Valsts piešķirtās bezmaksas sejas maskas varēs saņemt ar sociālā dienesta starpniecību 3

Ņemot vērā «Covid-19» izplatību un nepieciešamību sabiedriskās vietās obligāti valkāt mutes un deguna aizsegu, pašvaldībām tiks izdalīti individuālie aizsarglīdzekļi – higiēniskās sejas maskas, kuras paredzētas mazaizsargātām personām, informē Agrita Vītola, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apkopojis 36 sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju (CAK) apgādes koordinatoru iesniegto informāciju un Labklājības ministrijas ziņas par pašvaldībām nepieciešamo higiēnisko sejas masku skaitu. Pieprasījums par vairāk nekā 114 000 higiēnisko sejas masku izsniegšanu ir nosūtīts Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram (VAMOIC), kas organizē higiēnisko sejas masku izsniegšanu CAK nozīmētiem apgādes koordinatoriem, kas tālāk tās nodos attiecīgajām pašvaldībām izdalīšanai mazaizsargātām personām.  Tie ir cilvēki, kam saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un kārtību piešķirts trūcīgas personas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personām, kuras ir tiesīgas saņemt naktspa-tversmes, patversmes vai aprūpes mājās pakalpojumus vai arī dienas aprūpes centra, dienas centra vai krīzes centra pakalpojumus.
Ņemot vērā, ka higiēnisko sejas masku piegāde VAMOIC turpināsies šajā nedēļā un decembrī, izdale tiks sākta tur, kur ir vislielākais mazaizsargāto personu skaits. Plānots, ka pirmās higiēniskās sejas maskas pie mazaizsargātām personām varētu nonākt no 16. līdz
20. novembrim.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska stāsta: «Pašlaik ar šo uzdevumu strādājam. Bauskas novadā ir saņemtas 655 maskas personām ar trūcīgā un maznodrošinātā statusu. To izdalīšanai vēl ir vajadzīgs domes lēmums, tādējādi  jāsasauc ārkārtas sēde, visticamāk, ceturtdien. Pēc šī lēmuma maskas Bauskas iedzīvotājiem ar trūcīgas personas un maznodrošinātā statusu sāksim dalīt piektdien, 20. novembrī, no plkst. 9 pie sociālā dienesta higiēnas centra Rūpniecības ielā 7 Bauskā, savukārt Bauskas novada pagastu pārvaldēs tās izsniegs sociālie darbinieki.» Tās būs atkārtoti izmantojamas maskas. Pašlaik cilvēki saņems vienu masku, decembrī būšot otra. Savukārt dienas aprūpes centra 12 klienti radošajās darbnīcās jau paši sev pagatavojuši maskas un tās jau lieto.

Par masku izdali Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadā «Bauskas Dzīve» informēs tuvākajās dienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Uzvards

Kā tad tā? Vai tas šiem maskas nebūs ar Bauskas identitātes zīmi pa 4 eur?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 23:17

prievaards

gaidi, gaidi- ar maisu, buus tev!)))

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 00:10

Vietējās ziņas