Vallē pašlaik nav bankomāta 7

Vecumnieku novada Vallē jau vairākas dienas nav pieejams bankomāts, kas astoņus gadus atradās degvielas uzpildes stacijā «Virši-A» (iepriekš – «Dinaz»). Šonedēļ, 8. janvārī, tas tika demontēts.

A/s «Virši-A» mazumtirdzniecības daļas vadītājs Uldis Piekuss portālam skaidroja, ka a/s «Swedbank» bankomāts demontēts sakarā ar paredzētajiem degvielas uzpildes stacijas (DUS) rekonstrukcijas un modernizācijas darbiem. «Plānojam telpas padarīt patīkamākas, pilnveidot piedāvājumu un uzlabot klientu apkalpošanas servisu. Tā kā platība šajā DUS ir ļoti ierobežota, uzņēmums pieņēma lēmumu pārtraukt telpu nomas līgumu par bankomāta izvietošanu,» viņš atklāja. «Atvainojamies klientiem, kuriem šīs pārmaiņas sagādājušas neērtības. Ceram, ka banka, kas nodrošina šo pakalpojumu, centīsies rast citas iespējas izvietot bankomātu tuvākajā apkaimē.»

Ceturtdien, 10. janvārī, Valles pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa laikrakstam apliecināja, ka ne «Virši-A», ne «Swedbank» pagasta pārvaldi par pārmaiņām nav informējuši. Ņemot vērā iedzīvotāju interesi, viņa noskaidrojusi, ka bankomāts Vallē tomēr būs. Tas atradīsies ciema centrā, SIA «Aizkraukles sabiedrība» veikalā «Elvi». Viņa zināja teikt, ka vieta jau izraudzīta un tiek kārtotas formalitātes, lai noslēgtu līgumu par ierīces izvietošanu.

«Skaidrāks par dienu, ka bankomāts mums ir ļoti vajadzīgs,» uzsvēra I. Radziņa. Vienlaikus viņa pauda prieku par pārmaiņām «Virši-A» DUS, kas iedzīvotājiem ļaus saņemt plašāku pakalpojumu klāstu.

I. Radziņas sacīto apstiprināja SIA «Aizkraukles sabiedrība» valdes priekšsēdētāja Gaida Derbeņeva. Viņa informēja, ka līgums ir parakstīts un nosūtīts bankai, pašlaik viss ir saskaņošanas stadijā. «Oficiālās lietas ir sakārtotas, tiek risināti tehniski jautājumi, lai nodrošinātu sakarus. Cik ātri visu izdosies paveikt, tik drīz arī Vallē būs bankomāts. Ceru, ka viss notiks tuvāko nedēļu laikā,» viņa sacīja. Tā kā iedzīvotājiem ir liela interese par skaidras naudas iemaksāšanu, viņa solīja «Swedbank» pārstāvjus par to informēt, lūdzot rast iespēju izvietot bankomātu, kas nodrošinātu gan naudas izmaksu, gan iemaksu.

«Swedbank» bankomāts Vallē tika ierīkots 2011. gada janvārī pēc bankas iniciatīvas. Visu šo laiku bankomātu aktīvi izmantoja gan vietējie iedzīvotāji, gan ļaudis no Kurmenes un tuvākās apkārtnes. Ne reti uz kaimiņu pagastu brauca arī cilvēki no novada centra, ja Vecumniekos automātiskā ierīce tehnisku iemeslu dēļ nedarbojās vai bija izsīkuši naudas resursi.

Pašlaik, kamēr Vallē nav pieejams bankomāts, iedzīvotāji var izmantot citu iespēju, kā tikt pie skaidras naudas. U. Piekuss informē, ka visās «Virši-A» stacijās, arī Vallē, ir iespēja kā alternatīvu izmantot pakalpojumu «Naudas izmaksa», kas pieejams vairāku banku izsniegto karšu īpašniekiem. Šis pakalpojums dod iespēju izņemt skaidru naudu no savas norēķinu kartes 70 eiro apmērā.

Pašlaik visā novada teritorijā skaidru naudu var izņemt tikai bankomātā Vecumniekos. Lai veiktu līdzekļu iemaksu, iedzīvotāji mēro ceļu uz Iecavu, Ķekavu vai Bausku, kur pieejamas naudas izmaksas un iemaksas automātiskās ierīces.

Ar «Bauskas Dzīvi» sazinājās arī a/s «Swedbank» privātpersonu komunikācijas jomas vadītāja Sintija Kalniņa. Viņa informēja gan par to, ka nesen noslēdzies sadarbības līgums ar «Virši-A» DUS Vallē, gan par bankas apņemšanos apkaimes iedzīvotājiem nodrošināt iespēju izņemt skaidru naudu. «Plānots, ka jaunais bankomāts būs pieejams tuvāko divu mēnešu laikā. Aicinām būt saprotošiem un izmantot naudas izmaksas ierīci Vecumniekos,» teic bankas pārstāve.

S. Kalniņa sniedza komentāru arī par naudas iemaksas iespējām. Tas diemžēl nav iepriecinošs, jo «iemaksas bankomāta uzstādīšana Vecumnieku novadā nav plānota». «Šādas ierīces pieejamas vietās, kur sasniegts attiecīgs iemaksājamās naudas apgrozījums. Ņemot vērā to, ka šo bankomātu skaits ir ierobežots, «Swedbank» resursus plāno atbilstīgi pieprasījumam, vienlaikus nodrošinot maksimāli vienmērīgu pārklājumu,» viņa sacīja.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Paldies

Bauskas dzīvē stipri vairāk ziņu, jaunumu un viedokļu apmaiņa nekā Vecumnieku mājas lapā un avīzē- tur pārsvarā dzied un dejo;)

pirms 2 gadiem, 2019.01.14 10:38

Kur ir?

Vēl Vecumnieku avīzē plātās ar sportiskajiem sasniegumiem, ne tikai dzied un dejo. Vairāk gan avīzē nekā nav. Lielībnieki!

pirms 2 gadiem, 2019.01.14 18:50

Zhvadze

Bauskas Dzīve ir operatīva avīze, jo iznāk daudz biežāk par Vecumnieku novada avīzi (2×mēnesī) līdz ar to bieži informācija ir jau novecojusi vai zaudējusi aktualitāti!

pirms 2 gadiem, 2019.01.15 07:56

To Zhvadze

Tāpēc jau ir mājas lapa, kur informēt par svarīgākajiem notikumiem taču tur nekādas aktualiātes neparādās par lielu nožēlu

pirms 2 gadiem, 2019.01.15 08:37

Jānis K

Rižajai jau nav laika, jāsit klača un jāpadzer kafija.

pirms 2 gadiem, 2019.01.19 20:30

fui

Ļoti jau ērti lauku cilvēkam tikt līdz tiem bankomātiem.Skaistkalnē arī likvidēja ,tagad jākuļās uz Biržiem ,jo tuvāk un ceļš cilvēcīgāks Paldies partijai un valdībai par atbalstu lauku cilvēkiem

pirms 2 gadiem, 2019.01.18 09:56

Vietējās ziņas