Vasaras studijā Iecavā glezno ziedus

Iecavas salonā «Pūralāde» darbojas vasaras studija, portālu informēja māksliniece Dagnija Lauva.Nodarbībās piedalās četri līdz seši cilvēki – daļa no grupas, kas ziemā sāka apmeklēt «Pūralādē» organizētās Jūrmalas mākslinieka Jāņa Jēkabsona nodarbības.

«Mākslas studijas parasti pārtrauc regulārās nodarbības pavasarī, bet vairāki mūsu dalībnieki pauda vēlmi tās turpināt vasarā, jo tad var mācīties gleznot ziedus,» stāsta D. Lauva, «tā kā Jānis Jēkabsons ir labi izskaidrojis studistiem pirmos akadēmiskās mākslas pamatprincipus, turpinām ierādīt dažādus skatījumus un ļaujam izmēģināt roku dažādiem vasaras objektiem.»

Kopā ar D. Lauvu nodarbības vada viņas dzīvesbiedrs un kolēģis «Pūralādē» Andris Grudauskis. Grupai pievienojas Iecavas māksliniece Laima Zaķe, kura gan glezno uz audekla, gan apglezno zīdu.

Līdz ar gleznošanu darbnīcā studijas dalībnieki piedalījušies brīvdabas nodarbībās. Viena no tām notikusi Iecavas parkā, kur visi mācījušies atveidot gaismas un ēnu spēles koku lapotnē un upes straumē. Dagnija un Andris uzsver – Iecavas parka vide ir ļoti piemērota mākslinieku izpausmēm, turklāt radošie ļaudis ar molbertiem iederas tā ainavā.

Otra brīvdabas nodarbība notika studijas dalībnieces – «Balticovo» speciālistes Lidijas Kudapas – lauku sētā, kur ir skaisti ziedošs dārzs, gleznaina upes mala un iedvesmojoša ainava.Grupā ir dažāda vecuma cilvēki ar atšķirīgu nodarbošanos un mākslas pieredzi. D. Lauva pauž gandarījumu par visiem studijas dalībniekiem, jo īpaši par Dainas Āboliņas sniegumu, kura gleznot sākusi seniores vecumā.

«Lidijai Kudapai ir daudzveidīga gleznošanas pieredze, pedagogiem Dacei Okolovskai un Vilim Zepam – savs skatījums. Mūsu jaunākā dalībniece Santa Kalvāne gleznot nāca pat eksāmenu laikā, jo viņai tas ļauj atpūsties. Savukārt divu bērnu māmiņai Marikai Kopei plānojam atvēlēt laiku īpaši, jo ceturtdienu vakaros, kad ir mūsu ierastā tikšanās, viņa ir aizņemta,» stāsta studijas vadītāja.

Rudenī iecerēts atsākt sadarbību ar J. Jēkabsonu, bet vēl vasarā plānots apmeklēt viņu Jūrmalā, lai mācītos gleznot jūru, atklāj D. Lauva.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas