Vallē aicina uz spiningošanas sacensībām

Tradicionālās spiningošanas sacensības Vecumnieku novada Valles pagasta lauku tūrisma un atpūtas parka «Makšķernieku paradīze» ūdenskrātuvē notiks 17. oktobrī.

Lai popularizētu neolimpisko sporta veidu attīstību Vecumnieku novadā, pašvaldība sadarbībā ar biedrību «Carp Team Latvia», biedrību «MB Carp Collection Latvia», Latvijas Makšķerēšanas sporta federāciju (MSF) un lauku tūrisma un atpūtas parku «Makšķernieku paradīze» rīko sacensības «Vecumnieku novada rudens kauss spiningošanā tautas klasē  2015».

«Šāda veida sacensības popularizē makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, kā arī dod iespēju dalībniekiem apmainīties pieredzē un dibināt kontaktus. Pēc sacensībām paredzēta «Paradīzes» zupas baudīšana un uzvarētāju apbalvošana,» informē sacensību galvenais tiesnesis Agris Rāgs.

Pavasarī sacīkstēs piedalījās 57 dalībnieki no Vecumniekiem, Rīgas, Ogres, Mārupes, Baldones, Smiltenes un pat Talsiem. Par uzvarētāju kļuva Renārs Plūme no Ropažiem. Puisis noķēra 95 centimetrus garu un 5,6 kilogramus smagu līdaku, kas bija dienas lielākais un uzvaru nesošais loms, otrajā vietā Andris Freivalds no Rīgas, kura divu noķerto zivju kopgarums bija 90 centimetri, trešais palika rīdzinieks Pāvels Blāķis ar 67 centimetrus garu zivi.

Makšķerēšana paredzēta no krasta, vienlaikus lietojot ne vairāk kā vienu spiningu, kas aprīkots tikai ar mākslīgo ēsmas imitāciju.
Ieskaitīti tiek noķertie asari, zandarti, stores, līdakas un sami. Noķertos zandartus, asarus un stores tiesneši izmērīs un saudzīgi atlaidīs ūdenskrātuvē sacensību laikā. Noķertās līdakas un samus dalībnieki drīkstēs paturēt. Noķerto zivju izmērus ierakstīs dalībnieka un tiesnešu protokolos.

Ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām apbalvos trīs veiksmīgākos  pēc kopējā noķerto zivju garuma. Būs arī speciālbalva par sacensību laikā noķerto garāko zivi.

Reģistrēties sacensībām var, izpildot pieteikuma anketu www.makskerniekuparadize.lv mājaslapā, lauku tūrisma un atpūtas parka «Makšķernieku paradīze» veikalā vai sūtot pieteikumu uz e-pastu – burtukalps@vecumnieki.lv

A. Rāgs piekodina, ka, reģistrējoties sacensībām, obligāti jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, tālruņa numurs un e-pasta adrese. «Makšķernieku skaits ir ierobežots. Tiklīdz būs pieteikušies pietiekams daudzums dalībnieku, reģistrāciju pārtrauks,» tā sacensību galvenais tiesnesis. Anketa pieejama http://www.makskerniekuparadize.lv/?page_id=1987&preview=true. Dalības maksa 5 eiro. Dalībnieku reģistrācija sacensību dienā sāksies pulksten 6. Sacensības ilgs no 7 līdz 12, apbalvošana pulksten 13.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas