Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valentīna dienas svinēšanu papildina ar dziļāku jēgu un saturu

Bauskas kultūras centrā 14. februārī notika tematiska pēcpusdiena «Svētki Šekspīram un mīlestībai». Tas bija Bauskas Centrālās bibliotēkas (CB) un Bauskas Valsts ģimnāzijas veiksmīgs kārtējais kopdarbs. Valentīna dienas, 14. februāra, svinēšana tika papildināta ar dziļāku jēgu un saturu.

Sarīkojuma programmā piedalījās ģimnāzijas audzēkņi un Bauskas mūzikas skolas pedagoģes Laura Meždreija un Dana Atslēga. Viņas atskaņoja motīvu no itāliešu režisora F. Dzefirelli filmas «Romeo un Džuljeta». Pēcpusdienas iniciatore, Bauskas CB galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa, prezentēja interesantu materiālu apkopojumu.

Šogad Eiropā tiek plaši atzīmēta renesanses laikmeta angļu dramaturga Viljama Šekspīra 450. jubileja. Laimdota Ozoliņa bija atradusi saistošus, mazāk zināmus faktus, kas Eiropā risinājās Šekspīra dzimšanas laikā – 1564. gadā. Bauskas pilsēta tolaik vēl nebija nodibināta, taču Bauskas pils vecākā daļa jau bija uzcelta, uzsvēra Laimdota Ozoliņa. Prezentācijas autore minēja vēl daudzus negaidītus faktus, ko auditorija uztvēra ar lielu uzmanību.

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi Rūdolfs Kauķis un Ivo Lukažs lasīja Šekspīra sonetus, Monta Cera un Rūdolfs Cers attēloja epizodi no lugas «Sapnis vasaras naktī», bet Sabīne Riseva ar valodas ritma brīnišķīgu izjūtu runāja Džuljetas monologu. Sagatavot programmu jauniešiem palīdzēja Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājas Vija Cerusa un Ināra Graudiņa. Kopā ar viņām Kultūras centra zālē bija arī kolēģe Inese Karūsa.

Latviešu valodas un literatūras stundas vidusskolēniem notiek tikai divas reizes nedēļā, bet ārzemju literatūras kursa programmā vispār nav, atklāj skolotāja Ināra Graudiņa. Tematiskās pēcpusdienas, veidotas kopā ar ieinteresētām sadarbības iestādēm, jauniešiem sniedz iespēju padziļināt valodas izjūtu un redzesloku, uzskata pedagoģe.

Ivo Lukažs un Rūdolfs Kauķis domā, ka Šekspīra sonetu izteiksmes veids mūsdienu jauniešiem ir grūti atšifrējams. «Es lasu un lasu, bet tikai dažbrīd izdodas uztvert vēstījumu,» teic Ivo. Tomēr abi puiši ļoti labi tika galā ar sonetu lasījumu.

Darbojās arī Valentīna dienas Amora pasts. Bauskas CB speciāliste Aelita Biķerniece apmeklētājiem izsniedza numuriņus, romantiskas atklātnes un pildspalvas. Katrs varēja veltīt labus vārdus ikvienam sarīkojuma zālē esošajam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas