Valles baznīcas bēniņos vēlas izveidot izstāžu zāli 1

Vecumnieku novada Valles evaņģēliski luteriskā draudze iecerējusi nosiltināt baznīcas griestus un bēniņu telpā izveidot daudzfunkcionālu izstāžu zāli. Lai iegūtu līdzekļus, iesniegts projekts biedrībā «Aizkraukles rajona partnerība», «Bauskas Dzīvi» informē Diāna Ruģele, draudzes padomes priekšsēdētājas vietniece, projektu vadītāja.

Izsludinātajā LEADER projektu konkursā ir cerība iegūt finansējumu 90 procentu apmērā no kopējām izmaksām, tāpēc tapis iesniegums domei par līdzfinansējuma piešķiršanu projektam «Pārseguma siltināšana un bēniņu telpas apdare Valles baznīcā». Kopējās attiecināmās izmaksas ir 27 553,82 eiro. Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldība, kā nolemts domes sēdē 24. aprīlī, atvēlēs 2755,38 eiro jeb 10 procentu.

«Projekta mērķis ir nosiltināt baznīcas griestu pārsegumu un pārbūvēt bēniņus. Jumta stāvs ir ļoti plaša telpa visas baznīcas garumā. Tā kā iepriekš īstenotajā projektā veikts torņa un fasādes remonts, kā arī izveidota uzbrauktuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem, radās ideja turpināt pilnveidot ēkas iespējas. Iecerēts izveidot daudzfunkcionālu telpu izstādēm, pastāvīgām ekspozīcijām. Bēniņos neiekļūst dienasgaisma, tāpēc tos paredzēts izgaismot,» stāsta D. Ruģele. Viņasprāt, ir svarīgi iesaistīt draudzē jaunatni, un šī varētu būt telpa, kur rīkot pasākumus neformālā vidē, piemēram, atpūtas, filmu, sadraudzības vakarus, mūzikas sarīkojumus u. c. Tur būtu iespējams izvietot stendus ar vēsturiskiem baznīcas un mājamatniecības priekšmetiem, kas piesaistītu tūristu grupas.

Interesentiem varētu piedāvāt arī uzkāpt tornī. D. Ruģele uzsver, ka ēkas daļas pielāgošana publiskam apmeklējumam padarītu baznīcu sabiedrībai pieejamāku.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas