Valles centrā atvērts jauns veikals; pircēji cer uz plašu sortimentu, kvalitāti un draudzīgām cenām 7

Vecumnieku novada Vallē kopš otrdienas, 15. decembra, ir plašākas iespējas iepirkties, jo durvis vēris Viesītes novada zemnieku saimniecības «Assi» veikals, kas darbojas «LaTS» jeb SIA «Latvijas Tirgotāju savienība» paspārnē.

Pavasara sākumā, kad pārvērtības piedzīvoja bijušās kafejnīcas «Mazie melderi» ēka Valles ciema centrā, ļaudis cerēja, ka drīz vien darbu sāks veikals un kafejnīca, taču process ieildzis. Ar sākotnēji plānoto telpu remontu nebūtu līdzēts, tāpēc jaunajiem saimniekiem iegādāto īpašumu nācies pamatīgi pārbūvēt; laiku prasījuši gan celtniecības un teritorijas labiekārtošanas darbi, gan dokumentu un formalitāšu kārtošana, lai objektu varētu nodot ekspluatācijā, «Bauskas Dzīvei» skaidro Egita Krievāne, z/s «Assi» direktore. «Kas ilgi nāk, tas labi nāk!» viņa optimistiski noteic.

15. decembra pēcpusdienā vairāki bija nākuši ziņkārē lūkot, kā pārtapusi savulaik kolhoza ēdnīcas vajadzībām būvētā ēka. Gaidot veikala atvēršanai noteikto stundu, pircēji pārrunāja kovidlaika ierobežojumus, ko valdība solās pastiprināt, un apsprieda pārtikas preču cenu politiku; tā lauku bodēs nepavisam nav pievilcīga.

«Mūs, lauciniekus, laikam tur par miljonāriem, ka viss tik dārgs. Pilsētā var iepirkties daudz lētāk, tur, piemēram, cukurs maksā 0,55 eiro, bet Vallē – virs 0,80 eiro. Laukos taču cilvēki dzīvo trūcīgāk, bet ar to neviens nerēķinās, uzliek tādu cenu, kā vēlas,» neapmierināta ar situāciju ir Zeltīte Raubiška. Salīdzinošus piemērus min arī citi vallieši, kuri patiesi priecājas par vēl viena veikala iekārtošanu – šis notikums ļaujot cerēt, ka konkurences apstākļos iedzīvotāji būs ieguvēji. «Lai ir lētāk, labāks un daudzveidīgāks preču sortiments,» savu un citu vēlmi izteic pensionāre Ģertrūde Zvaigzne.

Vēl netikuši telpās, ļaudis atzinīgi vērtē tirgotavas darba laiku, kas ir līdz desmitiem vakarā, kā liecina izkārtne; «Elvītis» esot atvērts tikai līdz astoņiem. Savukārt citus priecē atrašanās vieta tuvāk mājām. Tiesa, esot arī savi trūkumi, jo pie jaunā veikala auto stūrētājiem visai neērta piebraukšana, varbūt īpašnieki ar laiku radīšot risinājumu, taču kāds vīrs prātīgi noteic – ja būs vajadzība, zināšot, kā tikt klāt arī bodei meža vidū.

Atklāšanas ceremonija bija īsa – pāris apsveikuma runu, pircēju veiksmes vēlējumi jaunajam kolektīvam un lentas griešana. Notikumu svinīgu vērta «LaTS» veikalu tīkla atraktīvā tēla – Zīļuka – klātbūtne; viņš bērniem dāvāja balonus un konfektes, raudzīja, lai visi ir priecīgi un apmierināti.

Pirms došanās veikalā E. Krievāne atgādināja par epidemioloģiskās drošības pasākumiem un aicināja pirmos pircējus novērtēt paveikto. Lai katram nodrošinātu vismaz 15 m2 no apmeklētājiem pieejamās telpu platības, kā to prasa jaunais regulējums, vairāk par 13 klientiem vienlaikus veikalā atrasties nedrīkst. To regulēs pieejamais iepirkuma groziņu daudzums.

Veikala saimnieki pauda prieku par valliešu ieinteresētību un aicināja nekautrēties izteikt priekšlikumus. Vienu ierosmi jau pauda Iveta Radziņa, Valles pagasta pārvaldes vadītāja, aicinot drīzāk atvērt veikala galā solīto kafejnīcu. Dāvājot kolektīvam kliņģeri, viņa sacīja: «Mūsu novada vizītkarte ir gardie Vecumnieku kafejnīcā «Drava» ceptie kliņģeri. Gribētos, lai tādi top arī Vallē!» Savukārt baznīcas draudzes pārstāves Zeltīte Raubiška un Diāna Ruģele veikala saimei vēlēja veiksmi un ilgu palikšanu. Lai tā būtu, par tirdzniecības vietas pastāvēšanu pircējiem «jābalso» ar savu maciņu.

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka pircēju piekrišana bija gan augļiem – mandarīniem, avokado, Latvijā audzētiem āboliem, gan konfektēm, cukuram, miltiem, saldētai produkcijai, svaigai gaļai u. c. Groziņos celtas arī dažādas akcijas preces. Vairāki apmeklētāji nesteidza iepirkties, bet rūpīgi iepazinās ar sortimentu un pētīja plauktos izvietotās preces un cenu zīmes, novērtēja pie ieejas pieejamo kafijas aparātu un aizslēdzamos skapīšus mantu glabāšanai. Teju katrs pie kases paņēma anketu, ko aizpildot var iegūt «LaTS» klienta lojalitātes karti; tā pastāvīgajiem pircējiem sniedz daudz priekšrocību.

Valles jaunajā veikalā var iegādāties arī tādus produktus, ko tuvākajā apkaimē neatrast, uzsver E. Krievāne. Tie ir z/s «Assi» skābētie Sēlijā briedušie kāposti un pašu ražotnē gatavotie kulinārijas izstrādājumi: aukstā gaļa, aknu pastēte, viltotais zaķis, rolādes un citi labumi, ko iecienījuši klienti esošajās z/s «Assi» tirdzniecības vietās Aknīstes un Viesītes novadā. Svaigu gaļu piegādā z/s «Kumelītes» no Jumpravas. Šis piedāvājums jaunpienācējus atšķirs no konkurentiem.

Jaunā māmiņa Ieva Gailīte uzskata, ka «LaTS» veikals iedzīvotājiem ir liels atspaids. «Līdz šim Vallē nevarēja nopirkt pārtiku bērniem, bet te ir viss vajadzīgais, turklāt lielā izvēlē. Nu vairs pēc biezenīšiem nebūs jābrauc uz Vecumniekiem,» viņa sacīja.

«Jauns veikals mazā ciemā iedzīvotājiem ir daudz lielāks ieguvums nekā kārtējais lielveikals galvaspilsētā rīdziniekiem,» vērtē pircējs Arvīds Zvirbulis. Viņš norāda, ka veikala atvēršana ir pēdējā laika lielākā investīcija Vallē – cilvēkiem ir iespēja iepirkties, nodrošinātas jaunas darba vietas, sakopts ciema centrs, kas sniegs prieku vietējiem ļaudīm un garāmbraucējiem. «Veikala atvēršana ikvienam ir liels svētku pārsteigums ziemas saulgriežu priekšvakarā, ko apstākļos, kad nevar ne svinēt, ne cits citu apciemot, sarūpējuši uzņēmēji. Plaukšķene rada īslaicīgu troksni un ātri gaistošas emocijas, bet jauna tirgotava ir ilgtermiņa ieguvums, kas valliešiem ļaus justies lepnākiem par savu vietu, kur nu ir divi pārtikas preču veikali,» uzsver vietējais iedzīvotājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Oksana Pedele

Pāri palikušie lauķi galīgi nodzersies.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 11:23

figaro

aizvriessss

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 11:45

Novērotāja

Vienai dāmai 10.bildē nav ne jausmas kā pareizi jālieto sejas un deguna aizsargmaska. Vai tik tā nav slavenā deputāte? Kauns!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 14:00

novērotājai

Vai tik tu neesi viņķeles dubultniece ?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 19:29

KPVLV

Nu kur tad bez deputātes! Vienmēr pirmajās rindās!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 14:22

RE

Suņi ierējās !

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 19:30

Vietējās ziņas