Vallē sporto Vecumnieku un kaimiņu novada jaunieši

Vecumnieku novadā augusts ir pagastu sporta spēļu mēnesis. Pagājušās nedēļas nogalē dažādās sportiskās aktivitātēs iesaistījās Valles un kaimiņu pagastu iedzīvotāji.

Saules lutināti, sportisko aktivitāšu virpulī metās Valles, Bārbeles, Kurmenes un Vecumnieku pagasta aktīvā dzīvesveida piekritēji, ciemiņi no Viesītes un Neretas novada. Ikviens savus spēkus varēja izmēģināt šautriņu un riepu mešanā, tāllēkšanā no vietas un futbola sitienu precizitātes konkursā. Vīriešu konkurencē 58 dalībnieku vidū precīzākais šautriņu metējs ar 113 punktiem (p.) bija vallietis Nauris Rozenfelds, otrais – Sergejs Ļipskijs ar 98 p., trešais – Ingus Salmiņš ar 96 p. Dāmām trāpīgākā 25 dalībnieču vidū bija Baiba Kviesa, otrā – Līga Zdanovska, trešā – Linda Noreika. Tāllēkšanā no vietas kungiem visus medaļu komplektus sadalīja mājinieki – vallieši. Nieka trīs centimetrus tuvāk par savu konkurentu jeb 2,67 metru tālumā aizlēca trešās vietas ieguvējs Jegors Lukjaņins, otrais – Jānis Krēmers, kurš aizlēca 2,70 m, pirmais 17 dalībnieku konkurencē – Matīss Kozlovskis ar 3,15 metru lēcienu. Sievietēm vistālāk lēca baušķeniece Ilona Dramačonoka – 2,49 m, otrā – Selga Circene ar 2,30 m, trešā – Evija Skinderska ar 2,15 m.

Riepas mešanā 36 dalībnieku vidū pārliecinoši tālākais metiens padevās Vecumnieku novada pārstāvim Andrejam Getmančukam – 15,92 metri, otrais – Juris Zans ar 14,70 metru metienu, trešais – Kaspars Putniņš, kuram 14,31 metru tāls raidījums.

Sievietēm galvastiesu pārāka pār konkurentēm izrādījās Sandra Asupe – 9,53 m, otrā – Alise Krilova ar  8,08 m, trešā – Selga Circene ar 7,27 metrus metienu. Precīzajos futbola sitienos no deviņu metru atzīmes precīzākais bija Raimonds Ivenkovs, kurš nekļūdīgi bumbu cauri riepai trieca vārtu devītniekā.

Komandu sacensībās sportisti sacentās pludmales volejbolā, futbolā un basketbolā. Vīriešu konkurencē starp 11 duetiem labākie smilšu laukumos nepārspēti palika viesi no Neretas novada –  Jānis Usāns un Jānis Kārtiņš. Duets grupu spēlēs pārliecinoši uzveica ikvienu pretinieku un savu favorītu statusu apliecināja arī izslēgšanas spēlēs. Otrie – jauktais duets Alvis Spangers ar Danu Balodi, trešie – Jānis Krēmers ar Jegors Lukjaņins.

Sieviešu konkurencē čempiones arī no Neretas –  Agija Sidorova un Paula Kalniņa, otrās – Zane Saudorga ar Inu Lukjaņinu, trešās – Airita un Airisa Cimermanes.

Ielu basketbolā piecu komandu konkurencē nepārspēti palika «Saulesbrāļi». Komandas izspēlēja apļa turnīru un sadalīja vietas. Čempionu sastāvā iecavnieki un vallieši, arī basketbolisti no Misas un Vecumniekiem ar Oskaru Briņķi, Kārli Mežsētu, Andri Zemturi un Andreju Getmančuku sastāvā. Otrie «Airita» – Helvijs Meļķis, Ēriks Naumenko, Kristers Kreičšteins, Ginters Plukass, trešie «Vienalga» – Uģis Salenieks, Juris Zans, Ingus Salmiņš un Sanda Zirnīte.

Futbola laukumā devās septiņas komandas. Lai arī čempiona gods vienībai «Lats uz nedēļu,» viņi grupu spēlēs bez ierunām kapitulēja otrās vietas ieguvējiem –  «Vallei». Finālā «Lats uz nedēļu» spēlētāju sastāvam pievienojās līderis Raimonds Ivenkovs, nokārtojot skaistu revanšu ar panākumu 5:0 par zaudējumu grupu spēlēs. Čempionu komandā spēlēja – Deniss Skripa, Raimonds Ivenkovs, Roberts Rozentāls, Ričards Vītols, Guntis Kļaviņš, Safārs Hadžimoratovs, Einārs Borisovs, Jānis Grigonis.

Mājinieku komandas «Valle» sastāvā cīnījās –  Andris Ciršs, Andris Caune, Jānis Rudzinskis, Jānis Krēmers, Jānis Kļaviņš, Oskars Briņķis, Oļegs Domšarovs, Alvis Spangers. Vienības «Bārbele» spēlētāji – Kristaps Kļaviņš, Aivars Mažuika, Agnis Smalganovičs, Mārtiņš Šteinalts, Kaspars Dreijers, Augusts Indriksons, Kristaps Salgrāvis – šoreiz trešie.

Sporta spēļu organizators un galvenais tiesnesis Arturs Kupčiuns uzskata, ka svētki izdevušies: «Prieks par viesiem no kaimiņu novadiem un pagastiem. Sacensības sākām ar nelielu kavēšanos, bet visādi citādi diena pavadīta lieliski. Gaidīsim sportotājus arī nākamgad.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas