Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras nometnē bērni mācās putnu balsis un krāsas 2

Bauskas novada 30 sākumskolēnu pagājušajā nedēļā vairākas stundas dienā veltīja putnu izzināšanai. Tie bija Bauskas novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) dienas nometnes «Raibā putnu nedēļa» dalībnieki.

BJC 22. jūnijā bija otrās nometnes «Raibā putnu nedēļa» noslēgums. Tās vadītāja Veronika Puķe portālam atzina, ka nokomplektēt divas 30 bērnu grupas, lai arī bija dalības maksa, varēja bez grūtībām. Pieteikušies galvenokārt BJC pulciņu dalībnieki. «Līdzīgas izziņas nometnes rīkojam regulāri. Tās galvenokārt veltām dabai. Šogad centāmies vairāk uzzināt par putniem,» stāsta V. Puķe.

Mazos lidoņus bērni iepazina vairākās nodarbībās. Keramikas, ādas plastikas, kokamatniecības pulciņos viss bija saistīts ar putniem. Tematiskas bija arī gleznošanas un dziedāšanas nodarbības. Apmeklējot Rīgas Zooloģisko dārzu, bērni ar interesi vēroja visus tā iemītniekus, tomēr putnu izpēte bija īpaša.

Pēdējā nometnes dienā tapa pūķi. Darbnīcas vadītāja Ilze Krieviņa atklāj, ka pūķiem, tāpat kā putniem, jāmāk lidot. Tātad tematiskajā ietvarā iekļaujas arī pūķu izgatavošana un to laišana vējā. Arī tāds gardums kā Dairas Jātnieces uzraudzībā gatavotās pildītās olas ir putnu tēmai atbilstošs mielasts.

Vaicājot dalībniekiem par spilgtākajiem iespaidiem, zēni un meitenes atzina – nometne varēja būt garāka. Piecas dienas «aizlidojušas uz visātrākā putna spārniem». Valters Lazdiņš atzīst, ka ļoti interesanta bijusi ekskursija uz Zooloģisko dārzu. Lai arī tur ir būts, kopā ar draugiem zvēru un putnu vērošana bijusi pavisam citādāka.

«Man nometne patika, jo katra diena bija citādāka. Tagad ar interesi gatavoju pūķi. Ļoti ceru, ka tas būs paklausīgs un celsies gaisā,» sacīja Agnis Dārznieks. Apliecinot savu dalību šādā nometnē arī citugad, Valters Ozoliņš izteica vēlmi vairāk organizēt tehniskas nodarbības, viņš vēlas apgūt automodelismu. Uzrunātās meitenes uzteica dziedāšanas un dejošanas nodarbības. Pozitīvi tika novērtēta nodarbība, kurā bērni mācījās gatavot pildītās olas.

Uz nometnes «Raibā putnu nedēļa» noslēgumu tika aicināti arī bērnu vecāki. Pasākumā viņi varēja uzzināt, kā dienas vadījuši viņu lolojumi. Mājās katrs pārnesa paša gatavotu auduma maisiņu, kuru pildīja ne tikai labas emocijas, bet arī bērnu darinātie priekšmeti, rotas un skaisti noderīgie sīkumi. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas