Vallē godinās teātra ļaudis

Vecumnieku novada Vallē trešdien, 5. augustā, būs sastopams vairāk Nacionālā teātra aktieru nekā Rīgā. Te notiks ikgadējais teātra meistara Alfreda Amtmaņa-Briedīša jubilejas pasākums.
 
Šogad pasākums ir īpašs, jo tiek svinēta A. Amtmaņa-Briedīša 130 gadu jubileja, kā arī 30. dzimšanas diena ir muzejam «Zvanītāju Bukās». Diviem teātra māksliniekiem pasniegs tradicionālās naudas balvas, un tā būs jau 15. reize.

Latvijas Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimševica portālam pastāstīja, ka šogad īpaši suminās aktrisi, arī teātra režisori Indru Rogu. Prēmiju saņems arī aktieris Uldis Anže.

Teātra pēdējo gadu repertuārā I. Rogas nozīmīgākie iestudējumi ir pēc Oskara Vailda darbu motīviem veidotā izrāde «Sieviete, kura nav uzmanības vērta», krāšņais muzikālais iestudējums «Kabarē». Savukārt psiholoģiskajā melodrāmā «Jūtu tektonika», kuru iestudējis I. Rogas dzīvesbiedrs režisors Mihails Gruzdovs, viņa atveido galveno varoni Diānu.

Uldis Anže pašlaik gatavo, iespējams, vienu no savām nozīmīgākajām lomām. 11. septembrī skatītāju vērtējumam teātris nodos Raiņa «Uguni un nakti», ko iestudē Viesturs Kairišs. U. Anže tajā atveidos Lāčplēsi. Viņa pēdējo gadu spilgtāko lomu sarakstā minami tēli Elmāra Seņkova iestudējumā «Ezeriņš». 2013./2014. gada sezonā izrāde ieguva «Spēlmaņu nakts» galveno balvu.

Teātra svētki 5. augustā Vallē sāksies ar dievkalpojumu un koncertu «Dvēseles dziesmas» Valles evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tajā uzstāsies Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis. Svinīgajā prēmiju pasniegšanas pasākumā «Zvanītāju Bukās» koncertēs Skaistkalnes pūtēju orķestris, ar savu veikumu iepazīstinās Valles amatierteātris.

No Nacionālā teātra līdz ar citiem kolēģiem būs ieradusies aktrise Zane Jančevska. Viņa ir sagatavojusi koncertu «Dziesmu dance». Klausītājiem viņa piedāvās iepazīt latviešu tautasdziesmās tik būtisko, dziļo un ļoti daudzveidīgo ētisko un estētisko kodolu.

«Bija jāpaiet vienam laika nogrieznim, līdz sapratu, ka mūsu tautasdziesmas, gan runājamās, gan dziedamās, nav tikai ritmisku pantiņu skandēšana, tā teikt, lai vieglāks klaušu darbs. Tās ir gan zināšanas un padomi, gan joki un apcelšanās, gan vēsture un augsts morāles kodekss.

 Mūsējais. Jo vairāk tajās meklē, jo vairāk atrod. Un tad šis process kļūst arvien interesantāks,» tā par savu programmu teic Z. Jančevska.

Vecumnieku pašvaldība aicina interesentus pieteikties braucienam uz «Zvanītāju Bukām». Autobuss aties pulksten divos pēcpusdienā no veikala «Pīlādzis» stāvlaukuma Vecumniekos. Vairāk informācijas novada domē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas