Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valles pagasta rakstniece jaunākajā romānā atklāj senvēstures iespējamo versiju 3

Vecumnieku novada Valles pagasta rakstnieces Ginas Viegliņas-Vallietes jaunāko daiļdarbu «Valdnieka Nameja meita» jau var iegādāties vairākos grāmatu veikalos. Apgādā «Jumava» klajā laistais romāns ir autores veltījums «savai Latvijai simt gadu jubilejā».

G. Viegliņa-Valliete smej, ka pati savu jaunāko grāmatu – jau desmito romānu – vēl neesot dabūjusi, taču draudzene, dziedātāja Tonija Dombrovska to sākusi lasīt un paudusi sajūsmu gan par vieglo valodu, gan aizraujošo saturu.

«Romānā darbība risinās no 13. gadsimta beigām līdz 14. gadsimta vidum. Šim vēstures posmam pievērsos divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, vēlējos izprast zemgaļu sadalīšanos un pazušanu, jo viena daļa tika aizdzīta uz Kurzemi, citi – uz Vidzemi, vēl kādi – uz Lietuvas dižkunigaitiju jeb lielkņazisti. Otrkārt, nekad nav rakstīts par šīs baltu tautas sievietēm. Zemgalietes, sēlietes, kursietes jāja uz zirgiem – tas zināms no Indriķa hronikas, taču viņas arī karoja gan Zemgalē, gan Lietuvas dižkunigaitijā kopā ar lietuviešiem un aizjāja pat līdz Prūsijai. Ar izdomātā tēla – valdnieka Nameja meitas Gunas – iesaistīšanu kaujās centos parādīt senvēsturi,» romāna ideju atklāj G. Viegliņa-Valliete.

Autore piekrīt daiļdarba recenzentes, rakstnieces Evas Mārtužas apzīmējumam, ka «Valdnieka Nameja meita» ir senvēstures iespējamā versija.

Jaunākais daiļdarbs tapis apmēram divu gadu laikā. Pirms tam G. Viegliņa-Valliete strādājusi, lai izdotu biogrāfisko romānu «Rainis un viņa mātes», kas klajā nāca 2017. gada vasarā un svinīgi tika prezentēts Bārbeles tautas namā.

Vai tiks rīkoti arī «Valdnieka Nameja meitas» atvēršanas svētki? «Būtu pārāk «sālīti» tik bieži atzīmēt grāmatu izdošanu,» «Bauskas Dzīvi» ar atbildi pārsteidz G. Viegliņa-Valliete. Izrādās, 15. novembrī Vecumniekos iecerēts atvērt viņas, Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagoģes Andas Sproģes kopīgi radīto grāmatu «Vecumnieku ļaudis», kas veltīta Latvijas simtgadei. Tad pie reizes varēšot viņu sveikt arī ar nule klajā nākušā romāna «laišanu tautās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ok

Prieks par Jùsu radośumu! Lai realizèjas Jùsu ieceres! Benita Sv.

pirms gada, 2018.10.15 16:10

nelasīšu !

Man pilnīgi pietiek ar to viltoto oficiālo Latvijas vēsturi.

pirms gada, 2018.10.26 17:01

tas mīkstmiesis

Namejs, arī Namiesis, bija nožēlojams kāda leišu kunigaiša vasālis. Skumji,bet fakts !

pirms gada, 2018.11.05 17:09

Vietējās ziņas