Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasarā gaidīsim tūristus no Somijas

Cerīgā noskaņojumā no starptautiskajiem tūrisma gadatirgiem Helsinkos un Viļņā atgriezušās Bauskas novada Tūrisma un informācijas centra (TIC) speciālistes. Par iespaidiem portālam stāsta tūrisma konsultante Alīda Balode.

Viņa no 15. līdz 18. janvārim strādāja starptautiskajā tūrisma izstādē Helsinkos «Matka 2015». «Pie mūsu stenda pastāvīgi nāca cilvēki. Viņi visvairāk interesējās par iespējām apskatīt Latvijas dabu, par maršrutiem velotūrisiem. Bija daudzi cilvēki, kas Rīgā jau reiz bijuši. Šogad viņi gatavojas atkal apciemot Latviju un meklē piedāvājumus reģionos,» par izstādes Helsinkos apmeklētājiem stāsta A. Balode.
Vairums interesentu bijuši gados vecāki cilvēki. Viņiem paticis izziņas materiāls par Ausekļu dzirnavām, atpūtas iespējām laukos.

Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure piebilst, ka Helsinkos izdalītas vairāk nekā simt kartes, kurās skatāmi mūsu četri novadi. Šajās kartēs informācija ir trijās valodās: somu, igauņu un franču.

Zemgales tūrisma asociācijas pārstāve Liene Rulle atklāj, ka «Matka» ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma gadatirgiem pasaulē un lielākā tūrisma profesionāļu un patērētāju izstāde Ziemeļvalstīs. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku no 80 dažādām valstīm.

Bauskas TIC speciāliste Vija Grūbe 24. un 25. janvārī strādāja Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur notika starptautiskā tūrisma izstāde «Adventur 2015». Līdz ar kolēģiem no Ķekavas, Kokneses, Tērvetes un Jelgavas viņa šajā izstādē pārstāvēja Zemgales kultūrvēsturisko novadu. Arī mūsu dienvidu kaimiņiem bijusi liela interese par izklaides un atpūtas vietām Latvijā. Daudzi taujājuši par iespējām ceļot kopā ar bērniem, interesējušies par velomaršrutiem. Izstādes Viļņā apmeklētājiem tika piedāvātas nesen tapušās četru novadu – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – kartes lietuviešu, poļu un vācu valodā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas