Valsts svētkos gaismas spēles Iecavā raisa ļaužu sajūsmu 10

18. novembra vakarā neierasti daudz ļaužu pulcējās Iecavas ielās. Iecavnieki un viesi bija devušies lūkot krāsainu gaismu starmešos un mūzikas skaņās ietērpto kultūras namu, Mūzikas un mākslas skolu un patriotiskajās krāsās starojošo Brīvības pieminekļa apkārtni.

«Tik daudz priecīgu un pozitīvi noskaņotu cilvēku vienkopus sen nebija redzēti. Kurš dejo, kurš mūzikā līgojas un velk meldiņu līdzi, kurš filmē un fotografē, kurš atmiņās ieslēdz šo gaismu spēli Iecavā. Nešaubos, ka šajā mums visiem grūtajā periodā ir svarīgi pēc iespējas palikt mājās, bet kaut kur pozitīvs lādiņš arī ir jāatrod. Cits citam virsū neskrienot, ievērojot distanci ārā, svaigā gaisā šāds svinīgais izpildījums, manuprāt, ir pat ļoti atbalstāms,» spriež 18. novembra vakarā sastaptā iecavniece Līga.

«Mums nekad Iecavā kaut kas tik krāšņs nav bijis! Patiešām ļoti skaisti!» par redzēto līksmoja iecavniece Velta Kreicšteina. Viņa atzīst, ka pandēmija arī kaut ko pozitīvu sniegusi. «Patiešām malači, ka izdomājuši veidu, lai būtu svinīgi un pievilcīgi, lai būtu prieks par Latviju un  Iecavu!» sacīja V. Kreicšteina.

Iecavnieku Krūmiņu ģimene mājās apēduši svētku kūku un tad devušies pastaigāties, lai pie Brīvības pieminekļa nodziedātu himnu ģimenes lokā. Viņuprāt, šajos svētkos svarīgākā ir ģimenes kopābūšana, bet, ja vēl kāds ir padomājis par īpašas noskaņas radīšanu apkārtējā vidē, nenoliedzami, esot daudz svinīgāk. Arī paši mājās par godu Latvijas 102. dzimšanas dienai logos iedeguši sveces valsts karoga krāsās, tā esot ikgadēja pašu iedibināta tradīcija.

Iecavnieki Aivars un Ina citus gadus 18. novembrī līdz šim ierasti braukuši uz Jelgavu vai Rīgu. Arī šogad bija nodomājuši apmeklēt Jelgavu un lūkot tās svētku rotu, bet secinājuši, ka tepat ir labi. «Šis risinājums ir daudz tīkamāks pat par salūtu galvaspilsētā vai Jelgavā. Ļoti laba ideja! Laiks ir brīnišķīgs pastaigām,» pavēstīja Ina, atklājot, ka mājās svētku galdā celts pīles cepetis, pašcepta kūka, bet izgaismotā Iecava pelēkajā novembra vakarā pielikusi izteiksmīgu punktu svinībām, rezumējot, ka svētki godam aizvadīti.

«Beidzot arī Iecavā notiek kaut kas mūsdienīgs un kvalitatīvs! Bija ļoti skaisti un radīja svētku sajūtu!» patīkami pārsteigta par 18. novembra gaismas objektiem bija Aiva Avota-Zalstere. Vislabāk no objektiem viņas saimei patikusi Iecavas mūzikas un mākslas skola – tur ne tikai gaismu spēles, bet arī koku ēnas radījušas interesantus rakstus uz ēkas sienām, arī izvēlētā mūzika piešķīrusi priecīgu noskaņu. «Īpaši skaists bija Brīvības piemineklis – izgaismotie lielie koki radīja mistisku noskaņu. Paldies Iecavas kultūras namam, kas organizēja šos svētkus! Cerams, ka cilvēku labās atsauksmes iedrošinās līdzīgus pasākumus organizēt arī citos svētkos un Iecavai svarīgos datumos,» teic A. Avota-Zalstere.

Iecavas kultūras nama pārstāve Agate Mediņa pastāstīja, ka, pielāgojoties notiekošajam valstī, šogad valsts svētki atzīmēti atbilstoši šī brīža situācijai. Videoierakstā, kas sabiedrībai nodots 18. novembrī, godināti Iecavas Gada cilvēki un Goda pilsonis. Ar video starpniecību Iecavas novada ļaudis svētkos sveicis arī pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Mačeks. Kultūras namam piederējusi ideja, un tas arī gādājis, lai 18. novembra vakarā iecavnieki varētu izbaudīt krāsainu gaismu šovu pie Iecavas kultūras nama un Iecavas mūzikas un mākslas skolas skaistākās latviešu patriotiskās mūzikas pavadībā. Tāpat sarkanbaltsarkanos toņos izgaismots Iecavas Brīvības piemineklis, turklāt ikviens varēja nosūtīt svētku sveicienu un redzēt to uz apsveikumu lentes Iecavas centrā uz daudzdzīvokļu ēkas sienas. Cik sveicienu nosūtīts, neviens gan nav apkopojis, tāpat nav datu par to, cik cilvēku apmeklējuši izgaismotos objektus, taču viennozīmīgi ļaužu bijis daudzkārt vairāk nekā ikdienā.

«Iedzīvotāji izgaismotos objektus apmeklēja kuplā skaitā, tomēr ikviens bija atbildīgs un gaismu starus vēroja atstatus, cieši nedrūzmējoties,» apliecināja A. Mediņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Kàrlis

Malači iecavnieki!!! Izgrieza pat pogas topošajam novada centram -Bauskai! Centrs jàpàrceļ uz Iecavu!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.19 18:16

cuk-cuk Bānis

Bauskenieki tagad nospikoja no iecavniekiem, un teju nakamos svetkos- ideja gatava!!!))

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.19 23:00

rr

Jā, malači.
Novada centrs, nu nē.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 16:21

Skaists svètku risinàjums un prieks, ka cilvēkiem bija iespēja klàtienè sajust ko nebijušu! Ceru, ka kultùras nams iepriecinàs arì ar kaut ko Ziemassvètkos un Jaungada.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.19 18:21

Nu ja

Galvenais, lai ir spīguļi. Baušķeniekiem bija iespēja laiku pavadīt ģimeniski patriotiskā gaisotnē svaigā gaisā, izzinot tautas vēsturi. Iecavai - spīguļi.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.19 18:23

interesanti

Kas Bauskā šāva salūtu un no kurienes?

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.19 20:23

Nu ja

Un kā tavu patriotisko gaisotni izjuta vecāka gada gājuma cilvēki? Viņi jau to vēsturi uz savas ādas ir izbaudījuši, ko tur vēl izzināt? Vajag jau par visām iedzīvotāju grupām padomāt, novadā ap 24 tk iedzīvotāju, Bauskā 8405 un tavā pastaigā pat 100 cilveki nepiedalijas. Atrad ar ko lielities un platities!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 07:04

Un

Cik tad ir to vecīšu, kuriem ir viedtālruņi, ja arī ir, tad kā ar prasmēm? Teiksi, ka mazbērni palīdzēs, bet ūja tie tak visi pa ārzemēm. Tad lūk tantuks ar onku priecātos, ja Bauskas kultūras nams spīguļotu patriotiskajās krāsās un nemaz neiebilstu 18. novembra vakarā aizdoties uz Bauskas pilskalna parku, ja tas zaiguļotu, vizuļotu, skanētu mūzika un Bauskas pils krāsotos sarkanbaltsarkanos toņos.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 11:59

vietējais

Kaut kur lasīju, ka Bauskā pieteicās 84 ģimenes izzināt vēturi. A pārējiem kas? Bet ļoti daudzas Iecavā ģimenes, sākot ar opīšiem, omītēm, beidzot ar sīčiem, kopā ģimeniski gāja baudīt krāsas un skaisto patriotisko mūziku. Laiks bija foršs, baudīšanas intervāls garš, nekādas drūzmēšanās, visi priecīgi . Paldies Iecavas kultūras namam!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 12:49

Kā tad

Bauskai vienmēr atrunas kabatā gatavas, lai tikai par daudz naudas neizšķiež, jo ielas un ceļi galvenais. Lai VIONAI būtu prieks!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 12:00

Vietējās ziņas