Vai izveidojies Bauskas bīstamākais krustojums? 26

Divi automobiļi - «Mazda» un «VW» sadūrās Kalna un Plūdoņa ielas krustojumā šorīt, 8. februārī, ap plkst. 8. Pāris minūtes pēc sadursmes notikuma vietā ieradās «Bauskas Dzīve», bet brīdi vēlāk klāt bija arī Ceļu policija. Automašīnas bija pamatīgi sadauzītas, bojāta barjera ielas malā, arī «Lattelecom» telefona kabīne. Dažādas bija aculiecinieku versijas, notikušo skaidroja arī «Mazdas» vadītājs. Braucot pa Kalna ielu, krustojumā ar Plūdoņa ielu viņš vēlējās veikt kreiso pagriezienu. Mašīna pie zaļā luksofora signāla jau bija iebraukusi krustojumā, iedegās dzeltenā gaisma, vadītājs redzēja, ka no Kalna ielas lejā brauc viens automobilis.  Viņš cerēja, ka baltais «VW» apstāsies, taču tā nenotika. «VW»» vadītājs, luksoforā iedegoties dzeltenajam signālam, acīmredzot vēl pēdējā brīdī centās pārbraukt krustojumu. Taču kreiso pagriezienu jau veica «Mazdas» vadītājs. Tajā brīdī notika sadursme. Pirms dienas, 7. februārī, šajā krustojumā fiksēts līdzīgs ceļu satiksmes negadījums. Arī tad sadūrās divi automobiļi. Līdzīgas avārijas šeit notikušas arī iepriekš. Pārdomas «Bauskas Dzīvei» izteica viens no šī rīta avārijas lieciniekiem: «Es vairs nebraucu pa šo krustojumu. Saprotu, ka tas izklausās stulbi, bet man izveidojusies psiholoģiska barjera, kas neļauj justies droši šajā vietā, lai arī luksoforā deg zaļā gaisma.» Bauskas rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Aleksandrs Sidročiks atzīst, ka avārijas šeit pēdējā laikā notiek bieži: «Mēs vairāk uzmanības pievērsīsim šim krustojumam, biežāk dežurēs policisti. Taču tas nav risinājums, jo policija nevar visu laiku te atrasties. Vadītājiem jābūt uzmanīgākiem. Arī braucot pie zaļās gaismas, jāizvērtē savas spējas, vai varēs ārkārtas gadījumā pēkšņi nobremzēt. Diemžēl braucēji kļūst arvien neuzmanīgāki, pārgalvīgāki, steidzas, veic manevrus, pilnībā nepārliecinoties par to drošību.» «Bauskas Dzīve» kopā ar pilsētas kārtībnieku Aldoni Bulu videoierakstā noskatījās šī rīta avārijas norisi. Jāatzīst, pārgalvīgi rīkojās abi vadītāji. «Mazdas» šoferim it kā bija tiesības, jau degot dzeltenajam signālam, pabeigt manevru un nogriezties pa kreisi uz Plūdoņa ielu.  Tomēr viņam vajadzēja pārliecināties, ka braukšana būs pilnīgi droša. «Mazdas» vadītājs cerēja, ka «VW» šoferis, braucot lejā no kalna un redzot luksoforā dzelteno signālu, nobremzēs, diemžēl tā nenotika. «VW» šoferim savukārt nebija tiesību iebraukt krustojumā, kad luksoforā jau dega dzeltenā gaisma un tajā vēl atradās auto, kuram vajadzēja pabeigt manevru. «Bauskas Dzīve», apskatot videoierakstā 7. februāra avārijas norisi, vēlas precizēt notikušo. Videoierakstā redzams, ka luksoforā iedegas sarkanais signāls un automobilis «VW Passat», kurš brauc virzienā pret kalnu, atrodas apmēram pret muzeju. Pāri Kalna ielai no Rātslaukuma puses jau sāk iet gājēji, bet «VW Passat» vadītājs vēl traucas pāri krustojumam. Tad arī notiek sadursme ar automašīnu «Mercedes Benz», kura izbrauca uz Kalna ielas no Plūdoņa ielas.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Vimba

Bauska, 11,02,2008,g. ~7-35, vienlaicīgi deg sarkanais visos četros luksaforos. Lielā fūre nesās cauri kā pie zaļā. Ko vainojiet luksoforus! Autovadītāji ir pie vainas.Kad beidzot šiet sāks dežūrēt ceļu policija un sodīt tos, kas pienākas sods!

pirms 13 gadiem, 2008.02.11 08:54

Domātājs

Daltoniķiem tiesības nedot..., :) bet šajā gadījumā - prātā vājo luksaforu lūdzu pārprogrammēt... es sliecos domāt, ka te būs tieši mehāniskā satiksmes regulētāja vaina... pats esmu redzējis kā vieniem jau deg zaļais kamēr otriem vēl dzeltenais mirgo... NU KĀ VAR BŪT ŠITĀDS ABSURDS... (???) Tur ir jābūt pilnīgi skaidram kad vieniem zaļš otriem jau sekundes stabils sarkanais... Vot tik tiešām - kur skatās tie kam tas būtu jāredz... lai stāv uz tā stūra un vaktē to sasodīto luksaforu kamēr visi vēl dzīvi...

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 23:40

amzuk

šoferīšu~nepaļaujieties uz luksaforiem,neviens luksafors vēl nav uzskrējis virsū nevienai mašīnai.Palaidiet taču garām āgresīvos.Neriskējiet.

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 18:54

Risinājums_pārdomām

Šis tieši Bauskai!
149. 413. Par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā:1) vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kas saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu;2) transportlīdzekļa vadīšana tādā veidā, ka tiek izdarīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums un radīti traucējumi vienmērīgai transportlīdzekļu plūsmai vai tiek ignorētas pārējo transportlīdzekļu vadītāju intereses (vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa apsteidzot, vairāku sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu vai apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai, u.tml.)uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit līdz divsimt latiem. Pārkāpumu uzskaites punktu skaits 6

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 12:06

Risinājums_pārdomām

149.5 pants. Ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšana. 149.51. Par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam vai braukšanu virzienā, kas ir aizliegts ar satiksmes regulētāja signālu uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam desmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no divdesmit līdz simt latiem. Pārkāpumu uzskaites punktu skaits 4.

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 12:01

esss

Lieta tada ka BAUSKA toch nevar spogulus likt ilgakais lidz pirmajai 5dienai vinni vesali nostaves tad jau bus izdauziti ! Lai bauskas sherifs stav ar zizli un jeboshi tapat ne*** delat vinjam

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 11:30

vilnisa

sestdien, ap plkst. 10.55 braucu pa Zaļo ielu no Lietuvas puses. beidz degt dzeltenais, iedegas sarkanais un man priekšā esošie DIVI !!!!!!!!!!!!!! vieglie automobiļi turpina braukt un NATURĀLI !!!!!!!!!! šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas!!!!!!! nu pasakiet, ko te darīt? kāda nozīme luksoforam, visiem pārējiem noteikumiem. Iesakiet, tauta, kādu racionālu ideju!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 11:14

experts

luksafori nav sinhronizeeti. elektronika "chakareejas".

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 05:31

2dalinsh

Es ieteiktu uzlikt spoguļus pie izbrauktuves no Plūdoņu ielas uz Kalna ielu lai vadītāji varētu redzēt IDIŅUS jau savlaicīgi.

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 23:51

es

viss bus bumbas es taksh teicu ka es vinju nozageeshu tad ta ar izdarishu ! GL

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 23:35

krustojums

peec pulksten 13.00 gaaju pa sho rajonu un griež mashiina pa labi no Kalna ielas un mashiina pa kreisi no tilta puses, abas gandriiz ar purniem sabučojās. nu nav tur kaartiiba ar tiem luksoforiem....

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 18:37

Fredis

Nu jau arī Bauskā sāk braukt tikpat agresīvi kā Rīgā.Brauc pie dzeltenā un pat pie sarkanā bez problēmām.
Var situāciju uzlabot tikai ceļu policijas patruļmašīnas regulāra atrašanās stāvlaukumā. Lai tā stāv pie autobusu pieturas ar bākugunīm, varbūt tad džigiti apjēgsies.

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 17:12

Gājēja

Nezinu ko iesākt, bet šajā vietā izvairos šķērsot ielu. Dzīvoju Baznīcas ielā un patiesībā vairs tikai pa Rīgas ielu varu pāriet Kalna ielu. Vairs galigi nav drošības, ka zaļais luksoforā pasargās no uzbraukšanas. Bauskā gājēju pārejas kļūst par gājēju pārbrauktuvēm...

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 16:43

ciprese

Bet ij neceriet kādu darbību no augšas, jo nekas neuzlabosies kamēr necietīs kāda augstāka ranga mašīna...!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 15:14

Vēl viens vērotājs

Izskatās, ka agresīvos BMW vadītājus sāk pārspēt VW šoferīši. :D

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 15:11

Acīgais

Pie mūsu visu cienītā Aldonīša, kuram ir pieejamas pilsētas kameras!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 13:38

GUDRAIS

Atkārtošu jau kārtējo rezi lai samzinātu plūsu nepiueciešams ierīkot luksafora sistēmu arī Kalna ielas un Rīgas ielas krustojumā, lai slāpētu satiksmi! Turklāt to neizdomāju es bet ir teikuši instruktori un arī autoskolas pasniedzēji!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 13:08

????

Kā tur vakar īsti bija? - Automašīnas «VW Passat» vadītājs no Plūdoņa ielas iebrauca krustojumā, kad luksoforā dega sarkanās gaismas signāls. Notika sadursme ar automobili «Mercedes Benz». Tā Bauskas dzīve rakstīja vakar. Pēc šodienas raksta sanāk pilnīgi otrādi. Varbūt cienītie BDz žurnālisti vienreiz varētu sākt pārbaudīt faktus pirms iecept tos avīzē? Un ne tikai par šo tēmu..

pirms 13 gadiem, 2008.02.08 13:02

Vietējās ziņas