Vallē kūlas ugunsgrēka dēļ aizdegas mežs

23. aprīlī plkst. 13.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Vecumnieku novada Valles pagastā gar dzelzceļa līniju deg sausā zāle un mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka sausā zāle deg vairākās vietās, degšana izplatās lielā ātrumā un apdraud arī dzīvojamo māju, portālu informēja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Uz notikuma vietu tika izsaukti papildspēki no VUGD un «Latvijas Dzelzceļa». Nekavējoties tika veikti pasākumi, lai no liesmām nosargātu māju. Līdztekus notika kūlas un meža dzēšanas darbi gar dzelzceļa līniju vairāku kilometru garumā. Kopējā degšanas platība bija 19 hektāri. «Latvijas Dzelzceļa» darbinieki dzēšanas darbus veica ar ugunsdzēsības vilciena un roku rīku palīdzību. Kad atklāta degšana vairs nenotika, līdz ar tumsas iestāšanos, dažas minūtes pēc pusnakts VUGD darbus notikuma vietā pabeidza, teritorijas apsardzību un novērošanu pārņēma «Latvijas Valsts mežu» darbinieki.

Šodien dzēšanas darbus turpinās Valsts meža dienesta darbinieki. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Jaunjelgavas, Bauskas, Neretas, Baldones un Aizkraukles 16 ugunsdzēsēji-glābēji, kā arī piecas autocisternas. Saskaņā ar VUGD rīcībā esošo informāciju – iesaistījās arī 14 cilvēki no «Latvijas Dzelzceļa». Ņemot vērā to, ka paralēli tika saņemti izsaukumi uz vēl vairākiem ugunsgrēkiem, lai nodrošinātu VUGD spēju doties uz izsaukumiem, no brīvdienām uz dežūru Bauskas un Aizkraukles daļā tika izsaukti vairāki ugunsdzēsēji-glābēji.

23. aprīlī plkst. 13.37 VUGD devās uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur dega sausā zāle 1,5 hektāra platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.04, un tajos piedalījās divi ugunsdzēsēji-glābēji ar vienu autocisternu.

23. aprīlī plkst. 16.07 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Gailīšu pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vairākās vietās deg mežs. Kopējā degšanas platība bija 11,25 hektāri. Dzēšanas darbos piedalījās desmit Bauskas, Elejas, Iecavas un Jelgavas ugunsdzēsēji-glābēji ar četrām autocisternām un Valsts meža dienesta darbinieki. VUGD darbus notikuma vietā pabeidza plkst. 21.55. Šodien dzēšanas darbus turpinās Valsts meža dienesta darbinieki. Degšana norisinās vairs tikai atsevišķās vietās.
VUGD atgādina, ka, saglabājoties lielam sausumam, pat vismazākā dzirkstele vai nenodzēsts izsmēķis var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus. Aicinām iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem un ar savu rīcību neizraisīt ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 23. aprīļa plkst. 6.30 līdz 24.  plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus, 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas