Vallē un Kurmenē atzīmēs Teātra dienu 3

Vecumnieku novadā, atzīmējot Teātra dienu, šonedēļ notiks divi sarīkojumi. Aktieru Amtmaņu muzejā Valles pagasta «Zvanītāju Bukās» trešdien, 27. martā, pavadīt vakaru kopā ar vietējo amatierteātri aicināts ikviens interesents.

«Gribas uzteikt savējos, tāpēc galvenie šajā reizē būs mūsu aktieri, kuri tiks sagaidīti ar mūziku. Muzejā varēs noskatīties videoierakstu fragmentus no viņu izrādēm, kā arī senus dokumentālus kadrus no svētkiem Krūzes līcī, kur piedalījies pašmāju amatierteātris. Kā jau Teātra dienā, būs arī dziesmas, rotaļas un dejas, lai visiem jautra kopā būšana,» scenāriju atklāj Dace Anna Zvaigzne, muzeja vadītāja. Viņa iecerējusi «Zvanītāju Buku» šķūnī izveidot Valles amatierteātrim veltītu pastāvīgu ekspozīciju un apkopot materiālus par teātra spēlēšanas tradīcijām Valles pusē, kas mērāmas daudzos gadu desmitos.
Teātra atkarīgo spēlmaņu klubiņa saiets Kurmenes tautas namā notiks sestdien, 30. martā, to aicināti apmeklēt interesenti no visiem pagastiem. Sarīkojums izskanēs jau sesto pavasari, un par tā devīzi izvēlēts sauklis «Lustīgi dzīvojam!», jo tāds esot arī amatierteātru dalībnieku noskaņojums, pauž Sarmīte Ķīse, tautas nama vadītāja. Kurmenē pulcēsies novada amatiertrupu pārstāvji, kā arī ciemiņi no Neretas novada Mazzalves, Jaunjelgavas novada Seces un Daudzevas. Vakara īpašais viesis – burvju mākslinieks Artjoms no Rīgas, par jautrību un deju mūziku gādās grupa no Saldus «Lustīgais blumīzers». Amatierteātra «Kurmene» ļaudis un režisors Ingus Pavinkšnis rūpēsies par to, lai viesi justos gaidīti.
Lai satiktos ar skatuves kolēģiem, uz Kurmeni iecerējuši doties arī Misas aktieri. Amatierkopas «MIStērijA» režisore Sandra Vēvere «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka kolektīvs ieradīsies kuplā skaitā, ir padomāts par atraktīvu deju priekšnesumu.

Vecumnieku novadā ir senas teātra spēlēšanas tradīcijas, katra pagasta centrā un Misas ciemā ir pa amatiertrupai, kas iestudē lugas un kuplina sarīkojumus ar dažādu tematisko ievirzi. Savrupi, bet azartiski darbojas arī Valles pagasta Mežmuižas ļaudis. Iniciatīvas bagātie entuziasti uzved lugas un pirmizrādes dienā sarīko plaši apmeklētus Teātra svētkus.

Vairākas reizes gadā skatuves mākslas daudzinātājiem ir iespēja iznākt no aizkulisēm, aizmirst par lampu drudzi un pabūt kopā ar līdzīgi domājošajiem savos svētkos. Aktieru Amtmaņu muzejā Valles pagastā ik gadu 5. augustā tiek izrādīts gods leģendārajam režisoram Alfredam Amtmanim-Briedītim un viņa tradīciju turpinātājiem – Latvijas Nacionālā teātra ļaudīm, bet 27. martā atzīmēta Teātra diena. Gaidīts ir arī teātra atkarīgo spēlmaņu klubiņa saiets Kurmenē, kas tiek rīkots Teātra dienas zīmē. Stelpes pagastā novada laikā iedibināta pulcēšanās Teātra svētkos, kas visus kopā sasauc augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bitīt matos

bŪS 2 klauni- viens ,kurš to patiešām dara ,lai iepriecinātu, otrs- kuram jāgozējas publikas priekšā narcisisma vārdā. Uzmini nu!

pirms gada, 2019.03.27 12:25

Apmeklētāja

Ļoti jauki un patīkami ir Kurmenes tautas namā rīkotie pasākumi. Sirsnīgs paldies Sarmītei par aktivitāti un nenogurstošo enerģiju!

pirms gada, 2019.03.27 16:40

Vietējās ziņas