Valdība dod zaļo gaismu teritoriālās reformas turpināšanai, līdzšinējo 119 pašvaldību vietā izveidojot 36 62

Neraugoties uz vairāku pašvaldību izteiktajiem iebildumiem, valdība otrdien pēc dažu stundu ilgām diskusijām atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu līdzšinējo 119 vietvaru vietā izveidot 36 pašvaldības un ļāva ministrijai turpināt nepieciešamos darbus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai.

Neskatoties uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iebildumiem, valdība akceptēja ministrijas konceptuālo ziņojumu "Par administratīvi teritoriālo iedalījumu" un tajā iekļauto risinājumu, kas paredz izveidot 36 pašvaldības, nosakot VARAM par atbildīgo šī ziņojuma īstenošanā.

Vienlaikus ministrijai uzdots sagatavot un līdz šī gada 21. novembrim iesniegt valdībā likumprojektu par administratīvi teritoriālo iedalījumu. Saskaņā ar Saeimas lēmumu likumprojekts izskatīšanai parlamentā jāiesniedz līdz 1. decembrim.

Diskusiju laikā virkne pašvaldību pārstāvju kritizēja VARAM izstrādāto informatīvo ziņojumu. Piemēram, Rūjienas novada pašvaldības un uzņēmēju pārstāvji kritizēja ideju pievienot Rūjienu Valkai, nevis Valmierai, ar ko Rūjienai esot ciešākas ekonomiskās attiecības.

Iecavas novada domes pārstāvis pauda kritiku, ka Iecava tiks pievienota Bauskas novadam, kas neesot tik ekonomiski attīstīts kā Iecava.

Priekules novada domes pārstāve aicināja nepievienot novadu Liepājai, bet dot apvienošanās procesam pārejas periodu, ņemot vērā Liepājas un pārējo novadu atšķirīgo infrastruktūru.

LPS pārstāvis Māris Pūķis pauda, ka ministrijas sagatavotais risinājums ir neapmierinošs, jo tajā nav skaidrots iedzīvotāju viedoklis par reformu. Tāpat tiekot ignorēti iedzīvotājiem svarīgi jautājumi, piemēram, par skolām, bērnudārziem, sabiedrisko transportu, tāpat nav paredzēti mehānismi, kas šos jautājumus risina.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzsvēra, ka gadījumā, ja šī valdība nesāks administratīvi teritoriālo reformu tagad, tad tā tiks atlikta vēl uz 20 gadiem. Ministrs aicināja «nemuļļāties», bet sākt reformu, savukārt pašvaldības tiek aicinātas nākt klajā ar ierosinājumiem, ko tās varētu uzlabot savā darbā jaunās reformas ietvaros.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) pateicās pašvaldību lietu ministram Jurim Pūcem (AP) par sagatavoto ziņojumu, jo tas neesot bijis vienkāršs uzdevums.

Savukārt Pūce pateicās visiem partneriem, kas piedalījušies reformas izstrādes procesā. Viņš uzsvēra, ka administratīvi teritoriālās reformas izstrādes process bijis atvērts – uzklausīti visi argumenti un redzējumi, kā arī atbildēts uz visiem jautājumiem.

Ministrs arī informēja, ka mēneša laikā plānots izstrādāt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu.

Pēc Pūces paustā, konceptuālā ziņojuma apstiprināšana ir nozīmīgs apliecinājums, ka ministrija ar augstu atbildību pildījusi valdības un Saeimas doto uzdevumu un piedāvājusi tādu administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, kur visas pašvaldības arī pēc desmit gadiem spēs pildīt savas funkcijas.

«Esam konsultējušies ar pašvaldībām, sabiedrību un sociālajiem partneriem. Esam ņēmuši vērā argumentētus ierosinājumus un datus, lai izveidotu tādu teritoriālā iedalījuma modeli, kas mazinās šobrīd pastāvošo nevienlīdzību pašvaldību starpā, turklāt pašvaldībām būs kapacitāte īstenot projektus, kas vērsti uz attīstību, piedāvājot labākus pašvaldību pakalpojumus Latvijas iedzīvotājiem. Mēs raugāmies ilgtermiņā un reforma ir Latvijas iespēja,» sacīja ministrs.

VARAM atgādina, ka patlaban 59 no 119 pašvaldībām neatbilst likumā «Par pašvaldībām» noteiktajiem kritērijiem un prasībām.

Ministrija norāda, ka, neraugoties uz iedzīvotāju skaitu, funkcijas visām pašvaldībām ir vienādas, taču daudzas mazās pašvaldības nespēj izpildīt visas likumos noteiktās funkcijas un līdz ar to nevienlīdzība pašvaldību starpā turpina pieaugt. Proti, administratīvās izmaksas vien pašvaldībās svārstās no 50 līdz 200 eiro uz vienu iedzīvotāju un tikai 28 pašvaldībās tās ir mazāk nekā 7% no pašvaldības budžeta.

104 no 119 pašvaldībām saņem dotācijas no pašvaldību izlīdzināšanas fonda un tikai 57 pašvaldības spēj nodrošināt ar darbavietām vairāk nekā 40% tās darbspējas vecuma iedzīvotāju, aplēsusi ministrija.

Plānots, ka, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, šī nevienlīdzība tiktu mazināta un uzlabotos iedzīvotāju pieejamība pakalpojumiem, kā arī pašvaldību kapacitāte piesaistīt investīcijas infrastruktūras un uzņēmējdarbības attīstībai.

VARAM uzsver, ka jaunā administratīvā modeļa izveide notikusi, gan izvērtējot iedzīvotāju skaita dinamiku, mobilitātes un pakalpojumu izmantošanas paradumus, gan arī saņemot datos balstītus priekšlikumus pēc konsultācijām ar pašvaldībām. Saņemtie priekšlikumi, kas bija atbilstoši apstiprinātajiem uzdevuma kritērijiem, tika ņemti vērā konceptuālā ziņojuma izstrādē, norāda ministrijā.

No maija līdz augusta sākumam Pūce kopā ar piesaistītajiem ekspertiem ticies ar deputātiem no 114 pašvaldībām, pēc tām notikušas vēl aptuveni 50 tikšanās ar vietējām kopienām, iedzīvotājiem, uzņēmēju organizācijām, citām nevalstiskajām organizācijām un sociālajiem partneriem, skaidro VARAM.

Vienlaikus ministrija turpina arī sabiedrības informēšanas un līdzdalības pasākumus. Tikšanās ar iedzīvotājiem turpināsies līdz nākamā gada maijam visā Latvijā, lai skaidrotu pašvaldību reformu un uzklausītu viedokļus.

Tāpat iedzīvotājiem ir iespēja izteikt viedokli un uzdot jautājumus, zvanot pa tālruni 68 806 999 vai rakstot e-pastu uz «reforma@varam.gov.lv».

Ministrijas piedāvātajā reformas modelī iedzīvotāju skaita ziņā lielākā pašvaldība pēc Rīgas būtu Daugavpils, bet mazākā - Līvāni.

Mazākās pašvaldības pēc reformas būtu Alūksnes, Valkas, Balvu, Preiļu un Smiltenes pašvaldības. Plānots, ka katrā no tām dzīvos mazāk nekā 20 000 iedzīvotāju.

Pēc teritorijas apjoma trīs lielākās pašvaldības būs Liepāja, Madona un Jēkabpils, bet trīs mazākās - Jūrmala, Salaspils un Mārupe.

Kopumā iecerēts, ka reforma neskars septiņas pašvaldības - Rīgu, Jūrmalu, Alūksnes novadu, Gulbenes novadu, Līvānu novadu, Olaines novadu un Salaspils novadu.

Konceptuālo ziņojumu saskaņojušas Tieslietu ministrija, Finanšu ministrija un Pārresoru koordinācijas centrs. Tomēr tas nav saskaņots ar LPS.

Kā vēstīts, neapmierināta administratīvi teritoriālās reformas gaitu ir LPS, kas tā dēļ pirmdien ārkārtas sēdē nolēma pieprasīt Pūces demisiju. Par šādu pieprasījumu balsoja 90 sanāksmes dalībnieki, četri balsoja pret, bet divi atturējās.

Pats Pūce aģentūrai LETA pēc tam norādīja, ka LPS ir jāmācās sevis teiktais argumentēti pierādīt, kas līdz šim ne vienmēr ir izdevies. «Skaidrs, ka reforma savus pozitīvos ieguvumus nesniegs uzreiz,» sacīja ministrs, norādot, ka tie gaidāmi vidējā un ilgtermiņā.

Ministrs uzsvēra, ka viņa galvenais uzdevums ir domāt par iedzīvotāju ieguvumiem ilgtermiņā, tādēļ viņš turpinās īstenot reformu, neatkarīgi no LPS iebildumiem.

Koalīcijas partneri pirmdien solīja nelikt šķēršļus administratīvi teritoriālās reformas turpmākai virzībai. Premjers Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka tic Pūces spēkiem iesākto reformu paveikt, uzsverot arī to, ka tās rezultātā izdosies sakārtot tādas nozares kā izglītība un veselības aprūpe.

Pretēji LPS Reģionālo attīstības centru apvienība uzskata, ka mēģinājumi apturēt jauno administratīvi teritoriālo reformu ir nelietderīgi, tā aģentūrai LETA sacīja biedrības valdes priekšsēdētājs, Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Pievieno komentāru

Komentāri 62

Ha!

Iecavas novada domes pārstāvis pauda kritiku, ka Iecava tiks pievienota Bauskas novadam, kas neesot tik ekonomiski attīstīts kā Iecava.

Un taisnība ir!

pirms gada, 2019.09.17 16:59

iedzīvotājs

Ko jūs te varat runāt lieki.Valsts prezidents taču teica,ka pavisam drīz mēs būsim attīstītāko valstu augšgalā.

pirms gada, 2019.09.18 06:05

iedzīvotājam

Nemaisi te gaisu, Kremļa trolli! Valsts prezidents to nosauca, kā mērķi uz kuru jāiet, nevis solīja. Tas, ka mēs atrodamies 50 attīstītāko valstu pulciņā, ir fakts.

pirms gada, 2019.09.18 08:38

Par Bausku no valsts kontroles ziņojuma

Nepieciešamību pieteikumu vērtēšanas procesā iesaistīt atbilstošās jomas pārstāvjus ilustrē Bauskas novada pašvaldībā konstatētais piemērs. Pašvaldības pasūtītā pētījumā par skolu tīkla optimizāciju ieteikts slēgt Mežotnes pamatskolu, ēkā saglabājot tikai pirmsskolas apmācību. Tai pašā laikā Bauskas novada pašvaldība veikusi gan ēkas pārbūvi, Valsts kasē aizņemoties līdzekļus 642 766 euro apmērā , kā vienu no 2019.gada budžeta prioritātēm noteikusi divstāvīgas sporta zāles būvniecību izglītības iestādei.

"izcila"un "loti pārdomāta"saimniekošana.gan jau tā tiks izšiverēta visu pievienoto nodovadu nodokļu maksātāju nauda.

pirms gada, 2019.09.18 10:14

kontrolieris

Varēji no tā ziņojuma izvilkt arī rindkopas ar pozitīvu vērtējumu par citiem Bauskas projektiem, kaut vai par peldbaseinu. Līdzsvaram.
Jautājums: kurš no deputātiem uzstāja, ka Mežotnē obligāti jābūvē sporta halle?

pirms gada, 2019.09.18 10:29

Kontrolierim

Vai to, ka dotācijas no nodokļu maksātāju naudas baseinam vairāk kā 2 x pārsniedz plānoto un ka baseina vanna Bauskā neatbilst drošības standartiem?

pirms gada, 2019.09.18 10:33

Kontrolieriem

Kur var iepazīties ar pilnu VK ziņojuma tekstu?

pirms gada, 2019.09.18 11:46

kontrolieris

http://www.lrvk.gov.lv/uploads/reviziju-zinojumi/2018/2.4.1-38_2018/Infrastrukt%C5%ABras%20att%C4%ABst%C4%ABba_rev%C4%ABzijas%20zi%C5%86ojums.pdf
Atbilde Kontrolierim: Bauskas baseina celtniecības izmaksas uz kvadrātmetru ir zemākās starp visiem vērtētajiem peldbaseiniem.

pirms gada, 2019.09.18 12:05

baumotājam

Pašvaldības pašutītais pētijums, ir tikai pētijums, un nejauc cilvēkiem galvu,UN NEIZPLATI BAUMAS, neviens netaisās slēgt Mežotnes skolu..Dēl tādiem kā tu, tiešām, skolas tiek slēgtas, jo vecāki notic tādiem muldoņām, nepamatoti baidoties no skolu likvidāciām, bērnus pārliek citās skolās, un vainīga ir nevis pašvaldība, vai pētijums, bet tādi balamutes kā tu!!!!

pirms gada, 2019.09.18 12:50

ak

valsts kontrole izplata baumas

pirms gada, 2019.09.18 13:26

Te

Te ir kopsavilkums:
https://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauskas-novada-pasvaldiba-noslegusies-valsts-kontroles-veikta-revizija-6623

pirms gada, 2019.09.18 14:44

Šomina

paldies, labi pastrādāts, ne par velti pašvaldības maizi ēd! Šitādu domādams neizdomāsi no s**a prozu uztaisīt!

pirms gada, 2019.09.20 11:21

Šomina

Aleksandr no tevis mācos, jo no s..da prozu uztaisīt tu esi lietpratējs, tu to dari nepārtraukti. Aleksandr nu nekomentē anonīmi, tas ir bezjēdzīgi, tavi komneti ir tik vienādi.

pirms gada, 2019.09.21 11:12

Šomina

Tas, ka tevi Ābelnieka laikā par izrādīto bezgalīgo lojalitāti maizes devējam iebīdīja nodaļas vadītājas amatā, lai par nodokļu maksātāju naudu un izpilddirektoru svētību slavinātu domes varas kliķi ikvienā publikācijā un Bdz komentāros norietu ikvienu kritisko piezīmi, nevienam nav noslēpums. Suns zina ko ēdis, tāpēc saprotu tavu izmisumu, jo "spožā" karjera administrācijā tuvojas noslēgumam!

pirms gada, 2019.09.21 13:29

Šomina

Man bija un būs spoža karjera, jo esmu jauna, bet tu izārstē savu paranoju, vecam cilvēkam, kā tev tā ir bīstama. Liec to Ābelnieku mierā, tev pavisam ku- kū ir aizgājis!

pirms gada, 2019.09.21 14:36

Šomina

vairs tevi par jaunu nenosauks un par smuku ne tik. Tu pati to vēl nenojaut kā tev tas viss nāks atpakaļ.

pirms gada, 2019.09.21 15:55

P.S.Šomina

Tā ir dzīves patiesība, ko sēsi, to pļausi! Lai vai kā, tev jābūt objektīvai, ne tikai jāslavina algas saraksta parakstītājs. Skumji!

pirms gada, 2019.09.21 16:06

Aleksandri!

Tu dzīvo uz savas barotājas labvēlības, jo pašam algu maksā pats nezini par ko, un tava darba devējs nezin, kādi tavi darba pienākumi, bet mums no savām algām tevi jāuztur. Tu savā garajā dzīvē neesi sasniedzis pilnīgi neko, jo esi 0, tāpēc dzīvo pastieptu plaukstu un skaud. Beidz riet kā suns, tevi jau tā uztver, kā pilnīgi neadekvātu un garīgi slimu izdivīdu. Tu domā, ka neviens par tevi neko nezin, zin un smejās. Novelc savu klauna masku un paskatie uz sevi perspektīvē :)

pirms gada, 2019.09.21 17:34

P

Esam aizreformejusies tik talu,ka atreformeties atpalal nekadi neizdosies;stasts par Krilova fabulas muzikantiem.

pirms gada, 2019.09.17 17:48

?

Cik šīs reformas izmaksā valstij un cik mums nodokļu maksātājiem? Un vai šī reforma būs pēdējā un kam tās reformēšanas un pārreformēšanās ir izdevīgas?

pirms gada, 2019.09.17 18:11

budžets

Nebūs izdevīga reforma 84 novadiem un šo novadu prekšsēdētājiem ar viņu štatiem, kam būs jāmeklē darbs.Tie būs simtiem tūkstošu algas ekonomija naudas izteiksmē un liels robs šo darboņu budžetā. Vienkāršais cilvēks gan neko nezaudē,

pirms gada, 2019.09.17 21:26

Reforma

ir nepieciešama, lai saskaņā ar Pasaules bankas ietiekumiem turpinātu audzēt Latvijas ūdensgalvu Rīgu un vēl straujākā tempā iztukšotu no iedzīvotājiem Latvijas reģionus. Izskatās pēc kaut kāda mums grūti saprotama masoņu plāna...

pirms gada, 2019.09.17 19:04

smieklīgi

Ar tiem pašiem tukšajiem saukļiem par attīstību ne tik sen rajonus nolikvidēja, sadalot
tajos 100 un cik tur pundurnovados. Tagad ar to pašu saukli padomju laika rajonus atjauno.
Skaidrs, ka loģikas un argumentu nebija ne toreiz, ne tagad.

pirms gada, 2019.09.17 19:09

vai ne

to pašu iedomājos, pēc cik gadiem gaidīt nākamo reformu :D
bet kādam par to visu bija, ir un būs jamaksā, uzminiet kam?

pirms gada, 2019.09.17 19:39

ieteikums

Ja jau reformē tad reformē! Vajag pie viena Bauskas novada domi pārdēvēt atpakaļ par partijas komiteju, jo tāpat visu laiku viena veiklu afēristu partija dažādu nosaukumu meitas uzņēmumu (partiju) veidā šiverē pa mūsu prātiem un makiem.

pirms gada, 2019.09.18 15:41

...

tu lašara, vari vien nozagt sev ūsas

pirms gada, 2019.09.17 20:02

šķībkājainajam ākstam

Ko ta pats savas ūsas nodzini....

pirms gada, 2019.09.18 07:30

Pūce

Pareizi arī būs, mazāk novadu, mazāks bardaks, un tā ierēdņu un deputātu armija tiks reducēta un optimizeta. Varētu padomāt, ka tagad lauku ceļi tiek remontēti, un skolas netiek optimizētas, ceļ tik dārgus, nepārdomātus objektus, un citām izaugsmēm nav naudas...Kam Bauskā vajag 17 deputātus, pietiktu ar 7 max. no kuriem daži ir neadekvāti...Protams, ka spirinās pretī, kurš grib zaudēt savus sēdeklīšus???

pirms gada, 2019.09.18 07:28

Brieža ute

Visnesaprātīgāk megaobjektus gan pagaidām cēlis un slēdzams skolas remontējis tieši Bauskas novads, tāpēc pie esošā deputātu korpusa saprātīgu saimniekošanu atjaunotajā Bauskas rajonā negaidiet. Bet par siltajiem sēdeklīšiem runājot, kas tev pašam traucē balotēties nākamajās vēlēšanās, tikt ievēlētam un rādīt klasi, kā pareizi saimniekot?

pirms gada, 2019.09.18 11:53

utei

Nebūs gan tev taisnība, par ieguldījumiem slēdzamajās skolās Bauskas novadā. Un tie megaobjekti ir novada iedzīvotājiem vajadzīgas būves. Mazajos novados tādu nav, jo rocība ir mazāka, bet tām pašām mazajām pašvaldībām bez megabūvēm parādi procentos uz vienu iedzīvotāju nezin kāpēc nemaz nav mazāki.

pirms gada, 2019.09.18 12:32

Par A/PARistiem

bauškiem novadu reforma dos iespēju atbrīvoties no vietējo tūdaliņu šepmaņiem ! toties alarma domes štata pozitivusām ! jāglābj ķeizariste un sava sēžamvieta pie reizes un jo cītīgi jāpūš vadoņa slavas bazūne..... ka tik šamējos nepadzen! dziedi, pūt vai raudi, ezim administrācijā un pat Ruhockai ar uzulēnu ir skaidrs, ka koferu krāmēšana uzblīdušajai špešalistu saimei garantēta!!

pirms gada, 2019.09.18 13:22

Par A/PARistam

Novicki, tu vari anonīmi nekomentēt, tavus komentārus var atpazīt, pēc murgainiem un naidpilniem vārdu savārstijumiem..

pirms gada, 2019.09.18 13:27

Novērotājs

Lai deputātu skaitu samazinātu, vispirms ir jāgroza Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likums, kas nosaka, ka deputātu skaits ir atkarīgs no iedzīvotāju skaita. Līdz ar to, arī pēc novadu apvienošanas, deputātu skaits nemazināsies. Ja to negrozīs, tad tie paši 17 vien paliks!

pirms gada, 2019.09.18 13:28

Tomēr interesanti,

cik Bauskā ar viņas 9000 iedzīvotājiem kopā ir stadionu ar mākslīgu segumu?
Un vēl taču tiks celta bibliotēka par kādiem 10 miljoniem. Varbūt kāds var godīgi atbildēt,
cik jau esat izplenderējuši par tās superbibliotēkas projektiem vien, cienījamie
Baltā nama iemītnieki?

pirms gada, 2019.09.18 13:56

valsts kontrole

VK teica , ka par superbibliotēkas projektu pārtaisīšanu izflederēti 270 000 eiro

pirms gada, 2019.09.18 14:17

Šominas slavas dziesma

Kā pašvaldība skaidroja Valsts kontrolei, tad iemesli šādai nesakritībai meklējami politiskos lēmumos. Jāsāk ar to, ka Bauskas novada domes sastāvs ir ļoti sadrumstalots. Pēc 2013.gada pašvaldību vēlēšanām, domē bija pārstāvēti 8 saraksti, pēc 2017.gada pašvaldību vēlēšanām - 9 politiskie spēki. Uz vēlēšanām sarakstu izvēle bija vēl plašāka, savukārt, iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanās – zema, nepilni 50%. Tas nozīmē, ka balsotāju balsīm sadaloties starp daudzajiem sarakstiem, nepieciešams neliels balsu skaits, lai iekļūtu novada domē. Šāda situācija rada lieliskus apstākļus politiskām manipulācijām un populistisku ideju attīstībai. Nepieciešams pārliecināt nelielu vēlētāju skaitu, lai uzvarētu vēlēšanās, un tas nereti tiek panākts, izmantojot populistiskas idejas. Diemžēl tieši populisms ir pamats plānotajiem ieguldījumiem sporta zāles pie Mežotnes sākumskolas būvniecībā. Mežotnes sākumskolas sporta zāles būvniecība nav finansiāli pamatojama, kā teikts arī ziņojumā – tā nav iekļauta pašas novada domes apstiprinātajos attīstības plānošanas dokumentos, taču tas netraucēja novada domē opozīciju pārstāvošos deputātus virzīt ideju par sporta spēļu zāļu būvniecību ne vien pie Mežotnes sākumskolas, bet arī pie Vecsaules pamatskolas. Ja Vecsaules pamatskolas sporta zāles būvniecību vēl varētu pamatot ar ievērojami lielāku audzēkņu skaitu, tad Mežotnes sākumskolā izglītību iegūst mazāk par 100 audzēkņiem, konkrēti uz 2019.gada septembri – 74 skolēni, un nekas neliecina, ka skolēnu skaits varētu palielināties. Šī opozīcijas deputātu virzītā iecere jau sākotnēji bija uzskatāma par nelietderīgu līdzekļu ieguldījumu. Diemžēl, Bauskas novada administrācijai, kā izpildvarai neizdevās pārliecināt lēmējvaru par to, ka nav ne dokumentāla, ne finansiāla pamatojuma šādu objektu būvniecībai un projekti tika iekļauti 2019.gada budžeta prioritāšu sarakstā. Šajā gadījumā, fakts, ka Valsts kase ir ierobežojusi aizdevumu izsniegšanu pašvaldībām, ir vērtējams pozitīvi, jo līdzekļu trūkums apturēja sporta zāļu projektu tālāku virzību īstenošanas virzienā un, līdz ar to, arī pašvaldības līdzekļu nepamatotu ieguldīšanu.

pirms gada, 2019.09.18 14:18

Šominas slavas dziesma 2

"Saskaņā ar pašvaldības datiem Mežotnes sākumskolā 2018./2019. mācību gadā ir 34 sākumskolas un 39 pirmsskolas līmeņa skolēni, savukārt uzsākot 2019./2020.mācību gadu – attiecīgi 37 un 36 skolēni. Neskatoties uz to, Bauskas novada pašvaldība ir veikusi gan ēkas pārbūvi, Valsts kasē aizņemoties līdzekļus 642 766 eiro apmērā”... komentē Šomina!

Bet cik izglītojamo bija pirms Ābelnieks pasludināja skolu reorganizāciju izmetot vējā 9650 EUR par J.Turlaja sazīmēto karti ar taisnām bultām uz centru? Kas pēc tam notika ar Mežgaļiem un notiek ar Mežotni?
Vai kuplās sabiedrisko attiecību nodaļas izslavētā izpildvara pildot vadoņu uzdevumu, lai saknē noraktu ideju par nelielu atvieglota karkasa, sendvičpaneļu tipveida sporta zāles būvniecību nesaplānoja divreiz lielākas “halles” un nenosūtīja cenu aptauju speciāli izvēlētiem “partneriem”, lai saņemtu PRIEKŠIZPĒTES REZULTĀTUS Mežotnei - 3 480 000 EUR no ABORAS, 2 353 000 EUR no ARČERA, un 3 367 397,14 EUR no VELVES un attiecīgi Vecsaulei - 3 760 000 EUR; 2 662 000 EUR; 3 740 687,58 EUR???

Kurš atļautos šādas izmaksas? Te gan jāpiekrīt Šominai, pašreizējai novada varai Valsts kases naudu "sapņu projektiem" nedrīkst dot!

pirms gada, 2019.09.18 15:51

Sašiņ!

Te vienam mazam deputātelim darīt nav ko, kā komentāros sēdēt un drukāt, ja nevar domes sēdēs ākstīties, tad te neviens muti never ciet, var iet uz pilnu banku, var būt kādsm ieinteresē, un kādu var pārliecināt! Nu nespīd tev vecīt un tavai drošķai ne tik:)

pirms gada, 2019.09.18 17:56

LRA

bauškiem novadu reforma dos iespēju atbrīvoties, no diviem paranojas nomocītiem klauniem, štepselienes un tarapuņkas.

pirms gada, 2019.09.19 20:04

Vulgārā blondīne

Nenokavē savu “Trejupes tramvaju”!

pirms gada, 2019.09.20 00:22

Ventis

Cenšas noskaidrot bijušos čekistus, nupat kā beidzot pieķeras būvniecības mafijai, bet kad pieķersies tai mafijai, kura sajauca rajonu sistēmu un bezjēdzīgi izveidoja šos neskaitāmos novadus ar neskaitāmu kadru sastāvu un superalgām, kādas nebija redzētas pat sapņos rajonu laikos.
Nu ko tad dod tas, ka tagad zināma viena daļa no neoficiālā čekas sastāva?
Par būvnieku mafiju vajagot pierādījumu. Kādi pierādījumi tad vēl vajadzīgi, ja paši pierādījumu meklētāji atzīst, ka līdzīgi objekti Igaunijā tiek būvēti uz pusi lētāk?
Vai tad teiks, ka rajonu izpostītāji arī tagad nav skaidri un tie gadu gadiem ilgi jāmeklē un jāpierāda, ka 26 rajonu vietā nodibinājā 100 novadus?

pirms gada, 2019.09.18 07:37

Ecis

Visu to haju taisa mazie vietvaru karalīši ar saviem galmiem.

pirms gada, 2019.09.18 08:16

Ezis

Gribētos jau tā domāt, taču viss nav tik vienkārši un plakani. Var jau mums nepatikt kāds amatā aizsēdējies ķeizariņš un viņa galms, taču jāsaprot, ka centra attālināšana no gala patērētāja vissmagāk sitīs pa nomalēm un viņu iemītniekiem. Tiem, kas iesaka pāriet no 17 deputātiem uz 7, vajag padomāt par to, ka varas koncentrēšana šaurā lokā nekad pie laba nav novedusi. No savas puses varu ieteikt tikai rūpīgāk padomāt, par ko balsot nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

pirms gada, 2019.09.18 08:52

P

Kas nakotne valdis bijusaja Bauskas raj., noteiks Bauskas veletajs.Es vel lidz sim neesmu sapratis,ka Skaistkalne ieklausies Bauskas rajona;ka patstavigs pagasts vai Vecumnieku strukturvieniba?

pirms gada, 2019.09.18 13:33

B

Kā nevienam nevajadzīga nomale

pirms gada, 2019.09.18 13:57

baušķeniece

Kāda velna pēc Buskai vajag to piedēkli-Valli un Kurmeni?Jau uz kartes izskatās pēc aklās zarnas.

pirms gada, 2019.09.18 13:39

Buskai

Kam tad tu piedāvāsi to zarnu - valkai vai Ventspilij?

pirms gada, 2019.09.18 14:04

vvv

Pīļu dīķa šoviniste.

pirms gada, 2019.09.18 20:46

VARAM

VARAM mājaslapā internetā ir norādīti šādi reformas mērķi:

Reformas mērķi valsts attīstības un iedzīvotāju labklājības nodrošināšanai:
1) Valsts un pašvaldību ekonomiskās izaugsmes un konkurētspējas uzlabošana
2) Racionāla budžeta līdzekļu izlietošana
3) Reģionālās un nacionālās nozīmes attīstības centri ar to lauku teritorijām saistīti
vienotā administratīvā, ekonomiskā un saimnieciskā vienībā
4) Efektīva novadu pilsētu un novadu pagastu pašpārvaldes darbība, iesaistot
attiecīgo teritoriju iedzīvotājus
5) Pašvaldību kapacitātes un autonomijas stiprināšana, ievērojot
subsidiaritātes principu
6) Pievilcīga vide investīcijām un jaunu darba vietu radīšanai, emigrācijas
samazināšana
7) Pašvaldības ir patstāvīgas un spēj izpildīt tām likumos uzdotās funkcijas

Nu lūk, dārgie tautieši, izvērtējiet, vai tas viss būs, ja tiks apvienoti novadi?

pirms gada, 2019.09.18 14:29

P

Zinu,ka man neviens neprasīs,bet pagaidām neesmu gatavs iekļauties reformas uzstāditajos mērķos.jo nekādi nespēju sagremot 5)-o punktu.

pirms gada, 2019.09.18 17:21

Ezim

Beidz galīgās stulbības rakstīt! Kāda attālināšanās, kāds gala patērētājs, kāda koncentrācija un ko galu galā var izlemt deputāts? Neko! Pareizi saka kolhoza priekšsēdētājs (lomā U.Dumpis) ciema izpildkomitejas priekšsēdētājai (lomā L.Freimane) teleuzvedumā "Ar būdu uz baznīcu", ka deputātos jāliek tādi, kuri netraucē strādāt.

pirms gada, 2019.09.18 16:02

Sniegavīram

Traucē tie, kuri raujas pie varas, bet netiek., un no dusmām jūk prātā.

pirms gada, 2019.09.18 18:00

vulgārā blondīne

tad tāpēc šamējais to briesmīgo bārdu nodzina?

pirms gada, 2019.09.19 10:04

latvju antiņš-sprukstiņš

... tā gribētos vadīt kādu no nedaudzajām padlatvijais laikam līdzīgajām izpildkomitejām

pirms gada, 2019.09.18 16:29

sniegavīrs

Lai ātrāk notiek tā reforma, vismaz izkvēpinās to vecumnieku kantori ar visiem liekēžiem tajā.

pirms gada, 2019.09.18 17:29

Jofijs

Reforma, reforma, bet redz, ka nemaz neaisās to darīt tā īsti un pamatīgi. Runā par 22.gadu. Tad iznāk, ka vēl 2 gadus vismaz atļaus izlaupīt iekasētās nodokļu naudas un iesūtītās nabagākajiem no bagātākajiem novadiem, tās izmaksājot sev algās. Pie tam, ja redzēs, ka tik tiešām reāli sāksies kaut kāda kārtība, tad laikam esošie laidīs vaļā ar pilnu krūti, jo nav no kā baidīties.

pirms gada, 2019.09.18 18:46

P

Skaistkalnes pagasta mežus jau uzsita gaisā(pārdeva).Sapratu,ka nākotnē, tā saucamā pārvalde nebūs,jo ēku kurināt nebūs vajadzības.

pirms gada, 2019.09.23 13:18

Beidziet

***, dīvānā pirdēji. Atradušies baigie eksperti, kur pieliks, tur arī smirdēsiet tālāk.

pirms gada, 2019.09.19 18:31

:)

Nu patīk tev tā Šomina, ka traks var palikt:)

pirms gada, 2019.09.22 12:44

veselības pārbaude

perspektīvā darbiniec, vai putni sen no tavas galvas ir izlidojuši?

pirms gada, 2019.09.23 09:03

Vietējās ziņas