Valmieras drāmas teātris dosies viesizrādē uz Bausku

Septembra beigās Valmieras teātris ar izrādi «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta» dosies ikgadējā tūrē pa Kurzemi un Zemgali. Viesizrādes sāksies 24. septembrī Bauskas kultūras centrā, kam sekos izrādes Brocēnos, Kuldīgā, Talsos, Rojā un Kandavā, portālu informēja Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.


Tenesija Viljamsa ar Pulicera prēmiju apbalvotā drāma stāsta par kādu lielu un bagātu ģimeni, kas dzīvo Amerikas dienvidos. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā tēta 65. dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli citam pret citu un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu – kārtu pa kārtai...

Lai gan luga ir sarakstīta pagājušā gadsimta 50. gados, tajā skartās tēmas – mīlestība, naids, savas identitātes meklējumi, citāda orientācija, bailes, vientulība, nāve – mūsdienu kontekstā ir aktuālas joprojām.

«Viss nav tik vienkārši. Viņš mīl to, kā vairs nav. Viņa mīl viņu. Tas mīl sevi. Svarīgi neiekrist lugā izliktajos slazdos. Noturēties, piezemēties uz visām četrām. Jo kaķis ir simbols drosmei dzīvot neatkarīgi un rīkoties pēc savas sirdsapziņas. Kaķis dara, ko grib, dabū to, kas tam vajadzīgs, neko sev neliedz, ir go-dīgs un tiešs. Tad kāpēc mēs gaidām to brīdi, kad ir jau par vēlu?» vaicā režisore Inese Mičule.

Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.
Izrāde nominēta 2017./2018. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai kategorijā «Gada mazās formas izrāde».

Valmieras teātris aicina uz izrādi Bauskas kultūras centrā 24. septembrī plkst. 19.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas