Vallē atvērs grāmatu «Atradenes stāsti» 7

Klajā nācis Vecumnieku novada Valles pagastā dzīvojošās autores Ginas Viegliņas-Vallietes jaunākais literārais daiļdarbs «Atradenes stāsti».

Piektdien, 31. janvārī, Valles pagasta bibliotēkā ikviens interesents aicināts uz grāmatas atvēršanas svētkiem. Ingūna Kļaviņa, bibliotēkas vadītāja, teic, ka šai reizei īpaša scenārija neesot, – būs maza iepazīstināšana ar stāstu krājumu un tikšanās ar autori Ginu Viegliņu-Vallieti.

«Speciāli neviens nav lūgts, bet gaidīti būs visi, kuri gribēs uzzināt, kā tapusi šī grāmata. Nolasīšu arī kādu no saviem jaunākajiem dzejoļiem,» «Bauskas Dzīvei» sacīja literāte.

Gina Viegliņa-Valliete uzsvēra, ka šis ir pēdējais – trešais – sacerējums «atradenes sērijā». 2016. gadā lasītāju vērtējumam tika nodota grāmata «Atradene un eņģelis», kurā autore stāstījumā savērpusi savu likteni un sanošās atmiņas, bet 2017. gadā iznāca daļēji autobiogrāfiskais romāns «Dievs, piedod!», kas patiesībā uzskatāms par iepriekšējā darba pirmo daļu. To rakstīt pamudinājis kāda šofera stāsts par pēckara gados ceļa malā koferī atrastu meitenīti, kas nonākusi Kalkūnes bērnunamā, kur augusi rakstniece. Autore pieļauj, ka atrastais bērns, iespējams, bijusi viņa.

«Atradenes stāstos» Gina Viegliņa-Valliete ataino savas dzīves līkločus – kādi tie ir bērna, vēlāk – pusaudzes acīm skatīti; notikumi izgaismo arī pēckara periodu, tā laika pastāvošo iekārtu. «Rakstu par sevi, bet tādu bērnu bija daudz. Diemžēl arī šodien ļoti daudzi nonāk bērnunamos,» uzsver autore.

Pašlaik ražīgā rakstniece prāto, kā piesaistīt līdzekļus viena no jaunāko darbu – fantastikas žanrā tapušā romāna «Fantastiskā vēsture» – izdošanai. Grāmatas manuskripts iesniegts divās izdevniecībās – apgādā «Jumava» un «Zvaigzne ABC». Savu kārtu gaida arī dzejoļu krājums «Tā saules puķe» un bērnu grāmatiņa ar stāstiņiem, dzejolīšiem un zīmējumiem.

««Fantastiskā vēsture» liek aizdomāties un apzināties to, ka cilvēce ir tūkstošiem gadu veca. Romānā atainotas hiperboreju gaitas, stāstīts, kā viņi – ziemeļnieki, polāro apgabalu iedzīvotāji – tajos laikos, kad mainījās klimats, bēga gar Urālu kalniem, meklēja jaunas iespējas un kļuva par citu cilti – āriešiem. Šajā darbā fantāzija balstās uz folkloru – teikām, eposiem, pasakām. Ne visu var pierādīt, ka tā tas ir, taču nedomāju, ka, piemēram, eposos kaut kas ir melots. Nesen Francijā atrasti seni raksti un tādi paši arī Dienvidamerikā, kas liecina par cilvēces kopību. Tas, kas notiek šodien, iespējams, jau ir bijis; nav pierādījumu un iemesla apgalvot, ka tas jau reiz nav piedzīvots. Šī grāmata varētu būt interesanta jaunatnei,» «Bauskas Dzīvei» atklāj rakstniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

caca

Vai tiešām jāreklamē šo sēnalu literatūru? Piesārņo tikai grāmatplauktus veikalā.

pirms gada, 2020.02.02 17:02

neesošais sniegs

Nezinu nevienu atriebīgāku un ļaunāku cilvēku par šo

pirms gada, 2020.02.12 10:40

zina

Visu, ko atrod, nevajag paņemt. Atradeni vajadzēja atstāt, kur ir, jo pateicības nekādas

pirms gada, 2020.02.16 19:09

Ivars šilēns

Ļoti saprotoša skolotāja, lieliska dzejniece un fantastisks cilvēks.

pirms gada, 2020.02.23 15:38

eiva

.Vecumnieki par 25 eiro gabalā "nopirka" no šīs personas viņas plāno grāmatiņu un cenšas to iesmērēt bibliotēkām, nu kā var kaut ko tādu atļauties! Tur jau jāsēž cietumā par afēru.

pirms gada, 2020.03.04 13:17

eiva

nopirka ne jau vienu gabalu, bet 24, kopā 600 eiro

pirms gada, 2020.03.04 13:17

Vietējās ziņas