Valsts vides dienests sadarbībā ar zemessargiem pārbauda makšķerēšanas noteikumu ievērošanu 2

Piektdienas, 16. aprīļa, priekšpusdienā Lielupes baseinā Bauskā un Rundāles novadā Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljonu (ZS) pārbaudīja, kā  vimbu makšķernieki ievēro noteikumus. Abas iestādes sadarbojās pirmo reizi.

Piektdienas rīts sākās ar Valsts vides dienesta un Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljona sanāksmi. Zemessargi un inspektori tika sadalīti divās grupās – vieni apsekoja Mūsas krastu Bauskā, otra grupa – Mēmeles krastu. Tika izmantots arī bezpilota lidaparāts.

Pārbaudes mērķis bija noskaidrot, vai vimbu copmaņiem ir licence, makšķerēšanas karte un personu apliecinošs dokuments, vai loms atbilst noteikumos minētajam.

«Bauskas Dzīve» sekoja līdzi Valsts vides dienesta un Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljona darbībām.

Pirmajā pārbaudē grupa VVD un ZS inspektoru Mēmeles krastā Bauskā pārbaudīja kādu vietējo makšķernieku. Sākumā tika skatīts loms, pēc tam – dokumenti. VVD inspektoram bija aizdomas par papildu lomu, tāpēc viņš aicināja makšķernieku doties līdz mašīnai. Kad automobiļa īpašnieks atvēra bagāžas nodalījumu, atklājās, ka tur tiek slēptas zivis. Kopumā atļauto astoņu vietā bija 21 vimba.

Tika sākts administratīvais process, kā rezultātā zaudējumi zivju resursiem būs jāsedz par 13 nelikumīgi noķertām un lomā paturētām vimbām, astoņas vimbas makšķernieks legāli drīkstēja paturēt, par pārkāpumu būs jāmaksā arī naudas sods. Makšķernieks savu vainu atzina. Zināms, ka par vienu nelikumīgi noķertu vimbu zivju resursiem nodarīto zaudējumu atlīdzība ir 87 eiro. Tādējādi sods par 13 vimbām, pēc "Bauskas Dzīves" aplēsēm, varētu sanākt 1131 eiro. Tomēr tālāko procesu uzraudzīs Valsts vides dienesta jurists, kas izvērtēs visus administratīvās lietas materiālus un pieņems lēmumu.

Valsts vides dienests piektdien sāka piecus administratīvā pārkāpuma procesus, piektdien kopumā tika apsekoti 87 makšķernieki. Pārbaudes kopā ar zemessargiem dienests turpināja arī sestdien, 17.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

He

Jā un braukā pa privātīpašumiem bez atļaujām.

pirms 29 dienām, 2021.04.19 22:39

mikumēēē

Dažreiz liekas ka dzīvo murgainā idiotu barā nevis normālā Eiropas zemē.

pirms 29 dienām, 2021.04.20 00:15

Vietējās ziņas