Vecajā mūzikas un mākslas skolā nosvin pēdējo 1. septembri 1

Iecavas mūzikas un mākslas skolas vecajā ēkā Raiņa ielā trešdienas, 2. septembra, vakarpusē tika ievadīts jaunais mācību gads.

Skolas direktore Ineta Pilverte iepriekš «Bauskas Dzīvei» pārliecināta sacīja: «Vienalga, kāds ārā būs laiks, pēdējo 1. septembri svinēsim savā vecajā, mīļajā skoliņā.» Jau šoruden mazajiem mūziķiem un māksliniekiem kopā ar pedagogiem plānota pārcelšanās uz jauno skolas ēku Grāfa laukumā.

Savu bijušo klavieru pedagoģi I. Pilverti mācību gada sākumā bija atnācis apciemot Pēteris Krastiņš. Puisis izvēlējies nopietni nodarboties ar motosportu, tāpēc mūzikas skolu šogad vairs neapmeklē, taču atzīst – arī braucot ar motociklu reizumis dungo, kora klasē apgūtais nav aizmirsts.

Ap simt bērnu, vecāku un pedagogu piepildīja skolas pagalmu Raiņa ielā, pamazām atvadoties no pašaurajām, bet mājīgajām un iemīļotajām telpām, kas 25 gadu gaitā pašu pedagogu un vecāku spēkiem labiekārtotas. Siltajā vakarā līņāja, vecākiem un skolotājām atzīstot – arī daba noritina asariņu par gaidāmo atvadīšanos.

Mācību gadu I. Pilverte Raiņa gadam par godu ievadīja ar dižgara sirsnīgajām vārsmām no dzejoļa «Zelta sietiņš», piebilstot – mūzikas un mākslas skolas pagalms piebiris maziem «dimantiem», kas īpaši krāšņi atmirdzēs pēc gadiem desmit vai 20, pēc ciema skolas beigšanas aizejot tālāk pa profesionālo mūzikas vai mākslas ceļu.

Skolā šogad ir vairāk skolotāju – trīs jaunas klavieru pedagoģes, kora vadītāja – bijusī absolvente Elīza Hvane, kā arī mākslas pedagoģe Dita Veģe. Audzēkņu kopskaits ir ap 140, lēš direktore, piebilstot, ka septembrī pievienosies vēl daži audzēkņi. Mākslas virziena sagatavošanas klasē ir teju 30 bērni – interese ir liela.

Skolā turpinās mācīt stepu kā interešu izglītības virzienu, «Stepa klase intensīvi strādāja visu vasaru, lielajiem audzēkņiem augustā bija koncerts Rīgā,» stāsta I. Pilverte, «pedagogs Māris Pūris prot aizraut bērnus, audzēkņu kopskaits klasē ir jau 20. Vecuma grupām ir nosaukumi – lielie ir «zebras», mazie – «zvirbuļi». Pamazām veidojam dejas virzienu.»

Grāfa laukumā audzēkņiem un pedagogiem būs plašas, modernas telpas – mācību klases, gleznošanas studija ar virsgaismu, zāle koncertiem. Raiņa ielas namā, iespējams, iekārtosies jaunsargi vai kāda biedrība.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien, 7. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas