Uzstādot jaunus rekordus, vērienīgi noslēdzies «Mūsas Trilleris»

Aizvadītās nedēļas nogalē, 5. un 6. septembrī, Bauskas novada Gailīšu pagastā, «Mūsa Raceland» trasē, notika autosporta čempionātu posmu sacīkstes vairākās disciplīnās.

Divas dienas 210 autosportisti startēja autokrosā, rallijkrosā un folkreisā. Dalībnieki sacensības nodēvējuši par «Mūsas trilleri», jo leģendārā trase ir bagāta ar līkumiem, uzkalniņiem, sacīkstes šajā trasē vienmēr bijušas spraigas. Šogad sportisti sacentās četrās ieskaitēs – Latvijas Rallijkrosa čempionātā, Latvijas Autokrosa čempionātā, Baltijas autokrosa kausā un Folkreisa vasaras kausā. Pirmajā sacensību dienā norisinājās kvalifikācijas braucieni, bet otrās dienas noslēgumā bija vērojami spraigi sacīkšu fināli. Mūsas trase nežēloja nevienu sportistu – dubļaini posmi, asi līkumi, arī avārijas ar kūleņiem bija jāpiedzīvo gan braucējiem, gan skatītājiem.

Pirmās folkreisa sacensības piedzīvoja Ceraukstes pagasta Mūsas ciema iedzīvotāji sportisti Roberts Čekšs un Emīls Paļčevskis. «Pēc pirmā brauciena radās ļoti interesantas izjūtas – pirmo reizi piedalījos folkreisa sacīkstēs. Pašam likās, ka varēju labāk nobraukt, bet līdzjutēji teica, ka bija ļoti labs sniegums,» stāsta Roberts, kurš savu sacīkšu spēkratu gatavoja darbdienu vakaros.

«Pirms «ķīlēju» mašīnu sacensībām, esmu ar to braucis arī pa satiksmes ceļiem. Ieliku citu motoru, drošības karkasu, sagatavoju autosportam. Gatavojos ilgi, kopā ar draugu autosportistu Emīlu dažas nedēļas pirms sacīkstēm dzīvojāmies pa garāžu. Bija uztraukums un bažas, vai mūs vispār sacensībās uzņems, jo kas tāds mums ir pirmo reizi. Savā trasē ir lielāks uztraukums, jo blakus ir draugi, ģimene, kas gaida labāko sniegumu,» atzīst folkreisa dalībnieks Roberts Čekšs.

Baušķenieks autosportists Toms Edušs «Mūsa Raceland» trasē brauc trešo reizi. «Šogad sacensības man ir nedaudz citādākas – divās ieskaitēs braucu divās automašīnās. Noīrēju folkreisa auto, bet ar savu spēkratu došos automašīnas debijas braucienā autokrosā «2000 Super Lax» klasē. «Trase, manuprāt, ir viena no labākajām Latvijā, mana mājas trase. Kopš bērnības esmu pa to braucis,» stāsta Toms, kurš ar autosportu sācis nodarboties no sešu gadu vecuma. «Bērnībā visi vizinājāmies pa šo trasi, bet tagad jau sacensībām gatavojos treniņos,» teic sportists.

Baušķenieks Mareks Tauriņš autokrosa sacensību finālā brauca no pirmās rindas. «Tas ir labi, bet šajā trasē tas ir arī ļoti bīstami. Mājas trasē parasti veiksme finālbraucienos no manis novēršas, bet, aizbraucot uz citiem sacīkšu posmiem, pašās beigās stāvu uz pjedestāla. Šo  braucamo izmantoju pirmo sezonu, diezgan interesants salikums – automašīna «Seat» ar «Opel» motoru un ātrumkārbu,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja M. Tauriņš, kurš sacīkstēs piedalās kopš 2006. gada, taču bijuši arī pārtraukumi. «Draudzene vienmēr cenšas tikt līdzi uz sacensībām, un dēls ir mans galvenais mehāniķis, viņam vēlāk varēšu nodot maiņu – ģimene, kas ir līdzās, ir mans galvenais talismans, atbalstītājs,» saka Mareks Tauriņš.

Artis Biezais sacensībās piedalījās ar savu «Toyota Starlet» spēkratu. «Mans «kompanjons» ir ļoti viegls un maziņš. Starp braucieniem paspēju arī uzlabot savu mašīnu, sacensībās nākamajā braucienā bija veiksmīgāks sniegums. Šī ir labākā trase Latvijā, viss tajā ir smalki pārdomāts, ir interesanti līkumi, uzkalniņi,» uzskata A. Biezais, kurš ar šādu sporta veidu nodarbojas sešus gadus.

Latvijas Rallijkrosa čempionāta braucēja Maija Stakena atklāja, ka rallijkrosa sezonas noslēgums Bauskā bija viņas pirmās sacensības šāda tipa trasē.

«Ja sacensību sākumā bijām pārliecināti, ka šoreiz nesanāks cīnīties par pjedestālu, tad pateicoties izcilai sadarbībai ar spoteri ir izcīnīta uzvara Touring car klasē. Nākamajā sezonā turpināsim krāt pieredzi un piestrādāsim gan pie automašīnas tehniskās sagatavotības, gan manu braukšanas prasmju pilnveidošanas. 2021.gada sezonā atgriezīsimies vēl spēcīgāki un turpināsim cīnīties par uzvaru. Komandā ir spēks - paldies ģimenei, treneriem un visiem atbalstītājiem, jūs man palīdzējāt paveikt neticamo!» teic autobraucēja.

Autokrosa dalībniekiem šī bija priekšpēdējā sacīkste pirms lielā fināla, kas norisināsies oktobra sākumā Brenguļu trasē. Sportisti atzina, ka Mūsā jūtas kā zivis ūdenī – trase lieliski piemērota autokrosa specifikai. Divu dienu garumā bija vērojamas spraigas cīņas, jo daļa dalībnieku bija noskaņoti iegūt čempiona titulus vēl pirms sacensību sezonas noslēguma.

Klases VAZ Klasika pirmās vietas ieguvējs Jānis Linde ir rūdīts VAZ braucējs, kurš neļauj atslābt ne sev, ne konkurentiem. Pagājušā gada uzvara sezonas kopvērtējumā uzliek augstu latiņu, tāpēc 2020.gada sezonā sportists cīnījās, lai nezaudētu čempiona titulu arī šajā gadā - rezultātā izcīnīts augstākais pjedestāla pakāpiens Bauskā, un nodrošināta uzvara sezonā jau vienu posmu pirms autokrosa noslēguma sacīkstēm.

Jānis Linde, Latvijas Autokrosa čempionāta braucējs: «Pēc sliktā sezonas sākuma nebijām pārliecināti, vai būs iespējams piedalīties visos sacensību posmus un startēt arī Bauskā. Šajā nepilnajā, taču jaudīgajā sezonā esam nomainījuši piecus motorus, tapēc šobrīd emocijas ir neaprakstāmas - paldies komandai par darbu.»

Šajās sacīkstēs folkreisa disciplīnas pārstāvji uzstādījuši divus jaunus rekordus – dalībnieku, kā arī automašīnu iegādes iesniegumu skaits. Sacensībām dalību pieteica 67 sportisti, bet uz starta, dažādu tehnisku iemeslu dēļ, stājās 63, kas šīs sacensības padara par vietu, kur līdz šim redzēti visvairāk folkreisa braucēji. Folkreisa «saldākā» daļa ir automašīnu iegādes process, «Mūsas Trillerī» rekords – 150 pieteikumi 22 automašīnām.


Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs: ««Mūsas Trilleris» noslēdzies vērienīgi, otrais gads un esam uzstādījuši vairākus jaunus rekordus - tas ir neticami! Sacensībās spraigas cīņas nodrošināja 210 dalībnieki trīs krosa komisijas disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā - skatītājiem asu izjūtu trases malā netrūka. Esmu priecīgs par sasniegto šajā sacensību sezonā un ar komandu esam gatavi ar pilnu jaudu atgriezties 2021.gadā. Paldies visiem par spēcīgo nedēļas nogali!»

Pilni sacensību rezultāti rallijkrosā, autokrosā un folkreisā pieejami šeit: https://www.dropbox.com/sh/3ud2isvzdzgscpt/AABrhTu_Oux0qRqatop2Etw_a?dl=0


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas