Vallē svinēs Liepu ielas svētkus 10

Vecumnieku novada Vallē jau trešo vasaru ļaudis pulcēsies Liepu ielas svētkos. Sestdienas, 20. jūlija, dienaskārtība paredz gan kultūras baudīšanu, gan sportiskas nodarbes lieliem un maziem.

Vispirms – pusčetros pēcpusdienā – visi aicināti uz saieta namu, lai dzīvotu līdzi R. Missūnes komēdijā «Rekets sieviešu gaumē» atainotajiem notikumiem, ko izspēlēs Misas tautas nama amatierteātris «MIStērijA» (režisore Sandra Vēvere). Pēc tam no laukuma pie sporta halles plānots doties svētku gājienā. Kad daudzdzīvokļu māju pagalmā mastā būs uzvilkts karogs, sāksies koncerts un sportiskas aktivitātes. Iedzīvotājiem jau laikus jāpadomā par komandu veidošanu, lai varētu azartiski iesaistīties rotaļās, stafetēs un dažādos pārbaudījumos.

Organizatori sarūpējuši balvas viskuplāk pārstāvētās daudzdzīvokļu mājas ļaudīm, tāpēc iedzīvotāji aicināti sarosīties un svētkos apliecināt savu piederību Liepu ielai, kas Vallē ir vecākā, garākā un visvairāk apdzīvotā. Iespaidus varēs pārrunāt, pulcējoties pie zupas katla, bet par lustīgu izdancošanos zaļumballē gādās šlāgermūzikas grupa «Zenīts» no Latgales.

Gunta Kupčiuna, Liepu ielas daudzdzīvokļu māju iemītniece un svētku idejas autore, «Bauskas Dzīvei» pauž, ka pašlaik cilvēki ļoti kopj namu apkārtni – poš, ravē, slauka apmalītes. «Ceru, ka sestdien tauta sanāks. Pirmajā gadā bija ļoti liela atsaucība, pērn – drusciņ mazāka. Liepu ielas svētkos aicināti piedalīties arī citu māju ļaudis un ciemiņi, jo gaidīti tiks visi,» viņa uzsver.

Šogad īpašs notikums būs Liepu ielas karoga pacelšana mastā. Tas vismaz diennakti plīvos daudzdzīvokļu māju pagalmā, vietā, kur citos svētkos uzvelk Latvijas valsts karogu. Pērn norisinājies metu konkurss. Bija izstrādāti trīs varianti un notika balsošana. «Piedāvātās skices cilvēki vispirms vērtēja Liepu ielas svētkos, bet pēc tam vēl mēnesi varēja izteikt savu viedokli pagastmājā, kur bija novietota balsošanas kaste. Pēc meta, kas ar nelielu balsu pārsvaru atzīts par veiksmīgāko, izgatavots karogs. Finansiālu atbalstu sniedza pagasta pārvalde,» stāsta G. Kupčiuna. Visu trīs metu autors ir Liepu ielas iedzīvotājs Laimonis Samulionis. Karogā atainots Valles simbols – ratu ritenis, kas attēlots pagasta ģerbonī, un liepas lapa.

Jau trešo gadu Liepu ielas svētkos burbuļos zupas katls. Šoreiz par gardu virumu rūpēsies daži kungi, kuri apņēmušies pacienāt sanākušos ļaudis. Pavāriem būšot gan speciāli darināti priekšauti, gan augstas cepures.

«Man šī iecere radās un nu vairs no tās nevaru atkāpties» – tā aizraušanos ar tradīcijas uzturēšanu komentē G. Kupčiuna. Viņas idejai ir sekotāji, kuri atbalsta un aktīvi iesaistās svētku organizēšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Cik

jauka ideja - būtu vēl jaukāk, ja tas notiktu liepu ziedēšanas laikā un liepas stādīšanu atļautā publiskā vietā.

pirms gada, 2019.07.19 13:30

Toļiks

Kad nopļaus usnes pie autobusa pieturas? Kad noslaucīs bruģi, kas no pavasara nav darīts? Varbūt gaidīsim, kad LVC, vai Laimes lācis to darīs. Pārvaldniec, sāc strādāt. Stila - modes konsultantu var atrast, un noalgot, bet elementāru uzkopšanu nē.

pirms gada, 2019.07.19 18:30

RE

tā ir, ka saliek lelles par pārvaldniecēm !

pirms gada, 2019.07.19 23:29

amelija

Ja tu to visu redzi, tad nopļauj, satīri, noslauki! Nav pagastā sētnieka, bet ir aktīvi un ar iniciatīvu apveltīti cilvēki, kuri paši var daudz izdarīt! Esi viens no tiem!

pirms gada, 2019.07.21 20:15

Toļiks

Braucu regulāri caur Valli ar auto un saku, ko redzu, bet nesaprotu kālab mani aicina pļaut, tīrīt un slaucīt Valles pagastā. Gaidiet vien Laimes lāci.

pirms gada, 2019.07.22 20:49

hi-hi

Galvenais smuki izskatīties,pareizi nosvinēt savas jubilejas,un smaidīt.....

pirms gada, 2019.07.20 17:56

No Valles

Kādai laikam ļoti skauž, ka mūsu pārvaldniece labi izskatās. Un tās usnes, ko komentāros pieminēja, paši sen varējāt nopļaut, nevis gānīt pārvaldnieci

pirms gada, 2019.07.20 21:31

jūū

Varbūt Valles pārvaldniecei jānobrauc līdz Skaistkalnei un jāpamācās kā veidot sakoptu vidi. Rodas iespaids, ka viņai kārtība un sakoptība ir kā zobu sāpes.

pirms gada, 2019.07.23 19:14

patriote

Jānobrauc ne tikai līdz Skaistkalnei, bet arī līdz pārējiem novada pagastiem. Nevienā pagastā nav tik nesakopta apkārtne kā Vallē.....

pirms gada, 2019.07.25 20:12

Didzis

Viņas izskatu lai vērtē viņas vīrs, bet neizdarītie darbi Valles pagastā runā paši par sevi.

pirms gada, 2019.07.28 09:03

Vietējās ziņas