Vallē pasniedz Amtmaņa-Briedīša prēmiju Latvijas Nacionālā teātra aktieriem 3

Vecumnieku novada Valles pagastā pirmdien, 5. augustā, aktieru Amtmaņu muzejā jau 17. reizi tika pasniegta režijas vecmeistara Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmija.

Par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu skatuves mākslā Latvijas Nacionālajā teātrī (LNT) par Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmijas laureātiem tika pasludināti aktieri Marija Bērziņa un Jānis Skanis. Apliecinājumu un naudas balvu – 250 eiro – māksliniekiem pasniedza Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals.

Tradīcija godalgot kādu no LNT darbiniekiem aizsākusies 1985. gadā, kad atzīmēta aktiera, leģendārā un ilggadējā LNT režisora, latviešu teātra mākslas vārda spodrinātāja Amtmaņa-Briedīša 100. dzimšanas diena un «Zvanītāju Bukās» atvērts muzejs. Kopš tā laika svinības 5. augustā tiek rīkotas katru gadu, bet reizi divos – izraudzīti kandidāti pašvaldības apbalvojumam.

Aktiera, režisora un skatuves mākslas pedagoga Alfreda Amtmaņa-Briedīša 134. dzimšanas dienai veltītais atceres sarīkojums sākās ar mācītāja Roberta Otomera vadīto dievkalpojumu Valles evaņģēliski luteriskajā baznīcā un vijoļu dueta «Violin Diivas» – Leldes Zaržeckas un Ineses Fedorovskas – koncertu. Pēc tam teātra darbinieki, aktieru talanta pielūdzēji, ļaudis no plašas apkaimes un tālienes, kuri šoreiz bija sanākuši un sabraukuši īpaši kuplā skaitā, pulcējās muzeja dārzā. Klātesošos uzrunāja aktieru Amtmaņu muzeja vadītāja Dace Anna Zvaigzne un LNT direktors Jānis Vimba. Koncertu sniedza aktieru grupa kopā ar LNT muzikālās daļas vadītāju un daudzu teātriem radīto dziesmu autoru, komponistu Valdi Zilveri. Sarīkojums izskanēja ar «Lilioma dziesmu», kas jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados kļuva gan par dzīves svinēšanas, gan Latvijas Nacionālā teātra himnu.

5. augustā bija vēl kāds īpašs notikums – Latvijas Nacionālais teātris atklāja jauno, 101. sezonu. Visi, kā ierasts, sanāca uz kopsapulci, tika godināti pagājušās sezonas labākie teātra darbinieki un aktieri. Zīmīgi, ka par spilgtāko mīlētājas lomu izrādēs «Aka» un «Cīrulīši» Veltas Līnes ceļojošo balvu – leģendārās aktrises Antas Klints gredzenu – ieguva aktrise, Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmijas laureāte Marija Bērziņa.

Plašāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 9. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

saule

Skaists pasākums. Bet koncerts verēja būt garāks...

pirms gada, 2019.08.06 11:46

Klausītāja.

Piekrītu iepriekšējam rakstītājam. Prēmijas laureāte Marija Bērziņa arī varēja vismaz 1 dziesmu nodziedāt, ir taču dziedošā aktrise.

pirms gada, 2019.08.06 16:16

Aktieris Toļiks

Muzeja vadītājas runa bija zem katras kritikas. Reizi gadā jau varēja sagatavoties, lai nav kauns. Koncerts bija par īsu.

pirms gada, 2019.08.06 18:49

Vietējās ziņas