Valsts prezidents iepazīst novadu vēstures pieminekļus un jauniešus 21

Bauskas un Rundāles novada pašvaldības 12. oktobrī vizītē apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Viņš iepazinās ar pašvaldībās paveikto, bet galveno uzmanību veltīja Bauskas novada jauniešiem, rīkojot divas tikšanās.

Pēc Codes un Dāviņu pagasta jaunatnes darbinieka Kaspara Kalēja iniciatīvas Bauskas novadā uz tikšanos ar jauniešiem ir ieradušies ministri un politiķi. K. Kalējs centās uz diskusiju uzaicināt arī Valsts prezidentu, un beidzot šis brīdis pienāca.

Tomēr vizīte Bauskas un Rundāles novadā bija saistīta ne tikai ar jauniešu diskusiju, bet prezidents vēlējās arī vairāk uzzināt par novados notiekošo. Tāpēc apmeklējums sākās ar Bauskas novada Mežotnes pili, no kuras tālāk pa gājēju tiltiņu pāri Lielupei prezidents kopā ar pavadoņiem turpināja ceļu uz seno Mežotnes pilskalnu.

Pilskalns augsto viesi sagaidīja ar senās taures skaņām. Vēstures restaurators Anatolijs Kazačenko viesus sagaidīja autentiskā seno laiku tērpā un pastāstīja par senvietas vēsturi – par pilskalna tapšanu, seno ostu un vācu laika karadarbību. Viņš arī uzsvēra, ka Egils Levits ir otrais prezidents, kas oficiālā vizītē apmeklējis pilskalnu – pirms tam pirmskara Latvijas laikā Mežotnes pilskalnu apmeklēja Kārlis Ulmanis, kad šeit notika mazpulku saiets.

Kopā ar Rundāles novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani A. Kazačenoks Valsts prezidentam zīmēja nākotnē iecerētās gaisa pilis – stāstīja par plāniem rekonstruēt vienu no pils torņiem. Turpinājumā prezidentam parādīja Mežotnes baznīcu un pastāstīja par jau paveikto un iecerēto. Baznīcai paredzēts izveidot skatu torni. «No augšas Rundāles pili var redzēt,» stāstīja A. Okmanis. A. Levits atzina, ka Rundāles novadā ir īstenoti daudzi projekti. Visi kopā apmeklēja firsta Anatola Līvena kapavietu pie baznīcas.

Nākamais prezidenta vizītes pieturas punkts bija Bauskas 2. vidusskola. Prezidentu pie skolas sagaidīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva. Ar dziesmu uzstājās Bauskas 2. vidusskolas folkloras kopa «Urdziņa» kopā ar skolas pedagogiem, skolēni pasniedza arī ziedus.

Bauskas 2. vidusskolā notika prezidenta pirmā diskusija ar jauniešiem – uz tikšanos ar prezidentu bija ieradušies 12. klašu skolēni, un diskusiju vadīja K. V. Ūdre, arī kā Bauskas novada jauniešu domes priekšsēdētāja, un Emīls Upenieks.

Pirms pusdienām E. Levits devās uz Bauskas pili, pirms tam noliekot ziedus pie Bauskas Brīvības pieminekļa. Par pils vēsturi pastāstīja Bauskas pils muzeja vadītājs Māris Skanis. Interesantāko stāstījuma daļu sagādāja vēstures pētnieks Dmitrijs Ščegoļevs, kurš pastāstīja par pils cēlājiem – no Novgorodas zemes atvestajiem kara gūstekņiem – krieviņiem. S. Ēlerte atzina, ka stāstījums bijis interesants un aizraujošs.

Svinīgākais brīdis bija Bauskas pils atjaunotā lielā torņa apmeklējums – prezidents E. Levits bija pirmais atjaunotā pils torņa oficiālais apmeklētājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Igors

Nu tad visi bezgala priecīgi, laimīgi un viss ir kārtībā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.12 19:16

Kristīna

Levits un viņa Briseles paklpiņi (Kalniete) ,jau uzbāžas ar kredītu Baltkrievijas opozicionērei Tihanovskai ,grūž Baltkrieviju kredītu atkarībā,kā Latviju ,bet Lukašenko kritizēt Levits un Briseles pakalpiņī prot .
Lukašenko atkaŗībā no mūsu valības,saglabāja un modernizējis visus ražošanas uzņēmums ,pensijas pensionāriem ir k pie mums un pat augstākas,bez visādām ES,dabas resursiem(nftas,gāzes) un stratēģiskās tranzītostas pie jūras.
Turklāt Baltkrievu ir 3 reiz vairak kā mūs ,bet Levits ar savu kredītuzspiešanas polotiku grūž mūs vēl lielakā postā!
Cik cilvēku jau pašnāvībā dēļ viņa gājuši !
Tā ka laimīgi ir tikai augļotāji ar Dobrovski,Saaras mazdēlu priekšgalā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 11:05

Krisķinai

Nevēlies pārcelties uz laimes zemi Baltkrieviju, kur varēsi pastrādāt kādā kolhozā un pabaudīt visas tās priekšrocības, par kurām te jūsmo? nesaprotu, kur gan joprojām pie mums rodas šādi idioti???

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 11:44

krista

Luka malacis , pat karantīnu neieviesa , aizdevumu neņem , tāpēc jau ir kādam kā dadzis acīs .

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 08:07

Kristīna

Man nav jāpārceļas uz Baltkrieviju ,mana dzimtene līdz 1918 gadam bija Vitebskas guberņas (Batkrievija) sastavā ,drīzāk pievienošu Latgali Baltkrievijai !

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 10:50

Krisķinai

Nesaprotu, ko tev, Krisķina, Levits nodarījis? Kāds viņam sakars ar cukuru, mērniekiem un citām tevis minētajām glupībām? Un baltslāve laikam te esi tikai tu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 11:48

pensionare

Pateicamis,ka gods paradits ari Bauskai.
Ne jau mes macisim SAVAS VALSTS VIRUS.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 09:08

Grāmata par Levitu Viltvārdis

Nevajag liekas demaģoģijas ,nekāda goda nav viņu redzēt Latvijā!
Nekādas manas valsts vīrs viņš nav ,viņš ir jūdu ticības tā pat kā viņa laulatā,jo viņi ar citām tautam neprecas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 10:47

Kvazārs

Rundāles kolhozņiki varēja 2maisus kartupeļu uzdāvināt Prezidentam.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 10:32

Kristīna

Lai viņš brauc uz savu etnisko dzimteni Izraēlu un tur audze sev kartupeļus.
Pietiek okupntu !
Viltvārdis!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 10:38

krikai

-beidz zaakaaties! ja kovids 19-20, tevi iespaidojis, ta arii taa pasaki ,un viss>

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 10:49

Krisķinai

Nu, atzīsties, Krisķinočka, ka esi darbā savā troļļu fermā un par šo muļķību drukāšanu šodien jau būsi nopelnījusi kādus 3 eiro!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 11:50

Vēlreiz Krisķinočkai

Un kāda ir tava etniskā dzimtene?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 11:52

to Kristīna

Tu jau to nezini un nesaproti, bet ... Ebreji sava bērna tautību nosaka pēc mātes tautības. Un tavai zināšanai - Egila Levita māte Ingeborga Levite bija latviete. Tad uz kurieni Egilam Levitam ir jābrauc ? Kur tad ir tā viņa etniskā dzimtene, ko ? Ar savu stulbumu un aprobežotību nevajag publiski lielīties ...

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 21:15

Kristīna

Neinteresē paražas ,kā viņī pēc dzimumakta atstātus bērnus regīstrē mātēm ,te nav Izraēla ,lai mani tas interesētu!
Kad Levits pierādīs ar bioloģisko mrteriālu ,k ir p mates līniju sougrs-balts ,tad varētu pretendēt pārstāvēt Latviju.
Pagaidām tie ir meli ,neredzu viņū neviena ģenētiskajā baltu projektā!
Baltic Sea Region linear DNA Project
https://www.familytreedna.com/groups/balticsea/about/background

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 10:41

Nl

Atbrauca, kaut ko norunāja-un kāds labums no tā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 18:30

Sjū

Neatveda tev desu?
Ar aprobežotību nevajag lielīties.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.13 23:04

nu gan jautājums?

nevis kāds labums, bet kam labums? Turpinot, cik tūkstošus novada budžetam izmaksāja šī vizīte, labi ka zālīti ,vietās kuras apmeklēja prominence, šoreiz neatsvaidzināja ar zaļo krāsu. Vizīte daudz neatšķīrās no padomijā redzētās, rādīja to, kas iepriekš bija saskaņots, nekā lieka, teātris paliek teātris

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 16:09

Oho

Nu viena otra kā mella vārna,eh atvadas no domes!
Nāks,nāks jauna vara,cik nu ilgi valdīsi un pazemosi cilvēkus!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 21:01

Vietējās ziņas