Valsts tomēr nodos bibliotēkai paredzēto ēku Bauskas novada pašvaldībai 10

Valsts tomēr nodos ēku, kurā pašlaik atrodas Bauskas Bērnu bibliotēka un kas tika solīta Bauskas Centrālās bibliotēkas vajadzībām, vietējai pašvaldībai,  informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Vietvara ir saņēmusi vēstuli no Tieslietu ministrijas (TM), ka tā atsakās no ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā, par labu pašvaldībai. Tāpat Finanšu ministrija informējusi pašvaldību, ka īpašumu ar nosacījumiem plānots nodot pašvaldībai, un par to lems VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNI).

Arī VNI jau ir lēmuši par ēkas nodošanu pašvaldībai. Lēmums vēl nav parakstīts, bet pašvaldība sazinājās ar VNI un noskaidroja, ka lēmums ir pozitīvs, bet ar nosacījumiem. Kādi būs šie nosacījumi, pašvaldība uzzinās tuvāko nedēļu laikā.

Plānots, ka līdz 2021.gada janvārim rīkojums par ēkas nodošanu pašvaldībai tiks virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā (MK).

Iepriekš Bauskas novada pašvaldība pauda neizpratni, ka valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3, kura tikusi solīta Bauskas Centrālās bibliotēkas vajadzībām, bez atlīdzības valdījumā nodota nevis pašvaldībai, bet TM.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina aģentūrai LETA klāstīja, ka piemērotas telpas bibliotēkai vietvara meklējusi gandrīz desmit gadus un bija iecerējusi jau drīzumā sākt ēkas Uzvaras ielā 3 tehniskā projekta izstrādi. Ēka Kalna ielā, kur pašlaik atrodas Bauskas Centrālā bibliotēka, ir sliktā tehniskā stāvoklī, un tajā nevar tikt nodrošinātas vides pieejamības prasības.

Pēc saziņas ar VNĪ pašvaldībai ticis solīts, ka VNĪ sagatavos un virzīs izskatīšanai MK rīkojuma projektu par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3 nodošanu bez atlīdzības Bauskas novada domes īpašumā.

"Liels bija pašvaldības pārsteigums, kad MK rīkojuma vietā par ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā, nodošanu bezatlīdzības lietošanā Bauskas novada pašvaldībai pēc gandrīz pusgadu ilgas klusēšanas, 2020.gada 11.augustā, tika saņemta VNĪ informatīva vēstule par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3, Bauskā, nodošanu bez atlīdzības TM valdījumā tās funkciju nodrošināšanai," apgalvoja pašvaldībā.

Vēlāk, pēc tikšanās ar TM, Bauskas novada pašvaldība apgalvoja, ka apmaiņā pret ēku, kurā pašlaik atrodas Bauskas Bērnu bibliotēka, pašvaldība TM varētu piedāvāt citu ēku.

Uzklausot ministrijas pārstāvjus, Bauskas novada vadība izteica piedāvājumu Zemgales rajona tiesu pārcelt uz pašvaldības SIA "Vides serviss" ēku Salātu ielā 7. Šādu variantu atbalstījušas abas puses.

Tāpat tika apspriesta maiņas iespēja - valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3 bez atlīdzības valdījumā tiktu nodota pašvaldībai, bet pašvaldībai piederošā ēka Salātu ielā 7 - TM. Pie šāda scenārija pašvaldībai būtu lielāka rīcību brīvība, lai, piesaistot projektu līdzekļus ēkai Uzvaras ielā 3, kur nākotnē plānots pārcelt arī Bauskas Centrālo bibliotēku, varētu īstenot ēkas siltināšanas, vides pieejamības labiekārtošanas un citus projektus, pauda pašvaldībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

prātnieks

Viens prāta darbs - tikai kur tāda vilcināšanās - vai gaidīja rokas pazeltīšanu...? Kur un kā un kam ?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 08:20

Beidzot

Jauki, ka tur būs bibliotēka. Pretī skolai un Bauskas centrā. Manuprāt, izcila vieta un labi pieejama.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 19:16

Jā,

bet kas notiks ar tagadējām bibliotēkas telpām Kalna ielā 18? Kaut kā neko par šo nedzird.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 21:37

njap

Nojauks

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 08:21

Tepat

Cik labi, ka bibliotēka būs beidzot labā vietā un vienā ēkā ar bērnu bibliotēku. Vecāki uz vienu pusi, bērni uz otru pusi, katrs izvēlas savu grāmatu netraucējot. Bauskā notiek arī kas labs! Lasām grāmatas un pārlaižam šo neparasto laiku!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 08:55

Optimizācija

Tad būs arī viena vadītāja?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.23 14:31

pele

Cik labi, arī cilvēki ar kustību traucējumiem, cerams, varēs lasīt. Pašlaik tas ir liegts.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 09:33

Raimonds

Sapnis par jaunas bibliotēkas būvniecību Bauskā, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, tagad ir izsapņots.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 09:45

auļotājs

izmaksāja vairāk.... vairāk!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 12:57

Jautājums pozitīvisma propagandistiem

Tad, kas notiks ar tagadējām bibliotēkas telpām?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 14:09

Vietējās ziņas