Vecākus Iecavā aicinās uz sarunām par bērnu veselību

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» septembrī sāk sarunu vakaru ciklu projektā «Veseli vecāki – veseli bērni», vēsta biedrības vadītāja Beāta Bundule.
 
Līdz decembrim plānoti pieci vakari, kuros vecākiem būs iespēja dzirdēt dažādu speciālistu viedokli par dažādām veselības tēmām, apspriest, kas visvairāk ietekmē bērnu veselību un ikdienas paradumus, dalīties pieredzē.

Pētījumi rāda, ka bērni uzturā nepietiekami lieto augļus un dārzeņus, katrs desmitais ir ar lieko svaru, trešdaļa bērnu ikdienā pie datora pavada vairāk nekā trīs stundas, projekta nozīmi skaidro B. Bundule. «Arī kaitīgi ieradumi – smēķēšana un pārmērīga alkohola lietošana – nodara kaitējumu jauniešu veselībai, atstāj ietekmi uz bērna veselību nākotnē, kā arī kopumā palielina sabiedrības veselības problēmas,» pauž biedrības vadītāja.

«Liepu» projektā kopīgi meklēs atbildes uz jautājumiem: «Vai mums kā vecākiem ir nozīme bērnu veselīgo paradumu veidošanā? Kā tieši mēs varam bērnu veselības paradumus ietekmēt? Ko mēs paši vēl nezinām, bet varam uzzināt?»

Pirmais vecāku sarunu vakars notiks trešdien, 23. septembrī, pulksten 18 kluba «Liepas» telpās Iecavas kultūras namā. Tajā aicināta piedalīties biedrības «Latvijas vecāku forums» pārstāve, ekoloģiskā dzīvesveida aizstāve Jana Simanovska.

Interesenti aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni 29454440. Projektu atbalsta Iecavas novada dome.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas