Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecpilsētas brūkošie nami apdraud gājējus un braucējus 13

Bauskā noteikti varētu uzņemt oskarotās filmas «Graustu miljonārs» latviešu versiju. Rīgas ielas vairākas ēkas un pagalmi ir tik fantasmagoriski, ka režisoram aizrautos elpa.Vecpilsētas graustu topa līderis - Rīgas ielas 53. nams. Tas atrodas blakus «Bauskas Dzīves» redakcijai. Divstāvu ķieģeļu ēkas visas koka detaļas, izņemot starpstāvu sijas un otrā stāva logu apmales, jau sen ir nokurinātas. Nu jau kāds ir ķēries klāt arī konstrukcijām, nozāģējot siju gabalus. Tagad nams tiek izjaukts pa ķieģelītim, jo tie ir labu labie celtniecības materiāli. Kāpēc jāpērk veikalā, ja var dabūt par brīvu? Jau kādu laiku grausts aizstāj atkritumu konteineru. Katrs savu gružu maisu garāmejot pa caurumu var gluži vienkārši ielidināt. Šeit gan ir vērojama noteikta sistēma. Atkritumu glabātava atrodas vienā daļā, otrā tiek drupināts mūris, bet vispār grausts kalpo arī kā izklaides vieta, jo mazi puikas tur šad tad bariņā uzsmēķē. Biedējošais objekts, pēc Bauskas novada domes speciālista Voldemāra Čača sniegtās informācijas, pieder Rundāles novada lauksaimniekam Andrim Tomkum, kurš 2008. gadā bija pamanījies iekļūt Latvijas miljonāru sarakstā. Par to rakstīja arī «Bauskas Dzīve», minot faktu, ka Andrim Tomkum Bauskā un apkārtnē pieder deviņi nekustamie īpašumi.«Mēs rakstīsim īpašniekam vēstuli un pieprasīsim sakārtot ēku,» sola novada domes pārstāvis Voldemārs Čačs. Būtu interesanti uzzināt, cik vēstuļu jau ir nosūtīts un kādas reakcijas ir sekojušas? Vēl nav dzirdēts, ka īpašnieki būtu sodīti par ēku aizlaišanu postā un potenciāla apdraudējuma radīšanu gājējiem un braucējiem. «Bauskas Dzīve» aicina lasītājus rakstīt un sūtīt fotogrāfijas par līdzīgiem objektiem pilsētā un novadu apdzīvotos centros. Pieminekļu aizsardzības speciālists Rihards Pētersons, piedaloties biedrības «Bauskas vecpilsēta» sanāksmē, minēja ārvalstu pieredzi, konkrēti - Izraēlu. Šajā valstī nesakopts nams, par kuru sabiedrība tiek informēta plašsaziņas līdzekļos, ir milzīgs drauds īpašnieka reputācijai, tādēļ katrs cenšas, cik spēj, lai nesabojātu labo slavu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Nagla

Pašvaldībai jau pašai arī pieder daži grausti. Varbūt ar tiem arī var iesākt?

pirms 8 gadiem, 2011.10.07 10:29

Būvnieks

Vai jūs ziniet cik maksā "nolīdzināšana līdz ar zemi"!? Nav jau tik elementāri - ar buldozeru un lieta darīta. Nojaukšanas projekts vajadzīgs... Zin cik tāds maksā? iespējams tieši tas ir iemesls kādēļ pašvaldība neķeras pie ašas ēku pārņemšanas. Tie ir milzīgi izdevumi sakārtot un ja ne sakārtot tad nojaukt!!!! Aprobežotības kalngals. Pareizi kolchoznieks raksta! Domei par savu naudu nav jāsaved kaŗtībā privātīpašums. un kā jums šķiet uz kāda pamata dome var ķerties klāt un likt kaut kādus sietus uz privātīpašnieku namiem? DOMĀJIET TAČU AR GALVU REIZ un tad veriet muti vaļā!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 22:52

no vadnieks

Grausti ir kauns! Grausti liecina par seksuālu nespēju!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 22:14

es

deputāta ipašums--nedomājiet pat šķībi paskatities!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 21:01

es

deputāta ipašums--nedomājiet pat šķībi paskatities!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 21:01

Uzskatu, ka Bauskas domei ir visi grausti jāsalabo..viņi tacu neko citu nedara. Vai tad nevar? Naudu mēs nodoklu maksātāji taču maksājam

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 18:51

hmmmmm

Ja namam ir īpašnieks (miljonārs???!!!), tad STINGRU atbildību jāprasa no viņa. Ja lauksaimnieks nereaģē, tad konfiscēt šo graustu, nolīdzināt ar zemi un iesēt zālīti. Ne Bauskas Domei, ne pilsētas iedzīvotājiem NAV jāvāc bezatbildīgu personu novārtā atstāti grausti un sū** tajos. Labi zinu Rīgas ielas republiku. Te vajag stingru vārdu un darbību!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 17:34

kolchoznieks

Lai dzīvo Kolchozs un tā cienījamie kolchoznieki!
Domei nekavējoties vajag investēt vecpilsētas privātīpašnieku māju fasādēs, iekštelpās un iekšējās komunikācijās!!
Dome!! Sakārtojiet pie reizes arī manas mājas apkures sistēmu, tā nedarbojas īsti labi, tad nosiltiniet manu māju un atsūtiet kolchoznieku remontbrigādi, lai saglābj manu saimniecības ēku, tai fasāde brūk. Pats gan nedzivoju vecpilsētā, -- dzīvoju tepat novadā, bet citā Kolchozā.
Nekavējieties, rīkojieties!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 15:54

mjāā

Labi, ka iesākts par to runāt! Paldies Ainai Uščai. Šie nami ir tik kaitinoeši, ka jābrīnās kāpēc ESF fondu līdzekļi (jo pilsētai noteikti tādu nav) nav piesasitīti veco, aizsargājamo māju saglābšanai. Rīgas iela ar tādām ir pilna! Kauns no iebraucējiem nemaz nav? Ko parādīt, tikai 1 ēku- Rātsnamu! Vai cilvēki neredz, kas notiek apkārt Rīgas, Kalna, Pasta, Saules ielās? Vieni gruveši. Man, kā pilsētas iedzīvotājai, ir tiešām kauns par pašvaldības nolaidību, par nesakārtoto pilsētas vidi. Vai nevar sienas apsegumu novietot jau sen nodegušai ēkai Pasta ielā? Tur tak nav drošības iet, katru dienu kaut kas nobiris. Vai to darīs tikai tad, kad kāds pedāļus atstieps?

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 15:25

Nav mums te nekāds sociālisms! Gribi būt namīpašnieks atbilstoši arī uzvedies. Lupatlaši!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 15:22

kikai

Toč dumi! salīdzināt Bauskas novada domi ar Ventspili. Nesalīdzināmi budžeti! Tev ir vēl kāds šāds piemērs pilsētām ar līdzīgu budžeta situāciju???
Vai tiešām uzskatiet, ka problēma ir naudā! Noteikti arī, bet lielākoties tā tomēr ir nevēlēšanās darboties, es savu īpašumu pamazām, bet esmu sakārtojis. Un ja dome sāks vieniem palīdzēt tad vārnas ņemsies kliegt, ka atkal radi, ka atkal lobē, ka atkal priekšrocības! Nu piedodiet, visus nekad nevarēs atbalstīt, un tad jau labāk nevienu, nevis atkal izraisīt uguni uz sevi!

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 15:20

kika

Mums jau ir loti atsauciga Bauskas dome kas nak preti cilvekiem, kas nokluvusi lidzigas situacijas ar namiem vecpilseta.
Palukojieties ka notiek venstpili ,ja kadam gadijusies beda ar namu vecpilseta nak preti nama ipasniekam -palidz,bet te draudu vestules un ganisanas!
Kas notieki Bauska?nav nozimes vai nama ipasnieks bijis miljonaru saraksta vai parasts iedzivotajs.
varbut bauskas dome varetu nosponsoret vismaz sietus ar ko sis ekas apvilkt tas jau butu daudz no vinu puses....nevis celot pieredzes apmainas par musu naudu.

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 14:28

Līga

Es katru darbdienu pārvietojos pa šo ielu un brīnos, ka neviens šīs šausmas vēl nav pamanījis. Pa visu ielu normālas mājas uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt. Un jaunuzceltā Rātsnama ēka ir kā spoža zelta poga pie noskrandušām biksēm.

pirms 8 gadiem, 2011.10.06 11:38

Vietējās ziņas