Uzsāks Rundāles pils jumta pārbūvi

Maijā sāksies Rundāles pils jumta maiņa. Ir noskaidroti atkārtotā iepirkuma konkursa rezultāti un noslēgts līgums ar uzvarējušajiem būvniekiem.

Iepirkumu konkursā par Rundāles pils muzeja jumta pirmās un otrās kārtas pārbūvi uzvarējusi a/s «Būvuzņēmums restaurators», liecina publiskotā informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā. Pavisam konkursā piedalījās trīs firmas. A/s «Būvuzņēmums restaurators» iesniegusi lētāko piedāvājumu un apņēmusies būvdarbus veikt par 1 467 664 eiro, neskaitot  PVN.  SIA «Lagron» piedāvātā cena bija 1 834 809, bet iepriekš izsludinātajā konkursā, kas tika izbeigts bez rezultāta, jo vienīgā pretendenta iesniegtajā piedāvājumā konstatētas neatbilstības tehniskajai specifikācijai, startējusī būvnieku apvienība «Kvintets M – Dakstiņu jumti» šoreiz ar darbu izcenojumu – 1 914 757 eiro – izrādījušies dārgākie.

Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa informēja, ka līgums ar būvniekiem tika noslēgts 24. aprīlī. Darbu pie pils jumta pārbūves būvnieki varēs sākt, tiklīdz tiks sagatavota un iesniegta līgumā paredzētā dokumentācija. I. Kusiņa pieļāva, ka darbus varētu sākt maija sākumā, atbilstoši līgumam jumta maiņa jāpaveic septiņos mēnešos.

Jau 2017. gadā Rundāles pils muzejs aktualizēja senās būves jumta maiņas jautājumu, pievēršot uzmanību arī pārējām avārijas situācijām muzeja kompleksa ēkās. Pils jumta seguma un konstrukcijas bojājumi radušies vairāku gadu garumā, nokrišņiem iekļūstot salaiduma vietās gar jumta logiem un jumta satekņu vietās. Mitrums iesūcas konstrukcijās, notek pār tām, bojā apmetumu.

2017. gada nogalē SIA «CMB» izstrādāja Rundāles pils jumta pārbūves projektu, kas ietvēra bojāto nesošo konstrukciju protezēšanu un atjaunošanu ar pastiprināšanu pēc nestspējas aprēķina, jumta seguma un dēļu klāja maiņu pilnā apjomā, daļēji saglabājot un eksponējot vēsturisko klāju, kā arī jumta arhitektonisko detaļu restaurāciju. Plānota arī lietusūdens tekņu atrašanās vietu maiņa, jo tagadējā konstrukcija virza lietusūdeņus uz dzegām.

Būvprojektā darbi sadalīti četrās kārtās, kuras var veikt secīgi vai vienlaikus atkarībā no finanšu pieejamības.

Rundāles pils jumta rekonstrukcijai atvēlētais kopējais finansējums 2 155 513 eiro apmērā nav pietiekams visa jumta maiņai, tāpēc plānota daļēja maiņa – aptuveni divu trešdaļu apjomā, paskaidroja muzejā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas