Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vārnveidīgie pamatīgi apgrūtina Uzvaras ciema ļaužu dzīvi 17

Gailīšu pagasta Uzvaras ciemu, īpaši tā daļu Mežāžos apsēduši putni. Trokšņotāji, apkārtnes pieķēzītāji ir galvenokārt krauķi, viņiem pievienojušās arī vārnas, citi melnsvārči.

Skaļa putnu ķērkšana ciema ļaudis jau modinot rīta agrumā līdz ar pirmajiem saules stariem. «Logu nevar taisīt vaļā, jo tad viss miegs puspiecos jau aizdzīts. Taču šādā karstumā pie aizvērta loga arī nevar nogulēt,» savu sāpi atklāj Malda Eglīte.

 Pensionāre Velta Kešāne stāsta, ka dažbrīd putni uzvedoties pat agresīvi. Viņi lidojuši zemu, pikējuši virs cilvēku galvām. Spārnaiņi te bijuši arī citus gadus, bet ne tik lielā daudzumā. Tagad izauguši putnu mazuļi, nu tie arī sāk lidot. Dažbrīd pāri māju jumtiem pārlaižas melns putnu mākonis.

Daiga Lapsa gadu strādājusi un dzīvojusi ārzemēs. Tagad, atbraucot mājās, milzīgās melno putnu kolonijas viņu nepatīkami pārsteigušas.  Bijušas reizes, kad putni pat ietriekušies logu stiklos. Līdzīgus stāstus zina teikt arī Vera Verbicka.

Taču nevienam nav viennozīmīgas atbildes, ko darīt, lai krauķu traucēšanu novērstu. V. Verbicka zina stāstīt, ka agrākos laikos cilvēki rīkojušies tā: esot kādu putnu nošāvuši, pakāruši, tas aizbaidējis pārējos.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, skaļie putni šovasar pamatīgi apgrūtina Uzvaras ciema ļaužu dzīvi. Taču konkrētu solījumu, ko viņš varētu darīt, lai neērtības novērstu, nedod. «Nav vienas konkrētas metodes, ko darīt, lai putnus aizbaidītu. Šī nav tikai mūsu ciema problēma. Tai risinājumu meklē baušķenieki, jelgavnieki. Es domāju, ir jāapkopo dažādas pieredzes, jānāk kopā speciālistiem un jāizlemj, kā rīkoties. Bet tas nav vienā dienā paveicams,» skaidro A. Gurkovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

xxx

Kapos jau arī ir pilns ar šiem putniem.Suņi arī kapos atnāk nokārtoties. Cik ilgi var domāt un neko nedarīt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 19:37

Dārza ielas iemitnieceBauskā

Šī problēma ir ne tikai Uzvarā. Arī mums, Dārza ielā blakus Maximai un visiem tiem, kuri dzīvo ap šo vietu, regulāri ap 5:00 no rīta jāmostas no šiem putniem. Tas tiešām ir traucējoši!

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 22:07

pensionāre Dārza ielā blakus Maxsimai

Man gan šie putni netraucē,lai taču viņi klaigā, vai tad labāk būtu nāves klusums vai dzērāju un huligānu ķīviņi.Nekad nevajag runāt visu vārdā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 23:27

darza iela

ne jau katru dienu plkst.5:00 klaigā huligāni.

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 10:37

optimists

Nervu sistēmu vajag stiprināt un, ja tu vēl dzirdi putnu balsis, tad priecājies- tu vēl esi dzīvs, un kovārņi un to klaigas ir sīkums , salīdzinot ar visas pasaules nelaimēm,tas nav cunami, zemestrīce , taifūns vai plūdi.

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 18:26

pilseetniece

Uzvaras kapos ir dramatiska situācija jau ne vienu gadu vien. Kā apglabāt mirušo ar cieņu, ja troksnis tāds, ka nav iespējams dzirdēt, ja blakus stāvošais nekliedz? Zārku atvērt arī nav iespējams, ja vien nevēlas, lai nelaiķis tiek apķēzīts.... Viss ir putnu nokakāts, zari samētāti..... Es brīnos par pagasta pārvaldnieku, jo vislielākās šausmas ir pie viņa mātes un vecmāmiņas kapa..... Un tā gadu no gada.... Cik ilgi tad lems un apkopos to citu pieredzi. Pēc "Bez tabu" prasās.

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 22:42

Zigurds N

Par melno sērgu Bauskas Vecajos kapos vairākkārt rakstīju pirms vismaz trīs gadiem. Sērga izplatās ģeometriskā progresijā, taču rezultātu nav. Vienugad mazliet papostīja krauķu ligzdas pie Maximas un laikam kaut kur pie pilskalna. Rezultātu nekādu. Skumji, ka tiek aizsargātas dzīvnieku tiešības, manas cilvēktiesības ignorējot.

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 09:25

Sasodīts

Putnus vienkārši vajag regulāri tramdīt un nelikt tiem mieru. Un jāsāk jau agrā pavasarī tikko šie sāk ligzdot. Kamēr vēl olas nav izdētas, lai ugunsdzēsēji ar ūdens strūklu tās ligzdas izārda. Vairākas reizes tos šādi patrenkāt un putni meklēs citu vietu. Vai tad gŗūti ugunsdzēsējiem pāris reizes patrennēties precizitātē ?

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 10:46

Latvijas iedzivotajs

Vispar sitie ***eji un troksnotaji butu jalikvide vinu pie mums ir savairojies pa daudz.Vienam otram nevajag telot lielo putnu miletaju un aizstavet sos melnsvarcus,varnas ized mazo putninu ligzdas ja tiek klat ari majas caliti piebeigs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 10:47

Maris

Man bija gadijums,gaju ar sievu Bauska pie pilskalna pa parcinu un sajutu ka uz mana pakausa izskist kaut kas miksts,tadu puisi apkezija labi ka govis nelido no ta laika tur vairs nerados.Fekalijas un troksnis tik vien ta labuma no siem putniem.

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 20:44

Dace

Tas pats jau notiek Plosta kapos. Novada dome risina sho jautaajumu jau gadiem::(( Zaljo paarstaavis Aivars Legzdinjsh tik iesaka sadziivot ar miiljajiem putninjiem, kas vairojas tieshaam geometriskaa progresijaa

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 21:24

:(

Agresīva tanta

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 21:28

Vistiņu pagastvecis

Līdzjutība āžveidīgajiem Mežāžu iedzīvotājiem ! Veiksmi spirinoties pret pieķēzītājiem !

pirms 7 gadiem, 2013.07.07 10:13

xyz

Labs ieteikums ir putnu ligzdu postīšana ar ūdens strūklu. To vajadzētu veikt laika periodā, kad putni sadējuši ligzdās olas un tā apturētu arī "ģeometrisko vairošanos".

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 14:22

no Mūsas ciema

Padomju laikos tā darīja Pārupē pie trases parkā, tā,ka tas ir jau bijis.

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 15:59

Juhūū

Un vai tad bija slikti ? Vismaz kaut kas tika darīts lietas labā. Nevis tā kā tagad - tikai gudri runā ... Tikai viena piebilde - putnus vajag trenkāt regulāri, nevis tikai vienu reizi pāris gados. Un tad var cerēt uz pozitīvām pārmaiņām.

pirms 7 gadiem, 2013.07.09 08:05

uzvars patriots

Par kraukļiem
Manas pārdomas par kraukļiem Bauskas novadā
Zilais(melnais, pelēkais, baltais, zelta) krauklis ir sarkanā grāmata ierakstīts putns, apsveicami.
Bet ja tā putna kakā krīt uz galvas un vispār apkārt ir liels troksnis, tiek izpostītas citu putnu ligzdas, un kur paliek manas cilvēku tiesības?
Mīļie dabas aizsargi, mēs aizgājuši tik tālu, ka aizmirstam par vienkāršu visu cilvēku dzīvi. Šie putni apgāna ko tik vien var.
Ko darīt?
Pirmkārt – mēs esam iedzīvotāji, kuri maksa nodokļus lai mūsu dzīves vietā būtu cilvēka cienīga uzturēšanas un pašvaldībai būtu jānodrošina tāda vide .
Otrkārt – Vai es maksājot nodokļus uzturu novada administrāciju, kura nevar paņemt atbildīgo lēmumu par iedzīvotāju labklājību?
Treškārt – mēs apkarojam odus, mušas ar ķīmiju, bet kur ir starpība starp mušu un Kraukli?
Ceturtkārt – Ļaujiet medniekiem atšaut šos draņķus un, lūdzu, izstrādājiet putnu apkarošanas plānu novadam.

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 21:13

Vietējās ziņas