Valsts apbalvojumi piešķirti Bauskas cilvēkiem 3

Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā piešķīris valsts apbalvojumu – Atzinības krustu – diviem Bauskā cienījamiem un godājamiem cilvēkiem.

Ordenis «Atzinības krusts, IV šķira» piešķirts Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB)  direktorei Baibai Tormanei. Ordenis «Atzinības krusts, V šķira» piešķirts Čehijas Republikas restauratoram, uzņēmuma «Miloš Gavenda restaurator» vadītājam Milošam Gavendam. Apbalvojumus pasniegs 4. maijā Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā.

«Baiba ir lieliska savas nozares speciāliste, kuras darbs novērtēts arī visā Latvijā. Par viņu atzinīgus vārdus teikuši kolēģi citos novados, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālisti,» tā B. Tormani raksturo BCB direktores vietniece Māra Kuļikauska.

«Bauskas Dzīvei» B. Tormane atklāja, ka šis viņai ir pirmais tik augsts valsts apbalvojums: «Šis ordenis ir visa mana kolektīva nopelns, jo viens pats jau neko daudz nevar panākt. Mums ir lieliska komanda, uz kuru varu paļauties, kura dara, palīdz, atbalsta.»

Čehu restaurators Milošs Gavenda darbus Bauskas pilī sāka 1997. gadā. Kopš tā laika pils atdzimusi, pateicoties arī čehu speciālistu ieguldījumam. Bauskas pils ir kļuvusi par patiesu Čehijas un Latvijas speciālistu sadarbības simbolu Miloša Gavendas vadībā.

Šī gada martā, «Latvijas Būvniecības gada balvas 2014» pasniegšanas reizē, Čehijas vēstnieks Latvijā Pavols Šepeļāks savā uzrunā akcentēja darbu, ko paveicis Milošs Gavenda. Viņš M. Gavendu nosauca par vienu no čehu personībām, kura atstājusi nozīmīgas pēdas Latvijā un atkārtoti guvusi profesionālo aprindu atzinību.

Atzinības krusts Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Atzinības krusta devīze ir «Pour les honnêtes gens» («Godaprāta ļaudīm»). Ar šo ordeni apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

Atzinības krustam ir piecas šķiras un triju pakāpju godazīmes. Ar ordeņa pirmo šķiru apbalvotais tiek iecelts par ordeņa lielkrusta komandieri, ar ordeņa otro šķiru apbalvotais – par ordeņa lielvirsnieku, ar ordeņa trešo šķiru apbalvotais – par ordeņa komandieri, ar ordeņa ceturto šķiru apbalvotais – par ordeņa virsnieku, ar ordeņa piekto šķiru apbalvotais – par ordeņa kavalieri.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aina

Baibīņ! No sirds Tevi apsveicu par augsto valsts apbalvojumu

pirms 5 gadiem, 2015.04.17 10:10

Bērnības kaimiņi

Spējiet vien tikt līdzi šādiem pensionāriem ,kuriem gana enerģijas dzīves gudrības un darba mīlestības.Prieks par Baibas darba novērtējumu !

pirms 5 gadiem, 2015.04.17 19:07

Vietējās ziņas