Uzstādīts tiltiņš pār Lielupi Mežotnē

Šonedēļ uzstādīts gājēju tilts pār Lielupi pie Mežotnes pils. Tagad atkal iespējams šķērsot Lielupi un kājām piekļūt Mežotnes pilij un Mežotnes pilskalnam.

Mežotnes pils pārstāvji atklāja, ka tiltiņu sākuši likt pagājušajā nedēļā. «Sagatavošanās process ir ļoti garš. Tiltiņa uzlikšana ir pabeigta, ir palikušas sīkas detaļas, kas atpūtniekiem un tūristiem, kas šķērso tiltu, netraucē.»

Tiltiņam joprojām ir arka, kas domāta laivotāju kustībai. Arka gan var apgrūtināt pārvietošanos ar velosipēdu vai ratiem.

Mežotniece Kristīne Kirčenko teic, ka tiltiņš ļoti nepieciešams, jo var ērtāk piekļūt avota ūdenim upes otrā pusē, arī uz kapiem Rundāles pusē tagad var tikt. «Vasarā upes otrajā pusē eju peldēties, dodos uz kapiem, ļoti bieži izmantoju tiltiņu. Mežotnes pilskalnā ir pastaigu takas. Uzskatu, ka gājēju tilts palielina arī tūristu iespējas Mežotnes pilskalnā un Mežotnes pilī. Domāju, ka vajadzēja tiltiņu uzstādīt ātrāk,» stāsta Kristīne. «Agrāk strādāju Mežotnē, bet dzīvoju Saulainē, ar velosipēdu pār tiltiņu var ātri tikt uz mājām. Tagad dzīvoju Mežotnē, bet bieži braucu uz Saulaini. Nu braukšu turp ar velosipēdu, tiltiņš tādu iespēju sniedz.»

Ērika Pažemecka pastāstīja, ka viņas draudzene dzīvo Saulainē. «Mēs satiekamies bieži, ir labi, ka nav jābrauc caur Bausku. Izmantojot tiltiņu, patīkami iziet pastaigā, ir iespēja pāriet tam pāri un izbaudīt abu krastu kultūrvēsturisko mantojumu,» stāsta Ērika, «velosipēdistiem un cilvēkiem, kas ved bērnus ar ratiem, varētu būt grūtāk tikt pāri laivu pārejai, arī mani tas attur doties ar velosipēdu, bet gājējiem tas netraucē.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas