Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts dzimšanas dienu Rundālē sagaida ar pārsteigumiem 10

Patriotiski un sirsnīgi tika godināti Rundāles novada darbīgākie iedzīvotāji Latvijas proklamēšanas dienai veltītā sarīkojumā «Atrast gaismu citos un sevī».

Pilsrundāles vidusskolā 16. novembrī uz zāli veda sarkans paklājs, gar tā malām sadegtas svecītes. Tas radīja svinīgākas izjūtas novada ļaudīm, kas ieradās uz svētkiem.  Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa sagaidīja apmeklētājus, sveica svētkos un piestiprināja katram pie apģērba sarkanbaltsarkanās Latvijas karoga lentītes.
 
Skolas zāli rotāja Latvijas un Rundāles novada karogi. Tie abi simbolizēja novada vērtības un sarīkojuma ievirzi – cildināt vietējos ļaudis, jo viņi veido šo valsti. Pasākums šādā formātā, kad vienkopus svētkus atzīmē visi Rundāles novada pagasti, notiek jau piekto gadu, teic novada domes vadītājs Aivars Okmanis. Priekšsēdētājs sacīja, ka valsts dzimšanas dienas sarīkojumā atskatās uz gada laikā paveikto un novērtē labos darbus.

A. Okmanis patriotiski iedrošināja iedzīvotājus: «Ir svarīgi strādāt, kopt savus laukus un mājas, lai pierādītu, ka Latvija nav tikai Rīga. Tie ir arī lauki, Latvijas zeme, kas ir mūsu valsts pamats. Lai spēks šeit dzīvot un strādāt! Lai vienmēr ir mums kopīgā valsts un Rundāles novads! Saules mūžu Latvijai un mūsu novadam!»
 
Sarīkojumā tika sumināti novada dažādu iestāžu izvirzītie 15 labākie darbinieki. Cildināja izglītības iestāžu pārstāvjus – Saulaines profesionālās vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas, pirmsskolas izglītības iestāžu «Mārpuķīte» un «Saulespuķe» darbiniekus. Viņu vidū gan skolotājas, gan iestāžu vadītāji, saimniecības pārziņi, pavāre un muzeja darbiniece.

Tāpat sumināja novada domes labākos darbiniekus, kā arī Rundāles novada atpazīstamākā un ievērojamākā objekta – pils –strādniekus. Rundāles pils muzeja darbiniekiem piedēvēja tādas nominācijas kā «Dzinējspēks», «Sirdscilvēks» un «Darbarūķis».

Par sabiedrisko aktivitāti, ieguldījumu pagasta attīstībā un par enerģisku Rundāles notikumu atspoguļošanu tika pasniegti pateicības raksti sabiedriski aktīvajiem ļaudīm jeb «Sabiedrības dvēselēm».

Bija arī konkursa «Sakoptākās sētas 2013» laureātu apbalvošana. Pārsteigumu sagādāja jauniešu nevalstiskās organizācijas «Mums pieder pasaule» pārstāvji, kuri uzteica un sveica Svitenes pagasta zemnieku saimniecības «Kaži» īpašnieku un pašaizliedzīgu labdari Aldi Auzu. Jauniešu rīkotajos pasākumos bez viņa palīdzības un materiālā devuma nevarētu iztikt, uzsver organizācijas pārstāve Vita Reinfelde.

Pasākumu bija aicināti apmeklēt visi interesenti, lai teiktu paldies novadniekiem, kuru profesionālā un saimnieciskā darbība pelnījusi atzinību. Tā iemesla dēļ daļai apbalvoto sveicēju rinda izveidojās teju visas zāles garumā. Tas liecina par viņu darbu nozīmību un vietējās sabiedrības augsto novērtējumu.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» trešdien, 20. novembrī.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

lauciniece

Svitenē valsts gadadienu svinēja 17.nov. un tas bija visās niansēs ļoti pārdomāts pasākums, piedalījās Rundāles novada pašdarbības kolektīvi, bet kā tas viss bija izkārtots!!! Nezinu, kas režisēja, bet tas cilvēks pelna vislielāko uzslavu!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.19 16:32

Sviteniece

Jā, Svitenē pasākums bija labs. Veiksmi vidējās paaudzes deju kolektīvam!

pirms 6 gadiem, 2013.11.19 17:24

GAUME

Rundāles ļaudis gaumīgi saposušies ne tā kā citviet laukos .Godam apbalvojumus nopelnījušas G.Novika,V.Žuravļova,A.Simanova un citi......

pirms 6 gadiem, 2013.11.19 20:55

svitenietis

Jā, Svitenē pasākums ļoti labs tikai dejotājus redzēt nevarēja, tikai vainadziņus un cepures un lakatiņus.

pirms 6 gadiem, 2013.11.20 10:50

dejotājs

Dzirdēt jau var visur , bet radzēt gan ne, vajadzēja mainīt vietām, dejotājus laist uz skatuves dziedātājus lejā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.20 11:03

nomalnieks

Ļoti skaisti un izdevušies svētki visā novadā,tikai žēl ka novada domes spice atzīst tikai Pilsrundāli, nomalēs dzīvojošie cilvēki ir par prastu lai ar savu klātbūtni sveiktu viņus svētkos.

pirms 6 gadiem, 2013.11.21 10:08

rundāliete

Man ļoti ,ļoti patika Pilsrundāles pasākums.ārkārtīgi pārdomāts viss un ļoti emocionāli teksti! Jauks bija kora sniegums un tas fināls ar svecītēm.! Super sajūtas.

pirms 6 gadiem, 2013.11.21 22:24

xxx

Piekrītu.Pilsrundāles svētkos tiešām sajutos kā svētkos!

pirms 6 gadiem, 2013.11.21 22:26

zane

Paldies par labajiem vārdiem, kuri tika teikti sveicot novada ļaudis! Jutāmies svinīgi un aizkustināti! Skaists novada himnas dziedājums un emocionāla pasākuma vadīšana.Skaists salūts un beidzot azartisks kora diriģents! īsti svētki Latvijai un rundāliešiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.21 22:34

Vietējās ziņas