Uzteic Bauskas skolēnu veikumu 1

UNESCO atbalstītajā Pasaules lielākās mācību stundas akcijā augstu novērtēts Bauskas sākumskolas audzēkņu un pedagogu paveiktais. Baušķenieki ir desmit apbalvoto skolu vidū.

UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa informē, ka desmit Latvijas skolās notikušo mācību stundu plāni tiks publicēti akcijas starptautiskajā mājaslapā. To vidū arī Bauskas sākumskolā paveiktais.

Pasaules lielākās mācību stundas akcija norisinājās no 28. septembra līdz 4. oktobrim vienlaicīgi gandrīz 100 valstīs. Šajā stundā skolēni sprieda par globālajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Viņi iepazina pašreizējos izaicinājums, piedāvāja savus padomus pasaules tālākajai attīstībai. Latvijā šajā akcijā piedalījās 59 izglītības iestādes.

Bauskas sākumskolā nodarbību 4.a klases audzēkņiem vadīja 5.b klases skolēni. Tēma nebija viegla, tomēr skolēni par globālajām problēmām diskutēja ieinteresēti. Bērni sprieda, kā pasaulē izpaužas nabadzība un nevienlīdzība, kāpēc pastāv bads, kādēļ svarīgs ir veselīgs dzīvesveids. Viņi runāja par mieru un taisnīgumu, dzimumu līdztiesību, meklēja atjaunojamās enerģijas avotus pasaulē un Latvijā.

Sākumskolas sociālo zinību skolotāja Solvita Lauzēja atzina, ka tēma bijusi grūta. «Taču bērniem jādod iespēja dzirdēt, uzzināt, cik sarežģīta ir pasaule, kādas globālās problēmas nākas risināt pieaugušajiem,» tā S. Lauzēja.

Par sekmīgu darbu Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe saņēma īpašu tencinājumu. Apbalvoto vidū ir arī skolēni no Daugavpils, Liepājas, Jelgavas, Ogres, Kuldīgas un citiem Latvijas novadiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bruno Bahs

Solvita, cien. Linuta - lepojos ar Jums. No šādiem cilvēkiem Latvija paliek labāka!

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 15:04

Vietējās ziņas