Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valles skolotāja gūst pieredzi Vācijā

Valles vidusskolas pedagoģe un projekta «Esi līderis!» dalībskolotāja Inga Zvilna pirms jaunā mācību gada no 21. līdz 24. augustam jaunas zināšanas un iespaidus guva Starptautisko mācību metodiskās pieredzes apmaiņas seminārā Vācijā, Georga Ekerta institūtā.
 
Projektā iesaistītie skolotāji devās uz ārzemju semināru, lai iepazītos ar mūsdienīgiem mācību līdzekļiem, to pieejām dažādās pasaules valstīs, izzinātu, kā veicināt jauniešu motivāciju un līdzdalību mācību procesā, un izstrādātu radošumu veicinošus mācību materiālus, informē projekta «Esi līderis!» vadītāja Linda Kindzule.

Skolotāja Inga Zvilna priecājas, ka seminārs Vācijā bija lieliska iespēja pabūt kopā ar projekta dalībskolotājiem. No Latvijas braucienā devās gandrīz 20 pedagogu vecumā no 30 līdz 65 gadiem. «Ar dzīvesgudriem cilvēkiem, dažādu priekšmetu pārstāvjiem izveidojās ciešāka saite, kas nenoliedzami ir liels ieguvums,» noteic skolotāja.

Pedagoģe informē, ka projekts pieredzes apmaiņas braucienam sniedz līdzfinansējumu, tāpēc to varēja uzskatīt par lielisku dāvanu pirms jaunā mācību gada.

Pasākums sniedza ne tikai skaistus skatus un labu atpūtu, bet arī iespēju iegūt ar izglītību un projektu saistītu informāciju klātienē, tā uzsver projekta dalībniece. Tika gūta pieredze un ieskats, ar kādām mācību metodēm strādā Vācijas Georga Ekerta institūtā. «Projekts sniedz profesionālu ieguvumu, ko vēlāk nodošu saviem audzēkņiem, projekta dalībniekiem,» skaidro skolotāja.

Projektā «Esi līderis!» apmēram astoņus gadus līdzās ar citām Latvijas skolām ir iesaistījušies aktīvi un radoši vidusskolēni no Valles. Tas sniedz iespēju papildus vidusskolā apgūtajiem priekšmetiem izzināt vēl septiņus komerczinību mācību priekšmetus – lietvedību, mārketingu, likumdošanu, lietišķo etiķeti, grāmatvedību, uzņēmējdarbību un menedžmentu. Skolēniem tiek sniegta iespēja piedalīties dažādās projektā rīkotajās aktivitātēs: Līderu dienās, parlamenta sanāksmēs, biznesa spēlēs, dažādos konkursos, kā arī doties izzinošos ārzemju ceļojumos.

Vairāk nekā 50 procentu Valles vidusskolēnu, kas ir projekta dalībnieki, varēs pilnveidot savas zināšanas skolotājas I. Zvilnas gūtās pieredzes dēļ. «Esmu atvedusi no ceļojuma bagātīgus informatīvos materiālus. Vēlāk informācija tiks pielietota dzīvē – nodota tālāk kolēģiem metodiskajās sapulcēs,» par ieguvumiem stāsta I. Zvilna. Projekta «Esi Līderis!» vadītāja Linda Kindzule ir līdzīgās domās, uzsverot, ka programma rūpējas ne tikai par jauniešu izaugsmi un attīstības iespējam, bet arī par skolotājiem.

Piedaloties seminārā, skolotāja ieguva apliecību par 18 stundu apmērā apgūtu pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu «Mūsdienīga mācību vide – izziņas aktivitāti, patstāvību un radošumu veicinošs mācību process».

Pērn pedagoģe devās līdzīgā braucienā uz Somiju, kur projekta galvenā tēma bija karjera. Šogad rudens brīvlaikā, skolēniem – projekta «Esi līderis!» dalībniekiem – arī būs iespēja doties pieredzes braucienā uz Vāciju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas