Valsts policija aicina Līgosvētkos neaizmirst par drošību 5

Šogad Līgosvētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārgalvīgiem, lai svinēšanas prieku nesabojātu nepatikšanas, nelaimes gadījumi un traģēdijas, aicina Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos Līgosvētku brīvdienu laikā, no 21. līdz 25. jūnijam, policijas darbinieki pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību. Iespēju robežās tiks veiktas pārbaudes, lai atklātu šoferus, kuri vada transportlīdzekli, būdami alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī tiks kontrolēts atļautais braukšanas ātrums. Tāpat arī uzmanība tiks pievērsta mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – gājēju, velosipēdistu, mopēdu un motociklu vadītāju – izdarītiem pārkāpumiem, vienlaicīgi skaidrojot riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos.

Likumsargi rosina neaizrauties ar pārmērīgu alkohola lietošanu, kā arī atgādina, ka par automašīnas vadīšanu reibumā piemēro naudas sodu līdz pat 1400 eiro, atņem transportlīdzekļa vadīšanas tiesības no sešiem mēnešiem līdz četriem gadiem un var arī piemērot administratīvo arestu uz vairākām diennaktīm. Arī līdzcilvēkiem ir liela ietekme, lai atturētu savu radinieku vai draugu no sēšanās pie stūres reibumā, tādēļ policija aicina ikvienu rūpēties par tuvumā esošajiem cilvēkiem. Ja neizdodas atturēt kādu no braukšanas reibumā, ir nekavējoties jāziņo, zvanot pa tālruni 110, rosina D. Kalniņa.
Lai arī valstī ir atcelta ārkārtējā situācija, brīvdienās tiks veikta sabiedriskās kārtības un satiksmes drošības uzraudzība vietās, kur ir iespējama cilvēku pulcēšanās, īpašu uzmanību pievēršot maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitam pasākuma norises vietās un to savstarpējās distances ierobežojumu ievērošanai.
Ir būtiski vienmēr atcerēties par bērnu drošību, viņus uzmanot un paturot redzeslokā, īpaši pie ūdenstilpēm un ugunskuriem, lai nepieļautu dažādas traumas un traģiskas situācijas. Arī pieaugušajiem pirms došanās peldēt jāizvērtē savi spēki un peldvieta. Noteikti nedrīkst laivot vai peldēties, esot alkohola reibumā.  

Valsts policija aicina parūpēties arī par sava īpašuma drošību. Atstājot savu mājokli, vienmēr pārliecinieties, ka visi logi ir aizvērti. Lai arī lielākajai daļai daudzdzīvokļu māju ir durvju kodi vai slēdzamas kāpņu telpas, tomēr tas nevar pilnībā pasargāt mājokli no garnadžiem, bet privātmāju teritorijā zagļus piesaista atstāta dārza tehnika, velosipēdi vai kādas citas mantas, ko pēc zādzības iespējams realizēt, tāpēc, dodoties svinēt svētkus ārpus mājām, drošības labad informējiet par to vērīgo kaimiņu, lai pieskata jūsu dzīvesvietu

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Drošība no 21.-25.

Iecavā nekādus skaidrojumus par drošību nesaņēmu, stundu stāvēju uz ceļa, kamēr rakstīja protokolu, neko nebiju pārkāpusi. Daudzus gadus braucu ar velosipēdu, lasīju, ka pieaugušajiem drīz tiesības nevajadzēs. Vai akcijas mērķis ir sodīt pēc iespējas vairāk braucējus?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.20 22:17

ES-> iecavniecei

Acīmredzot nekā personīga,tikai bizness...skumji.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.21 10:27

Es

Labdien. Vai paši policijas daebinieki,viņu draugi un radinieki ievēros drošību uz topošā Bauskas novada ceļiem un rādīs piemēru?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.21 12:27

Likumnepārkāpējs

Lai labāk paši musori uz svētkiem, nepārdzer tā jau savu pārdzerto jēgu!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.21 17:46

AP0L0NS

Tās ,,daznavalkas,, kas sēž kabinetos zem tiesas ir pēc izskata pielīdzināmas bordeļe darbiniecēm!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.21 17:49

Vietējās ziņas