Uzvarā sestdien rīko labdarības koncertu skolotāja Viktora Cara atbalstam 2

Gailīšu pagasta Uzvaras ciema kultūras centrā «Kamarde» 7. decembrī notiks labdarības koncerts, veltīts skolotāja Viktora Cara atbalstam. Koncertu un līdzekļu vākšanu rīko V. Cara bijušie skolēni un kolēģi.

Koncerts saistīts ar ziedojumu vākšanas kampaņu, kuru ir iniciējis bijušais V. Cara audzēknis Pāces pamatskolā Raimonds Smalovins. Sirmais skolotājs pašlaik dzīvo Liepājā un ir saskāries ar vēl lielākām veselības problēmām – lai izietu no mājām, viņam nepieciešami elektriskie ratiņi, kas maksā apmēram 2,5 tūkstošus eiro. Aptuveni puse no šīs summas jau ir savākta, bet vēl nepietiek.

Ar labiem vārdiem Viktoru Caru atceras arī viņa bijušie kolēģi. Uzvaras pamatskolas vēstures skolotāja Ligita Būmeistare atminas viņu kā Pāces pamatskolas un vēlāk arī Uzvaras vidusskolas pedagogu. «Viņš bija ļoti labs skolotājs,» vērtē L. Būmeistare.

«Interesanta, radoša, neordināra personība, padomju laikam pat ļoti pārdroša. Viņš nebija padomju laikam raksturīgs cilvēks. Ļoti labs angļu valodas skolotājs,» atzīst pašreizējā Bauskas Mūzikas un mākslas skolas direktore Anita Velmunska. Viņai atmiņā īpaši palicis V. Cara pozitīvisms – kad skolotājs atnāca strādāt uz Bauskas rajonu, neskatoties uz invaliditāti un pārvietošanos ar spieķi, viņam iedeva dzīvokli piektajā stāvā. «Tā viņš katru dienu kāpa lejā un augšā. Viņam bija padomju laika «invalīdu mašīna», ar to arī brauca. Nekad par savu situāciju nesūdzējās, nekunkstēja, bija optimisma pilns.»

Koncertu kultūras centrā «Kamarde» organizē bijusī V. Cara audzēkne Iluta Puķīte. Gan ziedojumu vākšanā, gan koncerta organizēšanā iesaistīti arī citi pedagoga bijušie skolēni. «Mēs visi, kas pie viņa ir mācījušies, nespējam būt vienaldzīgi,» saka Ingus Zaharčenoks.

«Skolotājs Viktors Cars ir manas personības veidotājs, atbalsts 80. gadu beigās. Skolu beidzot, mēs to neaptveram, arī gadus 20 pēc skolas tā īsti vēl neaizdomājamies, bet, kad sākam analizēt savu personību pēc 40 gadiem, tad saskatām sevī skolotāju veidotā tēla vērtības,» saka kampaņas iniciators R. Smalovins. Viņš ir priecīgs par to, ka uzsāka šādu kampaņu – atbalstu V. Caram. Pievienojušies ļoti daudz līdzcietīgu cilvēku ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm – gan izplata informāciju, gan ziedo vai palīdz ar labdarības pasākuma rīkošanu. Uzrunāti ir paziņas un draugi Lielbritānijā, arī bijušie V. Cara audzēkņi. «Viņi var atsūtīt naudu vai atbalsta īsziņu, bet arī tā ir palīdzība,» saka R. Smalovins.

R. Smalovins norāda, ka šādu ideju rosinājis ne tikai V. Cara atbalstam, bet arī ar vēlmi likt citiem pieaugušajiem likt aizdomāties par skolotāju lomu viņu personības izaugsmē. Likt paskatīties un saprast, vai nav noticis tā, ka pedagogam vecumdienās ir vajadzīga palīdzība.

«Ideja ir piesaistīt sabiedrību pēc iespējas vairāk atskatīties atpakaļ uz mūsu personības veidotājiem – skolotājiem, kuri vecumdienas palikusi pavisam vieni bez sabiedrības atbalsta, kuri savu dzīvi pavadījuši čalojošu bērnu vidū un nu viņi ir vientulībā,» saka R. Smalovins. Viņš piebilst, ka vairākiem Pāces pamatskolas pedagogiem pensijas vecumā dzīve nav bijusi viegla.

«Skolotāji bija tie, kas mūs izaudzināja, kas veidoja mūsu personības. Un tagad šī lieta ir jāizdara, lai pats sajustu gandarījumu par paveikto,» saka bijušais Pāces pamatskolas audzēknis. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

interese

Vai varētu uzzināt, kas piedalās koncertā? Doma atbalstāma.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 10:00

Vietējās ziņas