Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kase ļauj šogad izmantot Bauskas sporta halles būvniecībai iepriekš piešķirto aizdevumu 10

Valsts kase ļāvusi Bauskas novada pašvaldībai pārcelt uz šo gadu aizdevumu, kas Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecībai piešķirts jau iepriekš, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Saskaņā ar grafiku aizņēmumu sporta halles būvniecībai pašvaldība sāka izmantot jau 2017.gadā, un pērn Valsts kase pašvaldībai bija plānojusi izsniegt 2 652 866 eiro. Taču, ņemot vērā izmaiņas projektā un darbu aizkavēšanos, uz 2019.gada beigām neizmantotais aizdevuma atlikums sasniedza 490 503 eiro.

Lai nezaudētu piešķirtos līdzekļu, pašvaldība lūdza Valsts kasi pagarināt aizdevuma izsniegšanas termiņu, un, pēc Dulbes teiktā, valsts iestāde ir saskaņojusi jaunu grafiku.

Viņš informēja, ka darbi hallē turpinās - notiek iekšdarbi, fasāžu apdares darbi, ārējo elektrisko tīklu izveide, āra kāpņu atbalsta sienu betonēšana, jumtu darbi.

Šī gada pašvaldības budžetā halles būvniecībai paredzēts ieplānot 1 383 751 eiro, tai skaitā 490 502 eiro aizdevums no Valsts kases.

Jau vēstīts, ka jūlija beigās Bauskas novada deputāti pēc ilgām diskusijām lēma turpināt Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecību.

Pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka deputātiem skaidroja, ka labākais risinājums ir līgumā ar SIA "Selva būve" iekļaut projektēšanas darbus un autoruzraudzību, tādējādi neiesaldējot projektu un līdz gada beigām apgūstot pēc iespējas lielāku valsts aizņēmuma daļu.

Domes sēdē izskanēja domas, ka "būve ir jāturpina, taču ne par katru cenu", tāpat deputāti aicināja pie viena galda apsēsties visus projektā iesaistītos, lai pārrunātu iespējamos risinājumus. 

Viņa arī atzina, ka pašvaldība var zaudēt daļu būvniecībai saņemtā valsts aizdevuma. Ruhocka gan apliecināja pašvaldības gatavību nodrošināt visus darbus pēc iespējas ātrāk, lai līdz gada beigām varētu apgūt pēc iespējas lielāku summu un hallē pabeigt galvenos darbus, lai tā būtu "noslēgta" - zem jumta, ar durvīm, logiem.

Iepriekš deputāti vairākkārt nav spējuši vienoties par grozījumiem Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecības līgumā.

Grozījumi līgumā ar būvnieku "Selva būve" nepieciešami, jo projektētājs - SIA "Projektēšanas birojs "Austrumi"" - neesot veicis darbus, kas nolīgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumā, tāpēc kavēts normāls būvdarbu process.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2017.gada pavasarī, lai izbūvētu sporta halli Bērnu un jaunatnes sporta skolai, Bauskas novada pašvaldība Valsts kasē aizņēmusies 4 102 470 eiro.

Sporta halle plānota Pilskalna ielā 26. Plānojumā paredzēts ne vien izbūvēt daudzstāvu ēku, bet arī sakārtot volejbola, tenisa un handbola laukumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Jurka

Kā tur beidzās stāsts ar to,ka iespējami Biruta izmantojusi halles celtniekus savām vajadzībām??? :))

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.18 22:02

noderīga lieta

sporta būvēm izmantot fortu celtniecības paņēmienus, kalpos vismaz tikpat ilgi kā Ēģiptes piramīdas, ja ne kalpos, tad tūristi aplūkot varēs....

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.19 09:47

!

Kur skatās darba inspekcija un darbu vadītājs, tik vienam strādniekam ķivere!

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.19 12:26

He

Uz jumt ar plik galv :-) izturīgs pauris

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.19 12:27

klau

Bet darbi taču notiek pēc Austrumu projekta!!! Kāpēc rakstā tiek melots, ka projekts ir slikts? Varbūt slikts ir būvnieks, kas konkusā uzvarēja par nereāli mazām naudiņām un tagad brēc: "Dod vēl!"?

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.19 23:39

tautas kalpi

Jātnieka, Čača, Koluža, Ābelnieka kungi, kurš atbildēs par Sporta halles būvniecības nejēdzībām un “sadārdzinājumu”- ar vieglu roku piešķirtajiem 806 488 eiro, par Uzulena 15 460 eiro vērtājām “konsultācijām”, par projekta 173 998 eiro vērto “pārprojektēšanu”, par dubultotām būvuzraudzības izmaksām, par kārtējo būvniecības sadārdzinājuma "cirpienu" + xxx 000 eiro apmērā? Cik šī jūsu “sapņu būve” beigās izmaksās Bauskas iedzīvotājiem

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.20 13:04

Atbalstu Bauskas domi

Aicinu dzīvot draudzīgi un nemeklēt vainīgos! Bauskas iedzīvotāji taču nav ubagi un Bauskas iedzīvotājiem, kā krietniem kristiešiem, nepiedien aizrauties gan ar savas, gan citu naudas skaitīšanu. Bauskas iedzīvotāji, negrēkojiet un neļaujiet, ka sātans jūs ievelk tiesāšanās un alkatīgās naudas muklājā!
Lai laba veselība Orlovskim un "Selva Būve" strādniekiem, kā arī lieliskajam juristam Uzulēnam un pārprojektētājiem! Lai Bauskai naudīgs un bagāts gads! Lai Jātnieks un Čačs kļūst tik pat bagāti kā Lembergs no Ventspils domes!

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.20 13:28

Atbalstīājam

Atbalstītāj, tev gan laikam smags finansiālais stāvokis, viņi jau ir bagāti, jo viņiem ir darbs, mājas un normāla ģimene, bet tu bomzis un tāds arī palksi, tāpēc turpini kasīt savu pliko pļešku, un no komentāriem gūsti vismaz kaut kādu gandarijumu, savi miesai!

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.20 14:46

Vietējās ziņas