VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs sola uzlabot dzīvi reģionos 37

Saeimai pagājušajā nedēļā apstiprinot valdību, pie jauna amata ticis bijušais Bauskas novada deputāts Artūrs Toms Plešs («Attīstībai/Par!). Viņš turpmāk būs sava partijas biedra Jura Pūces vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs.

A. T. Plešs portālam atzina, ka valdības veidošanas process bijis ļoti garš, smags un  brīžiem pat haotisks. «Mums jāsaprot, ka šajās vēlēšanās viena uzvarētāja nebija. Tautas mandāts tika sadalīts ļoti fragmentēti, tādējādi rast kompromisu, izveidot valdības sadarbības modeli, kas pārstāvētu pēc iespējas plašāku vēlētāju loku, nebija vienkārši. Jau kopš oktobra Latvijas iedzīvotāji ir gaidījuši mūsu aktīvu rīcību un uz rezultātu orientētu dialogu. Jāteic, ka šis intensīvais valdības veidošanas process ir bijis tā vērts, jo esam izveidojuši valdību, kas nav tikai tehniski salīmēta, bet ir arī rīcībspējīga,» apliecina A. T. Plešs.

Jau pirms vēlēšanām viņš par savām darba prioritātēm izvirzījis dažādus ar reģionu straujāku attīstību un vides aizsardzību saistītus jautājumus. Pašreiz Saeimā A. T. Plešs vada Vides un klimata apakškomisiju, kā arī pilda VARAM parlamentārā sekretāra pienākumus. Tādējādi paša izvirzītie mērķi skaidri saskanot ar darba lauku, uz kuru mērķtiecīgi ticis iets.

Jaunais Saeimas deputāts priecājas, ka vairums no «Attīstībai/Par!» ievēlēto varas pārstāvju pašlaik dzīvo ārpus Rīgas vai ir auguši un skolojošies Latvijas reģionos. Arī VARAM ministra Jura Pūces komandā esot kompetenti cilvēki ar pieredzi un svaigu skatījumu uz Latvijas reģioniem. «Vienmēr esmu uzsvēris, ka ir svarīgi domāt par Latviju, kas nav tikai Rīga un tās tuvākā apkārtne. Ir būtiski nodrošināt kvalitatīvus dzīves un darba apstākļus cilvēkiem, kas dzīvo aiz septiņdesmitā vai simtā kilometra no Rīgas. Bauskas novada iedzīvotāji, līdzīgi kā citos novados dzīvojošie, iegūs no modernā un pieredzē balstītā skata, kas vērsts uz reģionu līdzsvarotu attīstību, resursu saprātīgu izmantošanu un kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanu,» paziņo A. T. Plešs.

Pastiprinātu uzmanību viņš sola pievērst vides un klimata jautājumiem, piemēram, atkritumu apsaimniekošanai, iedzīvotāju ilgi gaidītās depozīta sistēmas ieviešanai, energoefektivitātes palielināšanai un citiem jautājumiem. «Protams, būtiska loma tiks atlicināta arī pašvaldību jautājumu risināšanai, sevišķi reģionālās reformas veikšanai, lai cilvēku varētu savā pašvaldībā saņemt kvalitatīvākus pakalpojumus – sociālo un veselības aprūpi, izglītību bērniem un citus,» uzskaita. A.T. Plešs.

Jautājot, kā pats vērtē šo nelielo laika sprīdi, kurā no Bauskas domes deputāta krēsla nonācis līdz ministrijas parlamentārā sekretāra vietai, viņš viennozīmīgi pauž pateicību Bauskas un pārējās Zemgales vēlētājiem par atbalstu.

«Man dotais tautas mandāts ir ļoti liela atbildība, lai dzīvi Latvijas reģionos padarītu labāku. Pēdējie mēneši ir bijuši ļoti dinamiski, gan pildot Saeimas deputāta pienākumus, gan veicot Saeimas frakcijas vadītāja vietnieka un pašlaik arī VARAM parlamentārā sekretāra pienākumus. Varu apliecināt, ka ik dienu notiek intensīvs darbs, lai rastu labākos risinājums cilvēku dzīves uzlabošanai. Esam lēmuši par mediķu algu palielināšanu, pirmajā lasījumā atbalstīta pudeļu depozīta sistēmas ieviešana, un tuvākajā laikā tiks pieņemts arī valsts budžets. Cilvēki Zemgalē vēlējās jaunu politiku, lielāku valsts atbalstu un kvalitatīvākus pakalpojumus ārpus Rīgas – tieši to arī cenšos darīt!» uzsver A. T. Plešs.

Jau šopiektdien, 1. februārī, pulksten 16 viņš būs sastopams Bauskas Centrālajā bibliotēkā. Sanākušie varēs uzdot interesējošus jautājumus un saņemt atbildes, sola VARAM ministrijas parlamentārais sekretārs A. T. Plešs.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

monta

cerams, ka neaizmirsīs par solījumu Bauskas apvedceļam

pirms gada, 2019.01.29 13:23

jop

TĀDIEM SĪKUMIEM JAU TAGAD VIŅAM IESPĒJAMS NEBŪS LAIKA,JO IR TAČU IEVĒLĒTS.

pirms gada, 2019.01.29 13:42

pagaidām

studijā "pie Bojāra" deputāts izskatijās kā puišelis eksāmenā, kurš nav īsti pārliecināts par savu atbilžu pareizību, cerēsim, ka tas tikai sākumā, un fani tomēr zin par ko fano

pirms gada, 2019.01.30 09:06

pajolītis

Jau aizmirsa, jo par apvedceļu neko vairs nepiemin.
Ai monta monta, sasmējos par Tevi, kad tici tādām blēņām.

pirms gada, 2019.01.30 11:26

meldra

Vispirms varbūt jāizpēta kā ekonomiski apvedceļš ietekmēs pilsētu? Un tikai tad par to cīnīties?

pirms gada, 2019.01.31 01:17

kesons

Šī dumjā sistēma būtu jāizbeidz - viņš tika ievēlēts Saeimā !!! , nevis tauta deleģēja tiesības grozīties valdībā . Un Toma vietā tagad nāks kādi neakceptēti tirliņi.

pirms gada, 2019.01.29 14:17

Plešam

Vai Plešs apzinās, ka reģionālā reforma ved reģionus uz iznīcību?

pirms gada, 2019.01.29 14:38

nezinu, ko domā Plešs

bet daudziem krēslā brīkšķinātājiem reģionālā reforma tiešām būtu iznīcība, jo diez vai uz četriem tūkstošiem iedzīvotāju vajadzīga pilnas komplektācijas pārvalde ar visiem vietniekiem ieskaitot

pirms gada, 2019.01.30 08:59

jautājums

Kas atbildēs par to,ka nepilnus 10 gadus atpakaļ izveidoja veselu lērumu novadus.Tā bija arī iznīcība.Bez lielas naudas tas nenotika.

pirms gada, 2019.01.30 21:20

baušķenieks

Ko te uzlabot.Te ir jāsāk viss no sākuma.Jāķeras pirmkārt klāt medicīnai.Bez apvedceļa var kaut kā iztikt.Varbūt Pleša spēkos ir atjaunot Bauskā slimnīcu.Medicīnas pakalpojumi Bauskā ir katastrofa.

pirms gada, 2019.01.29 16:24

viņķelis veselībai

A/paristu vienotības atbalstītājiem vajadzētu iekrāt daudz mīksta 3x kārtu papīra ruļļos…. noderēs piesolīto Ūūuu kunga labklājību gaidot!

pirms gada, 2019.01.29 17:18

Bauska

Tie tukšie solījumi jau apnikuši,tak sāciet vienreiz rīkoties,izdarat ko labu un tad nākat par deputātiem joop

pirms gada, 2019.01.29 16:41

Cik stulbi mēs esam

Pārlasi savu rakstīto-ko tu pats labu esi izdarījis? Un- par deputātu neviens nenāk, tādi kā tu viņus ievēl, un ievēl par solījumiem, ne jau par darbiem.VARAM ar veselību nenodarbojas, tādēļ ir Veselības ministrija. Viņu ievēlēja Saeimā un Saeima jau ir likumdevēja un lēmēja. Un viet'jau nāks nākošais no kandidātu saraksta.

pirms gada, 2019.01.29 17:07

san-sjomins

paldies par izglītojošo un pamācošo skaidrojumu!

pirms gada, 2019.01.29 17:37

VARAM

Cilvēkiem vienalga ar ko nodarbojas vai nenodarbojas VARAM.Plešs ir deputāts un mēs drīkstam prasīt viņam visu sasāpējušo jautājumu risināšanu un esmu pārliecināta,ka viņš to saprot,ja reiz tiksies ar iedzīvotājiem.Tas apvedceļš ir palicis kā apsēstība.Valstī ir nabadzība,cilvēki nevar zāles nopirkt.Bet bagātajiem,kuri šo nabadzību nejūt - apvedceļš.Par kādu naudu?

pirms gada, 2019.01.29 18:27

Uldis

Vēlu veiksmi darbos!
Prieks, ka esi aktīvs un neesi aizmiris par Bauskas novadu. Ceram uz tavu palīdzību risinot Bauskas novada aktuālās problēmas. Protams, apvedceļš ir viens no nopietnākajiem jautājumiem, kam būtu jāpievēršas. Lai neapsīkst tava deksme darboties!

pirms gada, 2019.01.29 17:01

Uldi!

Degsme- no vārda DEGT. Ja bauskai būs apvedceļš, tad Bauska vispār panīks, visi tūristi aizbrauks garām.

pirms gada, 2019.01.29 17:10

Muļķības

Tūristi, uz Rundāli un Bauskas pili braucot, Bauskai vis garām neaizbrauks. Garām aizbrauks tikai tie tūkstoši fūru, kuras ar rēkoņu, izplūdes gāzēm un smakām jau kļuvušas par mūsu ikdienas sastāvdaļu un padarījušas mūsu pilsētu par nožēlojamu sādžu lielceļa malā.

pirms gada, 2019.01.29 17:50

Uldim

Ja Jūs esat Bauskas iedzīvotājs,tad Jūsu domu gājiens par apvedceļu ir piedodami.Ja Jūs esat deputāts tad tas ir briesmīgi,ka apvedceļa jautājums ir viens no nopietnākajiem jautājumiem.

pirms gada, 2019.01.29 18:45

Uldi,

ne jau Jūs būsiet man piedevējs. Ne jau Jūs. Un, kad tas noskaidrots, varat kā ilggadējs deputās droši izklāstīt savu skatījumu uz Bauskai svarīgāko, sākot ar pašu, pašu svarīgāko.

pirms gada, 2019.01.29 22:07

meldra

Mācamies no citu pilsētu piemēriem:
Savulaik, kad tika uzbūvēts Saulkrastu apvedceļš un tranzīta maģistrāle Via Baltic vairs nevijās cauri pilsētai, pamatīgi cieta vietējais bizness – mazās kafejnīcas, veikali un pat naktsmītnes

pirms gada, 2019.01.31 18:48

Jā,

šis noteikti ir īstais brīdis atgādināt puisim solīto. Mēs par apvedceļu!!!

pirms gada, 2019.01.29 17:52

Mēs par nabadzības izskaušanu Latvijā.Cilvēkiem jādzīvo cilvēcīga dzīve.

pirms gada, 2019.01.29 20:38

johaidaa

Solīt Solīt un atkal Solīt,tada devīze,kaa krievu laikos boja mācīties,mācīties un vēlreiz mācīties

pirms gada, 2019.01.29 18:38

Nacionāle

Lai veicas Tom. Priecājos ka Ābelnieks tur nav. tā gan būtu tukša vieta.

pirms gada, 2019.01.30 10:17

atbilde

Tu neesi nacionāle,Tu esi vienkārši mele.Man nav nekas ne pret Plešu,ne Ābelnieku.Ja Ābelnieks tev ir tukša vieta,kas mums par daļu.Tiec pati galā-nacionāle.

pirms gada, 2019.01.30 14:51

Baušķiem par prieku

veco blēžu varas partijām ir uzauguši cienīgi pēcteči – tukšmuldētāji: zaļsaimnieku labo darbu “čempions” Valains, nacionālais "krievi nāk" Iesalnieks un visbeidzot vienotības A/PARistu labklājības nesējs :))

pirms gada, 2019.01.30 12:05

Napiņ!!!!

Tu varētu vienreiz aizvērties!!!!!

pirms gada, 2019.01.30 13:50

Napiņai

vai esi nolīgta par PR pudeļu aizbāzni?

pirms gada, 2019.01.30 18:42

Dzirdēju

Otrdienas komentārs LR-1 vakara ziņu sadaļā attiecībā uz Valkas-Valgas jautājumu A.T. Pleša izpildījumā bija vājš, nepārliecinošs un vispārīgs. Es apsveicu jaunās paaudzes iesaisti procesos un vēlmi būt tajos, bet parlamentārā sekretāra amats nav amats, kur ir ļauts atnākt, iepazīties ar situāciju, dot laiku ieskrieties un tikai pēc kaut kādiem mēnešiem vai gadiem rīcībspējīgi un izlēmīgi darboties.
Un bēdīgi ir tas, ka šis puisis to neapzinās. Valkas iedzīvotāji pēc vakardienas Rīgas ierēdņa komentāriem attiecībā uz iespējamo atbalstu vai statusa maiņu pilsētai tika pievilti no "parlamentārieša puses".
Tas pats arī attiecas uz ministriem un viņu komandām. Pārmainām ir jānotiek, tik kārtējie 4 gadi atkal paies stagnācijā un mākslīgi uzpūsta IKP pieauguma eiforijā, ievēlot populistus vai neejot uz vēlēšanām vispar.

pirms gada, 2019.01.30 13:32

A.T.

nu labi puišēlim galvā sakāpis, bet tie viņa vēlētāji.... tiešām ar putekļainu maisu pasisti

pirms gada, 2019.01.30 14:11

es arī dzirdēju

tas IKP "pieaugums" ir ZZS labo darbu sarakstā, ja vien lielākā IKP pieauguma daļa nebūtu uz cenu celšanās(nas) rēkina. Un ne jau arī šis jampampiņš no pariešiem ko jēdzīgu iespēs.

pirms gada, 2019.01.30 16:13

Dodi

Bij tāds pants "solīt sola bet nedeva". Un tāds tas pants būs ilgi

pirms gada, 2019.01.30 19:29

talis

piekritu AT,zeninam toc galva ne sviests bet,sinepites,stavejis labak klusu

pirms gada, 2019.01.30 20:24

Tomam

Pirms brauc uz tikšanos Bauskā,aprunājies ar tiesībsargu Jansonu.Lai zini vai vārds uzlabot ir īstais.

pirms gada, 2019.01.30 21:22

njaa

Tā ir vienkārši plānveida tikšanās,lai nesaka ,ka nav bijis pie vēlētājiem.Tā ir vienmēr bijis.Ja neesi darbā(tas par deputātu),tad vienmēr ir bijis pie vēlētājiem.Cik reizes tas nav dzirdēts,un jau no kuriem laikiem.

pirms gada, 2019.02.01 06:56

Vietējās ziņas