Valsts svētku dievkalpojums Bauskā aizvadīts pustukšā baznīcā 26

Latvijas valsts proklamēšanas dienā 18. novembrī neparasti maz cilvēku bija ev. lut. Bauskas Svētā Gara baznīcā. Aizlūgt par Latviju bija ieradušies tikai 16 dievlūdzēju. Viņu vidū nebija neviena Bauskas novada domes deputāta. «Kaut kā esmu palaidis to garām, arī speciāla ielūguma nebija,» atzīst Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Latvijas luteriskās baznīcas Bauskas iecirkņa prāvests Aivars Siliņš atgādina, ka dievkalpojumi tieši valsts svētkos baznīcā notiek gandrīz 20 gadu, tas nav jaunums, kas speciāli būtu jāatgādina. Neviens novada domes deputāts nav draudzes loceklis un tas arī nav galvenais. Aivars Siliņš atgādināja savā sprediķī sacīto, ka var jau aizvest līdz avotam, taču nevar piespiest dzīvo ūdeni dzert.Baznīcas velvēs dzidri, tīri un izjusti atbalsojās Bauskas novada izcilākā jauktā kora «Mežotne» dziedājums. Diriģente Mārīte Jonkus pauž, ka dziedātāji muzicējuši Dievam un Latvijai par godu un darītu to pat, ja baznīcā būtu kaut vai viens klausītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Ko var te Siliņu zākāt??? Ja kādam smadzenes ir tik gludas, ka nespēj uztvert Siliņa sprediķus, tad tā jau nav Siliņa vaina...Un pareizi viņs šajā pašā dievkalpojumā teica, ka var pievest ēzeli pie akas, bet piespiest dzert to tāpat nevarēs. Tieši tāpat kā ar Dieva vārdu - "...daudz ir aicinātu, bet maz ir izredzētu".Ne visiem ir lemts izprast Dieva vārdu, un tur nav vainīgs Siliņš, ka Dievs kādam ir devis vairāk, citam mazāk...Lasiet paši vairāk Bībeli un domājiet ar galvu, tad nevajadzēs te meklēt vainīgos...

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 20:58

Fū Siliņam, kurš, kā jau te teica, mēģina uzurpēt visas tiesības uz Dievu to Kungu. Ja organizētu starpkonfesionālu dievkalpojumu, tad varētu saprast vietvaras klātbūtni, bet šajā gadījumā tā ir katra cilvēka dziļi privāta darīšana, apmeklēt šo vai nē, un kas attiecas uz raksta autori - ja viss pulveris izšauts, tad jālien ierakumos un jāslēpjas, nevis jāplivinās kā baltam karogam un jācer, ka nenošaus. Vai par pusputējušo draudzi arī gribat atbildību uz domi novelt?

pirms 9 gadiem, 2011.11.21 23:42

"žurnālistei" laiks mazmazbērnus auklēt un zeķes adīt .. --citādi izskatās, ka viņas prāts un saprašana šūpojas kā lieldienu ola zaķa pautos:(

pirms 9 gadiem, 2011.11.21 19:26

ome

ja ķeksīša pēc, tad lai labāk neiet! Un par to kultūru - mums jau pat svecīšu vakarā kapos večas ar saviem trumuļiem klankarē, kad mācītājs runā, kāda tad vēl pietāte pret baznīcu:((

pirms 9 gadiem, 2011.11.21 19:22

no intervijas

Valsts prezidents A. Bērziņš SestDienai 12. novembrī:

Es nenoliedzu Dievu, tā ir katra paša brīva izvēle. Taču es darbojos un rīkojos tā, kā pats gribu.
UZ BAZNĪCU IEŠU UN EJU OFICIĀLU PASĀKUMU LAIKĀ, bet šajās iestādes netaisos teikt nekādas runas. To darīt kategoriski atsakos un nedarīšu.
Bet tikties ar reliģiskajiem līderiem gan esmu gatavs, viņi dara savu darbu un daudz labu lietu. Tās ir divas dažādas lietas - mana ticība un kontakti ar milzīgām pasaules organizācijām, kas šeit pārstāvētas.

pirms 9 gadiem, 2011.11.21 08:06

Atbilde

Uz baznīcu jāiet tad,kad sirds liek,ne jau pienākuma pēc.Tā nav vieta,kur liekuļot.Zinu,ka daudzi deputāti pat noliedz Dievu un baznīcu,tāpēc jau arī dara daudzas sliktas lietas,jo no Dieva nebaidās.Lieli un vareni uz šīs pasaules.Tikai tad,kad pašiem notiek kāda nelaime,nez kāpēc atceras Dievu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.21 08:04

Barons

Deputātu klātbūtne baznīcu valsts svētku dievkalpojumā nepiepildītu.

Jāpiekrīt, ka ir kāda vaina arī pašā draudzē, ja reiz tā nav kļuvusi par tradīciju. Ir ļoti

daudz svētku kristiešu, kuri uz baznīcu nāk divas reizes gadā - Ziemassvētku vakarā un

Lieldienu rītā. Laikam šāda veida cilvēki 18. novembri savā sarakstā nav iekļāvuši.

Taču ja par deputātiem, tad labāk varbūt lai viņi nenāk, ja tas ir tikai ķeksīša pēc. Dievam

to nevajag, ja nav tādas iekšējas sajūtas, ka vajag, tad kamdēļ lai cilvēki nāktu?

Ļoti sen, 1988. vai 1990. gadā Bauskā bija kādi pilsētas svētki, galīgi neapaļš cipars,

toties svinēja trīs dienas ar milzu vērienu.

Toreiz biju baznīcā uz svinīgo dievkalpojumu un apjuku redzot, ka ieradušies toreizējais

Bauskas domes priekšsēdētājs, šķiet viņa vārds bija Jānis, uzvārdu neatceros, ar savu

svītu. Kļuva skaidrs, ka viņi nezina kā baznīcā uzvesties. Iegāja solu rindā, jocīgā kārtā

pagrieza muguru altārim un kaut kā jocīgi klanījās. Draudzes cilvēki, pirms apsēsties

solā , mēdz, uz ceļiem, ja veselība atļauj, vai stāvot pielūgt Dievu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 21:32

jocīgi

Uz savu dzimšanas dienu es Tevi "pārdomas" varbūt ielūgtu, ja Tu būtu mans labs paziņa vai draugs, bet šitādā reizē hmm... būtu smieklīgi sūtīt visiem esošajiem un, varbūt arī bijušajiem varasvīriem un sievām ielūgumus. Nekad un nekur, vismaz man, nav nācies dzirdēt, ka būtu bijuši ielūgumi uz baznīcu. Vai tiešām nesaproti, ka diskusija nav par ko citu, kā vienīgi par to, ka šis bija vienīgais svinīgais Latvijas Valsts dibināšanas gadadienas atzīmēšanas brīdis Bauskas ģerevņā (neaizmirsīsim, ka Bauska kā pilsēta vairs nepastāv - tikai novada centrs). Bisku pacieties, gan jau biedrs Ušakovs Tev atsūtīs ielūgumu ceļojumā lopu vagonā uz plašās dzimtenes austrumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 19:40

to Vera

Katrs no mums ir Latvija! Arī tas kurš tai uzspļauj un novēršas. Arī tas, kurš aizbrauc, tas, kurš paliek, tas, kurš ar zemi, tas, kurš ir bez darba, tas, kurš ziedo ubagotājam un tas, kurš pats ir ubags. UN nevis pret bagātajiem Latvijā būtu jācīnās, bet pret visa veida gara un mantisko nabadzību.

Dievs svētī LATVIJU!

Zelta vārdi-tik patiesi un arī tomēr tik vienkārši!

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 19:32

pārdomas

Tas , ka Veips baznīcā nebija nebūtu liela bēda , bet par to, ka no baznīcas nav saņēmis -ielūgumu izskan dīvaini. Rodas iespaids, ka viņi sevi ir iecēluši par Dieviem virs zemes.

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 18:50

nigis

Atvainojos, tieši Jums, Vera, pateicos par komentāru. Protams, brīdi nsēdēt baznācā varbūt nav tik PRIKOLĪGI, kā izvizināties izklaides braucienā Gruzijā. Ja tā labi padomā, diezgan PRIKOLĪGI jau būtu bijis pasēdēt baznīcā, lai ļautiņi varētu stāstīt - re šitais un vēl tas klausījās Siliņa sprediķi u.t.t

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 18:16

Liekulis

Mani nepārliecina prāvesta Siliņa sprediķi.

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 14:37

nigis

Paldies par komentāru! Tik labi izteikt savas domas (nostāju) spēj tikai retais.
Lai Jums jaukas brīvdienas! (ja tikai nav darbs maiņās).

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 12:20

hernhūtietis

Esmu izaudzis Brāļu draudzē, kuri Dievu pielūdz mājās vai nelielās draudzes sanākšanas telpās. Baznīca vairāk piestāv ... (Mt6:5-6) . Man īpaši nesimpatizē god. Siliņa uzstāšanās šīsdienas Mirušo dienas pasākumos Bauskas kapsētās. Sakopsim attiecīgo kapiņu un...
TAČU valsts svētku dienā apmeklēt baznīcu gan bija mūsu "augsto personu" pienākums, sevišķi, ja šis bija VIENĪGAIS SVINĪGAIS pasākums,kas veltīts mūsu Latvijas dzimšanas dienai

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 11:28

topsis

Daudzi deputátu gájieni izraisa nepatiku, bet soreiz uzbrauciens nevietá. Kápéc jáapmeklé káda bazníca un dievkalpojumi, ja cilvéks ir neticígais?? Vai sodien tas ir noziegums?? Un ja arí aizietu, tad dauzi tagad virinátu mutes un klabinátu taustinus par liekulígu izrádísanos. Arí manuprát bazníca IR noskirta no valsts. Tá jau tie svétulígie melnsvárci lien un régojas visás iespéjamás un neiespéjamás vietás.

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 09:31

Vera

Spriežot no komentāriem, Bauskas novadā galvenais ir zināt kur NAV jāiet un jāpiedalās.

Domniekiem gan vajadzētu radīt citu piemēru, ka ir jāiet, jāpiedalās, jābūt klāt, lai aicinātu uz to citus, gan strādājot, gan palīdzot radīt svētku sajūtu. Jo novada dome ir tāda mūsu vietējā Saeima - tautas priekšstāvji.

Kāpēc lai valsts svētku rīts nesāktos ar dievkalpojumu? Ar pateicību Dievam par sevi, par Tevi, par Latviju? Šķiet nebrīnāmies, ka 18. novembrī Latvijas galvenais dievkalpojums ir Doma baznīcā. Ja vajag starpkonfesionālu, tādi Bauskā ir bijuši Tautas namā un šķiet nav šķēršļu, lai tāds dievkalpojums būtu vēl. Turklāt atcerēsimies, ka baznīcā neesam pielūgt mācītāju, bet gan Dievu un tas mums visiem ir tikai Viens, tāpat kā tēvuzeme

Atgādināšu Ojāra Vācieša rindas, kuras rakstītas laikā kad par tādu Latvijas valsti nevarēja pat sapņot:
Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,
vai draugu pulkā
dali savu prieku. vai viens pats satiecies/ar pretinieku -
TU ESI L A T V I J A !

Katrs no mums ir Latvija! Arī tas kurš tai uzspļauj un novēršas. Arī tas, kurš aizbrauc, tas, kurš paliek, tas, kurš ar zemi, tas, kurš ir bez darba, tas, kurš ziedo ubagotājam un tas, kurš pats ir ubags. UN nevis pret bagātajiem Latvijā būtu jācīnās, bet pret visa veida gara un mantisko nabadzību.

Dievs svētī LATVIJU!

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 09:26

es

lielāku reklāmu vajadzēja... un ne tik agri... VAKARĀ ap 18:00

pirms 9 gadiem, 2011.11.19 01:53

@@@

Mūsu deputāti paši jūtas kā Dievi, kam viņiem iet uz baznīcu??? Neticu, ka viņi bija ieradušies uz katoļu, pareizticīgo vai baptistu dievkalpojumu...
Žēl arī, ka parastajiem bauškeniekiem nav vajadzīgs ne Dievs, ne baznīca. Žēl, ka cilvēki nenovērtē to, ko Dievs ir devis.
Bet kora priekšnesums tiešām bija ļoti aizkustinošs. Paldies!

pirms 9 gadiem, 2011.11.18 22:08

Vietējās ziņas