VBTAI sniegs skaidrojumu par Vecumnieku bāriņtiesas priekšsēdētājas atstādināšanu no amata 5

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sniegs sīkākus paskaidrojumus Vecumnieku novada domei par to, kāpēc būtu jāatstādina no amata pienākumu pildīšanas Vecumnieku bāriņtiesas priekšsēdētāja Inita Sproģe, savukārt Bauskas bāriņtiesa mēģinās kontaktēties ar nepilngadīgā māti, ceturtdien tika nolemts inspekcijas tikšanās laikā ar bāriņtiesu pārstāvjiem.Jau ziņots, ka VBTAI ir vērsusies Vecumnieku novada domē ar lūgumu nekavējoties atstādināt no amata pienākumu pildīšanas Vecumnieku bāriņtiesas priekšsēdētāju Initu Sproģi, jo inspekcijai bija informācija par bāriņtiesas priekšsēdētājas ilgstošu bezdarbību kāda nepilngadīgā lietā, kā dēļ regulāri tikusi apdraudēta gan viņa, gan citu bērnu veselība, drošība un dzīvība. Tomēr Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis iepriekš sacījis, ka šo lūgumu nepildīs, kamēr no inspekcijas netiks saņemti sīkāki paskaidrojumi. Tāpēc piektdienas, 14. janvāra, pēcpusdienā vai pirmdien VBTAI nosūtīs Vecumnieku novada domei vēstuli ar papildu informāciju, aģentūrai LETA pastāstīja Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko. Viņa arī sacīja, ka nepilngadīgais tagad ir Bauskas bāriņtiesas kompetencē, jo iepriekš viņš kopā ar māti ir mainījis dzīvesvietu. Lai risinātu nepilngadīgā zēna uzvedības problēmas, Bauskas bāriņtiesa, visdrīzāk, kontaktēsies ar mātes advokātiem, jo māte ar bāriņtiesas pārstāvjiem atsakās runāt. Iepriekš Melgailis ir teicis, ka Vecumnieku novada bāriņtiesa "visiem spēkiem mēģinājusi problēmu risināt", un viņš nedomā, ka būtu pamats kādu atbrīvot no amata.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lielais

Rihard,bet cik viņa tev tomēr tuva,ka nevari viņu atlaist,bet ko par to saka tava sieva??? Bet varbūt grupveida ir Vecumnieku norma???

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 00:41

bērnelis

Piekrītu Melngaiļa k-gam, savi darbinieki ir jāaizstāv. VBTAI nav izpratnes reālajā situācijā, bet kaut ko dara , imitē operatīvu rīcību.

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 16:12

hi-hi

Atrisinājums vienkāršs - lai VBTAI nosūta pastāvīgā darbā par bāriņtiesas priekšsēdētāju (tikai žēl, ka tas ir vēlēts amats) savu darbinieku uz attiecīgo pagastu, kur kārtējo reizi ir pārvietojusies māte ar dēlu un, lai PARĀDA kā jāstrādā!!!. Tad redzēs kas ir kas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 16:08

RP

Murgs ne inspekcija . Ko gan var noskaidrot ar sarakstes palīdzību ? Kas ir , vai nevar atraut sēžamvietu no beņķa un noskaidrot visas lietas un konfliktus ? Jebkurā strīdā parasti ir divas taisnības un nevar būt , ka šai inspekcijai no Rīgas neklātienē viss ir labāk redzams. Kārtējā liekēžu varza uz Valsts kakla , kur neviens konkrēti ne par ko neatbild , kā tas bija PSRS .

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 14:27

Bārenis

Un kādai tad bija jābūt Bāriņtiesas rīcībai, ja māte nesadarbojas un ar viņu jāsadarbojas caur advokātiem. Kāpēc uzmanība vērsta uz vienu perdeli, bet tanī pašā laikā Rīgā tunelī dienām ubago bērni, tas taču atrodas inspekcijai zem deguna, kāpēc tāda bezdarbība no inspekcijas puses.

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 13:00

Vietējās ziņas