Vakcinācijas centrs Bauskā iekārtots 17

Bauskas novada pašvaldība ir veikusi visus sagatavošanās darbus, iekārtojot un aprīkojot telpas, lai jaunajā sporta hallē izveidotu plašāka mēroga vakcinācijas centru.

Šonedēļ sporta būvi apmeklēja arī izvēlētais vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs «Veselības centru apvienība» (VCA), kas atzina, ka vakcinācijas centrs Bauskā ir pilnībā gatavs darbam. Tiesa, lai gan centrs iedzīvotāju imunizāciju pret «Covid-19» varētu sākt jau tūlīt, informācijas par to, kad tas reāli sāks darbu, nav, jo pagaidām nav apstiprināta vakcīnu piegāde, kā arī nav pieejami saraksti ar vakcinējamiem.

««Veselības centru apvienība» ir gatava braukt, mēs esam gatavi uzņemt, bet vakcīnu nav. Sanāk apburtais loks,» izveidojušos situāciju ilustrē Bauskas novada pašvaldības veselības veicināšanas koordinatore Marta Augucēviča. Arī VCA pārstāve Oksana Ivanova apliecināja, ka vēl precīzi nav nosakāms, kad vakcinācijas centrs Bauskā sāks darbu. Joprojām VCA nav saņēmusi iedzīvotāju sarakstus vakcinācijai šajā centrā. Kad tie būs VCA rīcībā, sekos vakcinējamo apzvanīšana, aicinot ierasties uz imunizāciju. No VCA puses pašlaik darbam Bauskā tiek plānotas divas brigādes, lielāka vakcinācijas pakalpojuma pieprasījuma gadījumā būtu iespējams plānot darbu arī trim brigādēm.

Trešā (jeb C) līmeņa «Covid-19» vakcinācijas centrs atradīsies jaunās sporta halles pazemes stāvā, kur atrodas cīņu sporta zāle. Te nodrošināta atsevišķa ieeja un izeja, netraucējot darbību pārējā halles daļā. Iekārtošanas darbi pilnībā pabeigti – cīņas sporta zāles seguma saudzēšanai telpā ieklāts vinila segums, ievērojot distanci, salikti galdi un krēsli, uz galdiem izvietotas organiskā stikla starpsienas, veiksmīgi izmantojot sporta zāles pārvietojamos pakaramos, izgatavoti aizslietņi, aiz kuriem tiks veikts vakcinācijas process. Atlikusi vēl informatīvo norāžu izvietošana ārpusē.

M. Augucēviča pastāstīja, ka kārtības nodrošināšanai talkā nāks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri,  kuri dežurēs pie ieejas un izejas, viņu pārziņā būs arī ķermeņa temperatūras  mērīšana personām, kas ieradušās uz vakcināciju. 

«Ierodoties vakcinācijas centrā, vispirms personai jādodas pie reģistrācijas galda, tad seko ārsta izmeklējums, vakcinācija, pēc kuras sapotētais tiek novirzīts uz pēcvakcinācijas zonu, kur jānogaida 15 – 30 minūtes atkarībā no veselības stāvokļa. Šeit uz vietas paredzētas divas plūsmas, seši cilvēki strādās kā mediķi, viens – kā centra koordinators. Veselības centru apvienība solīja, ja būs nepieciešamība, piesaistīs arī vietējos speciālistus,» teic M. Augucēviča.

Viņa atzina, ka pašvaldībai ieguldījumi minimāli. Reālas izmaksas pagaidām arī nav zināmas, jo līdz šim halle nav izmantota. Paredzēts, ka izdevumi tiks atmaksāti no valsts budžeta.

«Šonedēļ ar VCA modelējām, ka tās varētu būt maija brīvdienas, kad vakcinācija te sāktos, bet, iespējams, arī ātrāk «maisam gals būs vaļā»,» prognozē M. Augucēviča, piebilstot, ka nav arī zināms precīzs darba laiks. Tas varētu būt no astoņiem līdz astoņiem ar darbu brīvdienās, darbība varētu būt periodiska – vienu nedēļu strādā, bet divas iepauzē. Plānots, ka centrs te atradīsies vismaz līdz šī gada augustam. Par «dzīvo rindu» C līmeņa centriem pašlaik informācijas nav. M. Augucēviča pieļauj, ka darbības sākumā šāda rinda netiks organizēta.

Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda paskaidroja – kopējais vakcīnu apmērs paredz, ka potēšanu var nodrošināt ar esošo vakcinācijas jaudu – ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem.

«Kad Latvijā strauji ienāks liels vakcīnu apjoms un būs atvērtas visas vakcinējamās iedzīvotāju grupas, tad arī C līmeņa centri tiks vērti vaļā. C līmeņa centru atvēršana var būt pamatota arī ar to, ja konkrētajā pilsētā ir liels vakcinēties gribētāju skaits un esošās vakcinācijas iestādes nevar nodrošināt raitu potēšanu,» teic A. Strazda, uzsverot, ka svarīgi Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novada iedzīvotājiem laikus pieteikties vakcinācijai, ko var izdarīt tīmekļa vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Pēc Vakcinācijas projekta biroja apkopotās informācijas, līdz 9. aprīlim mūspusē vakcīnas pret «Covid-19» pirmo devu saņēmuši 3269 iedzīvotāji (Bauskas novadā – 1698, Iecavas novadā – 788, Rundāles novadā – 273, Vecumnieku novadā – 510), bet otro – 389 personas (Bauskas novadā – 220, Iecavas novadā – 84, Rundāles novadā –18, Vecumnieku novadā – 67).

Pievieno komentāru

Komentāri 17

uz priekšu

Nu stulbāku vietu nevarēja sameklēt? Veci cilvēki klambarēs pa kalniem lejā un augšā!

pirms 28 dienām, 2021.04.17 19:49

Nu,nu

Veci cilvēki nedzīvo tikai lejā pa kalnu, bet piekrītu, vieta nepiemērota. Šis gals mazāk apdzīvots, daudziem būs jāiet diez gan liels gabals. Ja ar auto, arī nav labāk, to īsti nav kur novietot. Laukums aizņemts ar tehniku un citām lietām. Savus auto nāksies novietot pa ceļa malām.

pirms 28 dienām, 2021.04.17 23:02

Klibais

Nu cilvēki vispār ir atmācījušies staigāt...
Ko lai saka tie, kas Alpos dzīvo??

pirms 28 dienām, 2021.04.18 17:00

skumji

Veciem cilvēkiem nav ko klambarēt. Lai pastaigājās pa parciņu padzer C vitamīnu un viss būs labi.

pirms 27 dienām, 2021.04.18 22:16

Code

Veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem jau būtu jābūt izvakcinētiem slimnīcā vai pie saviem ģimenes ārstiem!

pirms 27 dienām, 2021.04.19 11:43

glupais

Varbūt atmācijušies domāt?

pirms 27 dienām, 2021.04.19 12:10

neizdzerta kafija

Ja tas atvieglotu ceļošanu,tad interese par vakcīnu ir,ja tik vien kā vakcīna vakcīnas pēc,tad nē,man laba imunitāte un paldies tai.

pirms 28 dienām, 2021.04.17 20:16

Sandra

Protams,ka atvieglos ceļošanu.Varēsi braukt uz ārzemēm un atvest covid uz Latviju.

pirms 26 dienām, 2021.04.20 07:37

Bauskenieks

Kas vietai vainas? Jāiet vakcinēties, sargāsim sevi un apkārtējos. Par nevakcinesanos runa tie kas nav saskārušies ar šo slimību. Tie kas grib tupēt savā būrī un neko vairāk. Smaga un ļoti lipīga ir šī slimība. Grūts un gars atveseļošanās posms. Javakcinejas.

pirms 27 dienām, 2021.04.19 06:03

bāc

Kādas narkotikas tu rijm ja esi saticis šo vīrusu? vīrusa izdomātāji jau atklāti smejās par pamuļķiem, kuri tic šim šovam, bet te viens idiots ir saticis covid, ,,,,

pirms 26 dienām, 2021.04.19 22:41

Skolnieciņš no sidrabbirzs

Paldies Dieviem! Latvijā ir iesākusies masveida vakcinācija. Latvju Dievi ir sadzirdējuši manas lūgšanas. Sentēvu Dievi ir pieņēmuši manus ziedojumus un piepildījuši manas velmes. Latvju Dievi ir devuši iespēju mūsu brašajai tautai uzvarēt kovid-19 (covid-19) krīzi. Pašlaik visā Latvijā darbojas apmēram 862 vakcinācijas kabineti (avots: app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiOTA4ZmM1YTAtNGU0My00NjQ2LTk1MjEtMGUzM2ZmMzcxNGM5IiwidCI6ImRiYzkwMTJkLTYyOGItNDNkNC1iMTkwLThhNzMwZjdlMWU5NiIsImMiOjl9). Patlaban visā Latvijā ir atvērti vairāki liela mēroga vakcinācijas centri. Gan visos vakcinācijas kabinetos, gan šajos vakcinācijas centros jebkurš Latvijas iedzīvotājs var saņemt bezmaksas vakcīnu pret SARS-CoV-2 vīrusu. Sīkāku informāciju par vakcinācijas norisi Latvijas Republikas teritorijā var izlasīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: spkc.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam. Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem plaši pieejama ir tikai VAXZEVRIA vakcīna, kuru ir izstrādājusi britu-zviedru daudznacionālā farmācijas un biotehnoloģijas līdere AstraZeneca sadarbojoties ar slaveno Oksfordas Universitāti. Šī vakcīna ir droša, laba un ērta. Imunitāte izveidojas triju nedēļu laikā kopš pirmās potes saņemšanas. Otro poti ir jāsaņem divu mēnešu laikā, lai šī vakcīna sasniegtu savu maksimālo efektivitāti. Šī mūsdienīgā un efektīvā vakcīna palīdzēs mūsu tautai un valstij uzveikt neganto kovid-19 (covid-19) sērgu. Pasargāsim sevi, savus tuvos un mīļos! Vakcinēsimies! Uzticamu un pārbaudītu informāciju par vakcinācijas procesu Eiropas Savienības dalībvalstīs var lasīt šeit: vaccination-info.eu/en/covid-19/covid-19-facts. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no sidrabbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#drosme #uzdrīkstēšanās #drošība #VAXZEVRIA #vakcinācija #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #imunitāte #Latvija #LatvijasRepublika #patriotisms #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #veselība #veiksme #spēks

pirms 26 dienām, 2021.04.19 21:43

Vikings

Aleluja lai Dievs gar tevi nograpstas tu vakcinu pavelniek.Kaut izslimoju covidu tapat nelausu sev nekadus sudus potet.

pirms 26 dienām, 2021.04.19 22:07

***

Tagad izpotēsies#raus vaļā pa ceļojumiem,rudenī atkal viss ciet!Tā bus notikt!Redzēsiet!
Un galvenais ceļotāji neaizmirstiet fbuk dalīties,jo citadi kāds nezinās ka esat piem. Miami bijuši:))))
Un tad pabalstus no valsts prasīs un naudu mājupceļam:))))

pirms 24 dienām, 2021.04.21 22:40

Vietējās ziņas