Valsts iestādes gaida ciemos

Atvērto durvju diena valsts iestādēs šogad notiek piektdien, 9. oktobrī. To organizē Valsts kanceleja, sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām.

Valsts pārvaldes iestādes būs atvērtas ikvienam interesentam un piedāvās ekskursijas, izstāžu ekspozīcijas, konkursus, seminārus, prezentācijas un klātienes tikšanās ar amatpersonām un speciālistiem.

Bauskā šajā dienā kā ierasts viesos gaida ugunsdzēsēji. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs informē, ka ikvienam interesentam, kurš atnāks uz depo, izrādīs tehniku, pastāstīs par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Atnācējiem būs iespēja pašiem iejusties ugunsdzēsēju glābēju tēlā.

Interesenti piektdien aicināti ierasties arī Bauskas rajona tiesā. Tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika pastāstīja, ka atnākušie varēs apskatīt sēžu zāles, aprunāties ar darbiniekiem. Bauskas rajona prokuratūras virsprokurors Zintis Mickevičs portālam pastāstīja, ka pagaidām neviens interesents nav pieteicies: «Par mūsu darbu cilvēki interesējas. Ir skolēnu grupas, kuras, iepriekš vienojoties, nāk pie mums ciemos. Ja cilvēki ieradīsies 9. oktobrī, varēs ielūkoties kādā no darba kabinetiem, mēs radīsim iespēju atbildēt uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem.»

Citus gadus skolēnu grupas šajā dienā apmeklējušas arī Valsts ieņēmumu dienesta Bauskas nodaļu. Vadītāja Irina Jegopa pastāstīja, ka šogad skolēni pieteikušies neesot. Taču nodaļas speciālisti 13. oktobrī dosies uz Bauskas 2. vidusskolu. Tur audzēkņus iepazīstinās ar dienesta darba specifiku, uzdevumiem.

Atvērto durvju diena ir ir viens no veidiem, kā veicināt iedzīvotāju izpratni par valsts pārvaldes darbu un veidot ciešāku sadarbība ar sabiedrību. Ļoti aktīvi šajā pasākumā iesaistās Rīgā esošās valsts iestādes: ministrijas, departamenti, arī Saeima.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas