Vadītāja gūst traumas darba vietā 22

Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Benita Svareniece guvusi nopietnus miesas bojājumus darba vietā. Verot vakarā ciet logu, viņai uzkritusi rāmja detaļa, radot vairākus būtiskus savainojumus.Bauskas novada domes sēdē 28. aprīlī BJC speciāliste Veronika Puķe nolasīja deputātiem B. Svarenieces atklāto vēstuli. Tajā viņa raksta, ka vakarā pamanījusi neaizvērtu kādu otrā stāva logu. „Novecojušo sistēmu un satrunējušo rāmju dēļ logi ir grūti aizverami, vairākkārt ir bijusi situācija, kad vējš tos atspiež vaļā. Centos aiztaisīt loga apakšējās daļas, nācās pielietot diezgan lielu spēku. Mirklī, kad vēru ciet iekšējo rāmi, loga augšējā daļa atdalījās un uzkrita man uz galvas,” vēstulē raksta direktore.B. Svareniece vēstulē uzsver, ka vairākkārt dažādās auditorijās runājusi par ēkas logu slikto stāvokli. Atbildēs vienmēr izskanējušas atrunas ar sliktajām finansēm, ka „novadā nav naudas, ka nevarēs nomainīt visus logus uzreiz, ka naudu nevar uzzīmēt, ka man ir pārāk daudz ambiciozu prasību”. „Vai tiešām jānotiek traģēdijai, lai varbūt kāds mani sadzirdētu?” raksta B. Svareniece.Vokālās studijas „Miljons” vadītāja Māra Filipoviča piebilda, ka satraukumu par notiekošo pauduši vecāki, kuru bērni apmeklē nodarbības BJC. "Bauskas Dzīve” novēroja, ka daži deputāti laikā, kad tika lasīta B. Svarenieces vēstule, izteica neapmierinātas replikas, kāpēc šī vēstule tiek lasīta tieši domes sēdē, jo tas neesot paredzēts darba kārtībā. Nekādus komentārus publiski pēc vēstules nolasīšanas deputāti neizteica.Par notikušo B. Svareniece informējusi Zemgales reģionālo valsts darba inspekciju. Bauskas novada domes darba aizsardzība galvenais speciālists Andrejs Podnieks, kamēr nav saņēmis oficiālus dokumentus, „Bauskas Dzīvei” notikušo atteicās komentēt.  Bauskas novada izpilddirektores pienākumu izpildītājs Modris Mākulēns „Bauskas Dzīvei” atzina, ka situācija, kad pašvaldības iestādē logi krīt cilvēkiem uz galvas, nav normāla. Vienlaikus viņš piebilda, ka par ēkas tehnisko stāvokli tomēr atbildīga ir pati iestādes vadītāja. Viņai vajadzēja apsekot telpas, novērtēt draudošo situāciju un atbilstoši rīkoties, kaut vai, piemēram, liedzot šajās telpās uzturēties audzēkņiem. Iestādes vadītājai secīgi un samērīgi jāplāno izdevumi, jāplāno būtiskākie remontdarbi, jādomā, no kādiem tēriņiem uz laiku var atteikties.M. Mākulēns piebilda, ka BJC ēka noteikti tiks apsekota, situācija novērtēta. Līdzekļus visu ēkas logu nomaiņai diezin vai izdosies atrast.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

vietējā

Bijušās Bauskas pilsētas iestādēs- skolās,bērnudārzos u.c. tika nomainiti logi, bet bijušajās Bauskas rajona iestādes - Annelē, BJC, sporta skolā u.c. nekas tāds netika darīts, jo naudas līdzeklus ieguldīja algu palielināšanā, prēmijās, pieredzes braucienos ...... utt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.30 12:12

Nupat taču BJC telpas tika remontētas, taisīts amatniecības centrs, vai tad arī pie reizes nevarēja logus nomainīt?

pirms 9 gadiem, 2011.04.30 10:11

Ak,vai mēs jau esam tikai soģi,nekad neiedziļināmies reālajā situācijā.Patiešām šī situācija nav laba,kas būtu jau ār kādu bērnu tas notiktos?,bet ko tur runāt deputātiem jau tas neinteresē.Fui........

pirms 9 gadiem, 2011.04.30 08:31

jonass

Nu, zaichiki, tālāk vairs nav kur! Deputāti vaino pašvaldības iestādes vadītāju neizdarībā un visos iespējamos grēkos! Cinisms jau sasniedzis devīto vilni. Tāda attieksme būtu saprotama pret PRIVĀTMĀJAS īpašnieku, kurš savā namā realizē kaut kādas bērnu aktivitātes, nerūpējoties par elementāru drošību u.c.
Pievērsiet, lūdzu, uzmanību - pavisam drīz tiks rekonstruēts Bauskas senais Rātsnams un pašvaldība gozēsies eiforijā, rīkojot nez kādas pieņemšanas un prezentācijas. Un kas par to, ja pāri ielai esošā (starp citu, 19. gs. beigu) arī vēsturiskajā Bērnu un jauniešu centra ēkā viens pēc otra lūzīs satrunējušo logu rāmji, ārdurvis un pat sienas.. Varbūt šo namu arī aizklāsiet ar impregnēta audekla viltus fasādi kā jau divas šajā laukumā? Meklēsim sponsorus, kas visu nevēlamo aizsedz ar plīvuriem!

pirms 9 gadiem, 2011.04.30 00:00

slotas kāts

Saprotu tā. Ja ir Problemz,--- tā ir jāidentificē vai kā tur to saka. Ja Logi ir sūdos, un jāremontē, tad tas cilvēka valodā saviem šefiem ir jāpasaka un pamatoti jāpierāda, ka tas tiesām ir tā. Ja logs ir tik sūdīgā stāvoklī . ka izkustās no savas vietas ne lūgts ne aicināts, tad Par to ir jārunā laikus nevis jāgaida, kad uzvelsies šis *** uz galvas tam, kas vismazāk to gaida fuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 20:03

es

Iestādes vadītājam jāplāno budžets un ja ir nepieciešama logu nomaiņa - JĀIEPLĀNO BUDŽETĀ!!! Tas ir iestādes vadītājas pienākums!!! Šinī situācijā - pati vien vainīga :(

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 19:07

bēdīgi, bet fakts

Dzīvoju pārliecībā, ka gandrīz visu iestāžu vadītāji (izņēmums Māris Skanis) nespēj izvērtēt prioritātes, bet prasa naudu (ja viispār pieprasa) matemātisku aprēķinu vadīti .. - man saimnieciskajiem izdevumiem iepriekšējā gadā bija tik, tad nākamam gadam jāpaprasa bik vairāk.. Bet atbildīgi neskatās, kas ir prioritārs, kas ir NOTEIKTI JĀIZDARA .. Tas ir izpratnes, saimniekošanas un atbildības trūkums, kas noved pie šādiem nepatīkamiem iznākumiem. Un nav pamata pārmetumiem deputātiem, - ja būtu skaidri un atklāti pateikts, ka logi ir tādā stāvoklī, ka krīt ārā, - visi 17 -it deputāti atbalstītu vai nu logu remontu vai pat nomaiņu

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:52

Tāda nu mums tā vadība ir,bet nekas,pasāpēs un pāries.Lai izbauda cik droši strādāt cilvēkiem viņas vīra kunga vadītajā uzņēmumā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:48

durvis, kas izgāzīsies rīt

Nu, logs, tu arī nezin ko gribi :)

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:40

logs

Svareniecei nevajadzēja tik strauji plašināt štatus, bet gan apsekot telpas un savest kārtībā, tur vajag kārtīgu saimnieku, nevis dūdiņu baru, kas skaisti un demagoģiski runā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:22

zita

jē, jē-tu neesi cilvēks! Deputātiem tādas mēnešalgas, pašiem viņiem vajadzētu secīgi un samērīgi sakārtot savus izdevumus!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 17:08

Nu, tas tik ir nummurs! Kad vajag, lai Bauskas vārdu popularizē, tad no sirds lielāmies ar bērnu sasniegumiem. Kad mazliet jāiegulda mācību vietas sakārtošanā, tad deputātiem naudass nav! Interesanti tomēr, kāpēc tas tā.........

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 15:31

muša

un tas notiek tieši Starptautiskajā darba aizsardzības dienā! Benitai veselību!Bet naudu logu nomaiņai jāvāc kā ziedojumus labdarības koncertā, ko varētu sarīkot BJC mākslinieciskie pulciņi un kopas, uzrunāt vecākus, varbūt starp tiem ir uzņēmēji, bankas- esiet žēlīgas. Varbūt mums ir draugi ārzemēs, kas var ziedot. Padomasim un palīdzēsim! No pašvaldības negaidiet. Ja jau teica, ka nedos, tad arī nedos.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 15:06

Ivars

"Iestādes vadītājai secīgi un samērīgi jāplāno izdevumi, jāplāno būtiskākie remontdarbi, jādomā, no kādiem tēriņiem uz laiku var atteikties." Cik zinu, arī iepriekšējie iestādes vadītāji - gan Dzintra Skurba, gan Daila Feldmane - ir rakstiski pieprasījušas līdzekļus logu nomaiņai, bet vienmēr atteikts. Tik tiešām ir jāuzkrīt stikliem, lai jautājumu aktualizētu. Ironiski var vēl tikai piemetināt: tā kā uzkrita pašreizējai direktorei, nevis kādam bērnam, tad logu nomaiņai "līdzekļus diezin vai izdosies atrast".

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 14:36

jē jē

Lētais populisms,Svareniece nokaunies,visi tā pat zina tavu darbības stilu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 14:18

tad jaunas darba vietas novadā atklāj vai katru mēnesi, tad nauda štatiem ir, bet ko sakārtot gan nav.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 13:09

Kas notiek Bauskas novadā?
Budžetus paši deputāti lika samazināt, tagad būs vainīga iestādes vadītāja, attopieties taču beidzot un sāciet ieklausīties ko dažādu iestādes darbinieki vai vadītāji lūdz, nevis atsēdiet savas stundas.
IZTURĪBU BENITAI SVARENIECEI!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 13:01

Vietējās ziņas