Valdības aizliegums rīkot dzinēju medības varētu ietekmē mežsaimniecības nozari 9

Saistībā ar «Covid-19» plašo izplatību valdība pieņēma lēmumu no 21. decembra līdz 11. janvārim aizliegt arī medības ar dzinējiem. Šo ziņu mūsu novadu mednieki uzņēmuši dažādi, bet pārsvarā lēmumu atbalsta, arī personisku iemeslu dēļ.

Valdība savu lēmumu pasludināja 17. decembrī, un mednieku kolektīvos to jau paguvuši izvērtēt. Pārsvarā valda viedoklis, ka valdībai neko nepateiksi un noteikumi ir jāņem vērā. Turklāt ir kolektīvi, uz kuru dzīvi «Covid-19» ir atstājis ļoti negatīvas sekas.

Mednieks Guntars Barens no Vecumnieku novada Bārbeles pagasta mednieku kluba «Gaisma» atzīst, ka valdības lēmums ir vienkārši jāpieņem, reizē norādot, ka dzinēju medībās ir situācijas, kad drošības noteikumus nemaz nevar ievērot.

«Medībās jau stāvam atstatus, bet, ja nomedī un pēc tam kauj un dīrā dzīvnieku, tad ir grūtāk ievērot drošības noteikumus. Nav mums tik lielas dīrātavas, lai varētu ievērot nosacījumus. Ārpus telpām jau nedīrājam – to šādā laikā nedara,» stāsta G. Barens. Viņš pauž viedokli, ka šādus noteikumus vajadzēja pieņemt jau ātrāk – pārāk daudz jau ir ar «Covid-19» inficēto. Turklāt laikapstākļi jau vairākus gadus nav piemēroti dzinēju medībām, tāpēc aizliegumu esot vieglāk pieņemt. Uztrauc tikai, ka varot medību limitus neizpildīt. «Rīkosim individuālās medības, sēdēsim uz gaidi,» saka G. Barens.

Monvids Strautiņš no mednieku kluba «Stūri» atzīst, ka viņu personīgi tas neskars – arī iepriekš labprātāk nodarbojies ar individuālajām un gaides medībām. Problēmu viņš saskata potenciālajos postījumos, ko savairojušies dzīvnieki var nodarīt mežiem un laukiem.

«Dzinēju medībās pat ne tik daudz nomedīja staltbriežus, cik izkustināja no mežaudzēm, neļaujot koncentrēti izdarīt postījumus. Tagad tas noteikti būs negatīvs moments. Medību limitus gan jau izpildīs – ja mednieki būs centīgāki, arī individuāli tiks galā. Tomēr kolektīvās medības ir pierastākas. Ja tās aizliedz, tad klubam būs grūtāk pārorientēties,» atzīst M. Strautiņš. Viņš vērtē, ka aizliegumam tomēr bija jābūt – medībās cilvēki vienmēr komunicē, turklāt ne visi pēc medībām izklīst – pieaug iespēja inficēties.

Mednieks Armands Staļūns no sabiedriskās organizācijas «Mežotnes mednieku kolektīvs» teic, ka mednieki ir samierinājušies ar aizliegumu, bet tomēr vērtē, ka īsti pareizi un loģiski tas nav. «Medībās distancēšanos ievēro, cits citu netraucē, uzturas svaigā gaisā. Tagad mēģināsim limitus izpildīt individuāli,» tā A. Staļūns. Viņš piekrīt M. Strautiņa teiktajam, ka ierobežojumi var palielināt postījumus gan uz zemnieku laukiem, gan mežaudzēs.

Ir mednieku klubi, kuru biedri ir cietuši no «Covid-19». ««Covid-19» mums ir atņēmis vienu mednieku. Tā jau visu laiku staigājām ar maskām, rokas mazgājām, bet vienalga vairāki biedri saslima, un vienam no viņiem tas beidzās letāli,» stāsta Andris Smiltnieks no mednieku sporta kluba «Žuburi». Viņš atzīst, ka lielā mērā aizliegumi gan mednieku darbību neietekmēs – tāpat ies uz mežu medīt individuāli vai uz gaidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Es

He,nu gan. Nebūs gaļas un viss. Nekas traks jau nenotiks,jo daudzus jau notriec uz ceļa un arī nošauj .....nu tā..kā jau nu nošauj.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.23 12:53

To smieklīgi

Ja godīgi,saliekot kopā likumīgās un nelikumīgās medībās nošautos zvēriņus,noteikti jau ir limiti pāri un ja vienu periodu neatšauc un ļaus tiem mierīgi dzīvot nenomirs mežsaimnīcības. Skumīgi var būt dažiem medniekiem,bet ne visiem,jo gaļu nevarēs ēst rītā vakarā un pusdienās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.23 15:18

...

Lai bendes iepauzē, ar mežsaimniecību nekas slikts nenotiks

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.23 20:55

Joriks

Veči varēs paspridzināt petardes un sajusties kā medībās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.24 05:23

es uz gaidi,

kad medniekiem nāksies dzenāt vienam otru

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.24 14:47

LEVITRA

http://potencei.weebly.com +371 24975475

Pārdod Levitra 20mg. Oriģinālais BAYER ražojums. 24h bezmaksas piegāde visā Latvijā.
Cena: 4 tab. - 50 EUR ; 12 tab. - 100 EUR ; 30 tab. - 200 EUR
Mob. +371 24975475

ЛЕВИТРА 20мг на продажу. Оригинальный продукт BAYER. Бесплатная доставка 24 часа по всей Латвии.
Цена: 4 таб. - 50 евро; 12 табл. - 100 евро; 30 табл. - 200 евро
Моб. +371 24975475

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.25 12:55

nu nesaprotu

- ja nomedī un pēc tam kauj un dīrā dzīvnieku-
Nu nesaprotu, kāda tad vēl dzīvnieku KAUŠANA notiek medībās. Vai tad sadzen iežogojumā un tad kauj kā cūkas, tad jau tās vairs nav medības. Kādi briesmu darbi tajās medībās nenotiek, ārprāts!!!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.26 15:27

Dunča

Medības nav nekas foršs labi ir ka aizliedza , pietiek galinat dzīvniekus .

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.27 11:28

Vietējās ziņas