Valsts pārbaudījumus sāk kārtot 9. klašu audzēkņi 3

Deviņos skolas gados apgūto centralizētajos valsts eksāmenos sāk apliecināt devītklasnieki. Pirmais pārbaudījums ir eksāmens latviešu valodā.

Vispārizglītojošo skolu audzēkņi šo eksāmenu kārtoja otrdien, 19. maijā. Codes pamatskolas 9. klases skolniece Evita Kaņepa «Bauskas Dzīvei» pirms eksāmena atzina, satraukums ir. Viņas klasesbiedre Elizabete Harčenko piebilst, ka īpaši grūta ir latviešu valodas gramatika. Taču, ja visus gadus ir labi strādāts, tad arī pareizu komatu likšanu var apgūt. Didzis Jonāns atklāj, ka valodas apguvei ļoti palīdz grāmatu lasīšana. Viņa pēdējā interesantākā izlasītā grāmata ir Dena Brauna «Da Vinči kods».

Codes pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja M. Ostrovska «Bauskas Dzīvei» nenoliedz, latviešu valoda nav tas vieglākais mācību priekšmets. Apzinīgiem skolēniem, ja tie regulāri apmeklējuši mācību stundas un pildījuši visus uzdevumus, no eksāmena nav jābaidās.

«Viens posms dzīvē noslēdzies, par to jāatskaitās. Devītklasniekiem es vēlu izturību un lieki nesatraukties. Tās ir tikai pirmās grūtības, dzīvē tādu noteikti būs vēl daudz,» tā M. Ostrovska.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 20. maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

boļševiks

Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties! Šādu novēlējumu mums ir atstājis diženais proletariāta vadonis un lielais bērnu draugs Vladimirs Iļjičs Ļeņins.

pirms 5 gadiem, 2015.05.19 22:00

līdz galam vajag pateikt!!!

...mācīties komunismu....

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 07:30

cits vadonis

augstu kāpa arī nemācoties - dižajam Vadonim Kārlim Ulmanim bija nepabeigta vidējā uzglītība, un tomēr doktora grāds.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 14:49

Vietējās ziņas