Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts labāko skolēnu vidū baušķenieks un iecavnieks 1

Rīgā, Latvijas Bankas Zelta zālē, pagājušajā nedēļā apbalvoja konkursa «Gada labākais ekonomikā 2017» laureātus. Valsts piecu labāko vidusskolēnu vidū ir divi mūspuses jaunieši – Iecavas vidusskolas absolvents Kristaps Anspoks un Bauskas Valsts ģimnāzijas abiturients Andris Kāposts.

Konkursā sumināja skolēnus, kas sasnieguši izcilus rezultātus ekonomiskās izglītības teorijā un veiksmīgi un radoši pielietojuši zināšanas biznesa praksē, bijuši sociāli atbildīgi, darbojoties «JA Latvija» programmās trīs gadus.

Iecavnieks Kristaps Anspoks neslēpa, ka pirms svinīgā pasākuma bija nedaudz satraucies: «Nebiju bijis Latvijas Bankā, tāpēc pirms pasākuma mazliet nervozēju. Ceremonijas laikā jutos pagodināts, ka esmu labāko vidū. Man ekonomika ļoti patīk.» Par sava audzēkņa panākumiem priecājas arī ekonomikas skolotāja Antra Pāruma: «Kristaps ir apņēmīgs, talantīgs un gudrs, nebaidās riskēt un uzņemas atbildību. Viņš sevi ļoti labi apliecināja praktiskajās nodarbībās, čakli strādāja.»

Arī baušķenieks Andris Kāposts neslēpa prieku par dalību pasākumā: «Pirmo grūdienu ekonomikā veica skolotāja Solvita Lauzēja. Viņa ilgstoši darbojās «JA Latvija» un redzēja manī potenciālu. Pie skolotājas Intas Bankas apguvu ekonomikas teoriju un sapratu, ka man tā ļoti interesē un padodas.» Bauskas Valsts ģimnāzijas absolvents neslēpj, ka iesaistīšanās projektā sākumā raisīja nedrošību, bet viņš riskēja un izvēli nenožēlo.

 «Skolotāja Solvita mani pierunāja pieteikties jaunajai līderu programmai. Sākumā man viss šķita pārāk nopietni un sarežģīti, bet es riskēju, un mani, parastu lauku puisi, uzņēma jauno uzņēmēju un līderu elitē. Līderu programma man deva ārkārtīgi daudz, es ļoti mainījos. Sekoja nemitīga uzņēmumu izzināšana, panākumi ekonomikas olimpiādēs un finanšu konkursos, strādāju biznesa inkubatorā un piedalījos lekcijās un semināros par uzņēmējdarbību,» stāsta A. Kāposts.

Titulu «Gada labākais skolēns ekonomikā 2017» saņēma Ralfs Rogaļevs no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas