Varēs «ēnot» ugunsdzēsējus 1

Ikgadējā Ēnu diena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) norisināsies 13. februārī. Tajā vairāk nekā 300 skolēniem būs iespējams apmeklēt VUGD struktūrvienības visā Latvijā un, sekojot VUGD amatpersonu ikdienas darbiem, gūt neatsveramu pieredzi, portālu informēja Agrita Vītola, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Ēnu dienā skolēniem būs iespēja iejusties ugunsdzēsēja-glābēja, posteņa komandiera, ugunsdrošības inspektora vai citu dienesta darbinieku amatos. Ēnu diena ir lieliska iespēja, lai saņemtu atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem par VUGD, kā arī par iespējām nākotnē kļūt par kādu no šo profesiju pārstāvjiem. Pērn 84 VUGD struktūrvienībās visā Latvijā viesojās vairāk nekā 267 «ēnas».
Pieteikties «ēnot» VUGD darbiniekus iespējams šeit: http://enudiena.lv/vakances?search=&field=&profession=&organization=645®ion=&p=1&sort=default

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs stāsta, ka iepriekšējos gados «ēnotāju» nav bijis ļoti daudz, tie bijuši jaunieši, kas apsver ugunsdzēsēja profesijas izvēli. Komandieris savos darba gados nav uzņēmis nevienu «ēnotāju» meiteni, nāk puiši, viņi grib izzināt ugunsdzēsēja-glābēja darbu, interesē tehnika, ikdienas darbs. Uz ugunsgrēkiem līdzi gan nevar braukt. «Ēnotājiem» gribas uzzināt arī priekšniecības pienākumus, viņi noskaidro, kur var mācīties par ugunsdzēsējiem.
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija)» reģistrēta preču zīme. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstīgi sagatavotos darba tirgum.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kas šitos pestīs ?

Bauskā redzēti daudzi nelabojami drapuļi,kas drīzumā katru cauru diennakti "ēnos" bezpajumtniekus

pirms gada, 2019.01.23 13:18

Vietējās ziņas