Valsts karoga likumu visi iedzīvotāji neievēro 7

Valsts karoga likumā noteikts, ka oficiālajās sēru dienās pie ēkām jāizliek valsts karogs sēru noformējumā. «Bauskas Dzīve» mūspuses četros novados skaidroja, kā iedzīvotāji to ievēro un kā sabiedriskās kārtības dienesti to kontrolē.

Iecavas novada sabiedriskās kārtības dienesta vecākā inspektore Lūcija Muceniece sniedz bagātīgu informāciju par sistēmu, kādu ievēro dienests, lai nodrošinātu likuma izpildi. «Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14. jūnijā, pārbaudījām, kā tiek ievērots likums novadā, veiksim kontroles arī 17. jūnijā, Latvijas Republikas okupācijas dienā. Visi cilvēki karogus pie savām mājām nepaceļ,» stāsta L. Muceniece. Iecavas novadā ļaudis arī apziņo pirms sēru dienām, katrs iedzīvotājs savā pastkastē saņem informatīvu paziņojumu par to, kurās dienās jāizvieto valsts karogs sēru noformējumā.

Iecavas novadā pēc pirmās pārbaudes pārkāpēji tiek fiksēti, taču brīdinājumu viņiem vēl neizsniedz. Pēc atkārtota pārkāpuma izsniez brīdinājumu, Tiem, kas pastāvīgi neievēro likumu, var uzrakstīt administratīvā pārkāpuma protokolu. Ir cilvēki, kas nevar atļauties nopirkt karogu, kas slimības vai nespēka dēļ nevar karogu uzkārt, tāpēc kārtībnieki nerīkojas drastiski. L. Muceniece atzīst, ka protokolus nesteidz rakstīt, bet sniedz padomus un brīdina. Ja kāds nevar atļauties nopirkt karogu, to var iegūt Iecavas pašvaldībā, pensionāriem, kam ir grūtības ar karoga izlikšanu attiecīgajā augstumā, ir pieejama palīdzība sociālajā dienestā. Paši kārtībnieki arī labprāt palīdz.

Vecumnieku novada sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Edgars Polis stāsta, ka apsekošana par karogu pacelšanu notikusi 14. jūnijā un paredzēta arī 17. jūnijā. Iedzīvotāji pārsvarā ievēro likumu, un nozīmīgu pārkāpumu nav.

Bauskas novada Sabiedriskās kārtības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ulda Zibola oficiālā atbilde vēsta, ka rīt, 17. jūnijā, kārtībnieki plāno kontrolēt, vai iedzīvotāji ir pacēluši karogus sēru noformējumā. Bauskas novadā vērojama pozitīva tendence: «Esam secinājuši, ka samazinās to personu skaits, kas neievēro likuma «Par Latvijas valsts karogu» prasības. Visbiežāk pārkāpumi novēroti individuālo māju īpašnieku vidū, daudzdzīvokļu māju vecākie lielākoties ir ļoti punktuāli un karogus paceļ.»

25. martā Bauskas novada sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki ir noformējuši administratīvā pārkāpuma protokolu par likuma neievērošanu, tomēr arī Bauskas novadā vairāk cenšas pievērsties profilaktiskiem pasākumiem – aizrādīt un konsultēt.

Rundāles novada pašvaldības policijas inspektors Uldis Dzidrums īsi un kodolīgi atbildēja, ka īpaša pārbaude netika veikta sestdien un tādas nebūs arī 17. jūnijā.

Latvijas valsts karoga likumā paredzēts, ka sēru noformējumā karogs pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību namiem, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto 25. martā, 14. jūnijā, 17. jūnijā, 4. jūlijā un decembra pirmajā svētdienā. Par karoga nepacelšanu noteiktajās dienās, kad tas obligāti ir jādara, maksimālais sods ir 40 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

tiesi taa

lai tik kontrolee, un liek sodus virsuu!!! buus nauda budzetaa. man karogs ir , un es to izkaru visos valstij svarigos datumos.

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 21:44

karogs

beerzkalnus gan neviens nekontrolee, tik taalu kaartiibnieki veel nav tikushi

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 08:10

RP

Patriotiskā audzināšana ir atstāta novārtā. Tā laikam prasa lielākas pūles, nekā padomjlaika represīvās metodes. Valstīs , kurās patiesi rūpējās par iedzīvotāju labklājību, tādas metodes ir svešas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 13:04

annika

pie viena, lai paskataas , kaadi tie karogi izskataas,., dazi atgaadina griidlupatas, apdriskaati, izbaleejusi,., un karogkaati ar daziem kaa slotas kaati, ,

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 14:15

ints

Īslīcē nekad neviens nekontrolē. Skolotāju mājā arī karoga izlikšana pieklibo.

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 23:38

savādā

Nekādi nesaprotu, pie tautas nama karogs sēru noformējumā, bet tai pašā laikā iekšā un ārā balle pilnā sparā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.18 20:36

Riepas

Tam jau miilaa, nav nekaada sakara, taa ir vienkaarsi atceres diena. kad notika Zolituudes tragedija, un visi pasaakumi tika atcelti, vai ari notika pieklusinataa tonii, taa jau ir cita lieta. siis i 2 dazaadas lietas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.19 08:05

Vietējās ziņas