Valsts kontrole veiks revīziju Bauskas pašvaldībā 20

Balsoties uz iedzīvotāju iesniegumiem, Valsts kontrole veiks revīziju par iespējamiem nelietderīgiem infrastruktūras objektiem 15 pašvaldībās, tostarp arī Bauskas novadā, portālu informēja Valsts kontrolē.

Janvārī Valsts kontrole aicināja iedzīvotājus ziņot par, viņuprāt, nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās.

Revīzijas objekti ir stadioni, peldbaseini, skolas un citi objekti. Revīzijā iekļautas Bauskas, Carnikavas, Dundagas, Jaunjelgavas, Jaunpils, Jelgavas, Krustpils, Kuldīgas, Ludzas, Rugāju, Salacgrīvas, Siguldas, Stopiņu, Valkas novadu pašvaldības un Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Gatavojoties revīzijai un izvērtējot dokumentus par infrastruktūras objektu plānošanu un būvniecību laikā no 2014. līdz 2019.gadam, Valsts kontrole konstatējusi vairākus riskus, kas saistīti ar projektu prioritātes noteikšanu un mērķtiecīgu pašvaldībām aktuālāko problēmu risināšanu, iespējams, nerēķinoties ar patieso situāciju pašvaldībā, kuru ietekmē gan iedzīvotāju prioritātes un vajadzības, gan objektīvas prognozes par iedzīvotāju skaita samazināšanos.

Valsts kontroles revīzijā pārbaudāmie jautājumi būs saistīti arī ar infrastruktūras attīstības prioritāšu definēšanu un saskaņotību ar dažādu līmeņu attīstības plānošanas dokumentiem. Tiks analizētas arī pašvaldību veiktās izpētes un aprēķini, lai apzinātu būvējamā infrastruktūras objekta iespējamo finanšu plūsmu, kā arī kontrolētu un mazinātu projekta īstenošanas gaitā un objekta ekspluatācijā iespējamos riskus.

"Plānojot revīziju, uzmanību piesaistīja fakts, ka pašvaldībām, lai saņemtu atļauju aizņemties Valsts kasē, papildu finanšu informācijai ir jāiesniedz tikai īss projekta apraksts, kurā netiek prasīts pamatot izvēlētā projekta nepieciešamību un lietderību," norādīja Valsts kontrolē.

Bažas Valsts kontrolei radījis arī fakts, ka šādi objekti rada pašvaldībām saistības ilgtermiņā, ne tikai atmaksājot aizņēmumus, bet arī nodrošinot to uzturēšanu un apsaimniekošanu pēc nodošanas ekspluatācijā. Lēmumu par tiesībām pašvaldībai saņemt aizņēmumu pieņem Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome.

Neraugoties uz to, ka šogad valstī pašvaldību aizņēmumu kopējais limits ir paaugstināts par 118 miljoniem eiro, ļoti iespējams, ka tas tiks izsmelts ātrāk nekā citus gadus, jo pašvaldību aktivitāte ir ļoti liela, liecina Valsts kontroles novērojumi.

Vienlaikus revīzijā Valsts kontrole lūkosies arī pēc labās prakses piemēriem, kad pašvaldības ir veikušas rūpīgu un vispusīgu izvērtējumu par to īstenoto projektu nepieciešamību un ekonomisko ilgtspēju. Kopīgi ar šādām pašvaldībām tiks sagatavoti ieteikumus infrastruktūras objektu plānošanas, finansēšanas un īstenošanas pilnveidošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

es mācēju naudu grābti ...

Līdzjutība tiem līdzšinējiem ilgtermiņa aktīvajiem pašlabuma smēlējiem,kuriem nu,iespējams,personīgo ķešu pildīšanas ilgtspējai pienāks gals. Patiesi žēl,ka ne jau aiz restēm šos struktūrēs.

pirms gada, 2019.04.10 16:42

Kārlis

Bauskai nav pamata satraukties ,sporta būvju izteikti trūkst novada centrā .

pirms gada, 2019.04.10 22:16

jap

Un šis ir tas "ļoti attīstītais reģiona centrs" , pie kura Iecavu,Vecumniekus un Rundāli grib pievienot.. visa šo novadu nauda aizies dažu iedomīgu ķeizariņu ambīciju apmierināšanai bezjēdzīgu sporta būvju kredītu apmaksai...

pirms gada, 2019.04.10 16:51

guru

Cerams ka viss notiks korekti nevarēs acis aizmālēt.

pirms gada, 2019.04.10 21:33

sports

Vecumnieki vispār neko nav uzbūvējuš, varēsim braukt no Skaistkalnes pie jums !

pirms gada, 2019.04.11 18:53

Aha

Nu, Alexandri, tava zvaigžņu stunda tuvojas, vai nu pacelsies, vai vēl par lielāku apsmieklu kļūsi.....

pirms gada, 2019.04.10 17:18

Kiks

Lauku skolu un bērnu dārzu ēkas ie bojà,bet viņi baseinus un sporta halles ceļ.Fui.Un kàdi lauku gàjēju celiņi..

pirms gada, 2019.04.10 23:14

KIKAM

Ko tad paņemsi no gājēju celiņa, cita lieta miljonu vērtās celtnes...

pirms gada, 2019.04.11 16:01

Kontrolei

Bauskas sporta halle projekta ir paredzeti atseviski materiali, kuri projektu stipri sadardzina, bet analogu izvele nevienu neinterese.
Pie reizes no si pasa viedokla butu pirms darbu sakuma izvertet nakamo "stikla un dizaina pili" Bauska - Bauskas bibliotekas projektu. Ari nepamatoti sarezgita un dizainiski smalka eka, ar potencialu sadardzinajumu pret tas pamata funkcijam.
Un tresais absurds - Iecavas novada domes lemumi un darbibas attieciba uz sporta nama Dartija iegadi un planoto rekonstrukciju. Parnemta eka, kuru pat nesaprotu ka bvkb atlauj ekspluatet bernu nodarbibam, nepamatoti augsta iegades cena. Esot pirkts del sporta tradicijam ko sis nams ir nesis novada. Nu jautajums vai par to vajag parmaksat paris milj.eur - nezinu gan ( uzcelot jau cita pilseta buvetas halles projektu Iecavas centra uz brivas pasvaldibas zemes).

pirms gada, 2019.04.11 06:39

Smieklīgi skumji

Tu tiešām uzskati, ka Iecavā labāk uzcelt jaunu ēku sportam, nevis saglabāt vēsturi?

pirms gada, 2019.04.11 12:20

Naudiņš

Ja naudas smēlēji tiešām ir gudri, tad birokrātiskā papīru ķēde, kas beigās novestu pie viņiem būs pietiekami sarežģīta, lai kontrole to tā vienkārši neatšķetinātu.
Taču, ņemot vērā, ka Bauskas pašvaldības darboņi ar īpašu gudrību šajā jautājumā neizceļas un atklāti slēdz līgumus ar sev pietuvinātiem uzņēmumiem.. Nu cerams, ka revīzijas rezultāti būs interesanti.

pirms gada, 2019.04.11 08:06

:)))))

Tautas kontrolei obligāti jāpaārbauda Zemgales m. zobārsniecības likumīgumu.

pirms gada, 2019.04.11 09:36

Sorry,

bet Tautas kontrole beidza savu eksistenci reizē ar mīļoto padomju roģinu

pirms gada, 2019.04.11 11:16

:(((((((((

"Tautas kontrole" "likumīgums", ko tu vispār tur gvelz?

pirms gada, 2019.04.11 13:36

:PPPP

Jāraksta raksts kārtīgāk, revīzijas "tēma" būs pavisam cita.

"Valsts kontrole veiks revīziju par iespējamiem nelietderīgiem infrastruktūras objektiem"

pirms gada, 2019.04.11 16:49

Bumba

Aga, nelietderīgo Mežotnes sporta halles būvniecību 10 sportistiem. Uzcelt vēl varēs, bet uzturēšanu ar personālu lai populisti solītāji paši arī apmaksā.

pirms gada, 2019.04.11 21:42

populisti solītāji

Aga, ja reformēs pašvaldības komentāru "nodaļu" , ietaupīs ar ķeizariņu propogandas lapeli , samazinās uzblīdušo administrācijas aparātu, neļaus veikliem darbonīšiem iiedzīvoties uz pašvaldības rēķina....tad skat un naudiņa atradīsies :))

pirms gada, 2019.04.14 11:39

:)))))

Valsts kontrolei, sorry, :) ko uz varžacīm uzkāpām:):))))

pirms gada, 2019.04.11 16:25

Varžacs

Visi jau nevar būt tādi glumekļi, kas, melojot par patieso mērķi, un neļaujot pat lāgā izlasīt, pagrūž parakstīties par it kā rindu mazināšanu bērnu zobārstniecībā, bet izrādās, stāsts pavisam par ko citu. Ja tev nav klientu, par kvalitāti padomāt vajag. Kāpēc citi privātie zobārsti nestreso?

pirms gada, 2019.04.12 11:43

jop

Juhū, paldies valsts kontrole, arī sociālā dienesta darbinieces vajag pārbaudīt, gan par pabalstiem gan īpašumiem.

pirms gada, 2019.04.12 17:52

Vietējās ziņas